Reklama
Dnes je čtvrtek 02.07.2020     svátek má Patricie

Místo pro život – Vysočině patří ze všech krajů devátá pozice

Foto: archiv JL
Foto: archiv JL

Na Královéhradecku jsou kvalitní služby pro občany, seniory i nemocné. Královéhradecký kraj má celkově výborné podmínky pro život, a dokázal tak obhájit loňské vítězství ve srovnávacím výzkumu Místo pro život.

V něm analytická agentura Datank hodnotí data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 1 250 obyvateli a starosty všech regionů. Na stříbrnou příčku se vyhoupl Jihočeský kraj, bronz získává Zlínský kraj.

Počet trestných činů je na Vysočině v přepočtu na obyvatele téměř čtyřikrát nižší než v hlavním městě Praha. Při celostátním srovnání je zde velmi bezpečno také na silnicích. Vůbec nejlepších výsledků dosahuje region v oblasti občanského soužití a tolerance.

Významně se na tom podílí největší zájem o aktivní účast ve samosprávě i nejvyšší volební aktivita. Kraj má také nejvyšší podíl dobrovolných hasičů. Více pozornosti by si určitě zasloužila oblast vzdělávání. Atraktivita vysokých škol je velmi nízká, příliš úspěšní nejsou ani místní studenti u státních maturit. Tomu jistě nepřidává ani slabá síť a vybavenost knihoven v regionu.

Rezervy je možné nalézt rovněž v rozvoji volnočasových aktivit, zejména počet kulturních akcí, stejně jako jejich atraktivita, je na velmi nízké úrovni. Starostové se v Kraji Vysočina nejvíce potýkají se suchem, které se dotýká jak krajiny, zemědělství, tak i obyvatel měst i obcí všech velikostí.

Spokojeni nejsou ani s dopravní dostupností svých obcí, za problematickou považují také dostupnost bydlení a odliv obyvatel z vesnic do měst. Představitelům měst a obcí se na Vysočině naopak výborně spolupracuje v rámci mikroregionu, pochvalují si také spolupráci s krajským úřadem. Žádné problémy jim nedělá ani administrativa spojená s povinně zveřejňovanými informacemi.

Dům, byt, zahrada : 13.06.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net