Reklama
Dnes je neděle 05.07.2020     svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj

Společná vyjížďka Vysočinou upozorní na bezpečnost motorkářů

Ilustrační foto: archiv JL
Ilustrační foto: archiv JL

Policie připravuje na sobotu 18. května druhý ročník společné vyjížďky motocyklistů a policejních hlídek nazvané Začněme spolu aneb kolama dolů. Účastníci vyrazí v 9.30 z parkoviště u Ski Hotelu v Novém Městě na Moravě. Akce má přispět k větší bezpečnosti motocyklistů na silnicích. Jen do konce dubna letos v kraji řešila policie 15 nehod s účastí motocyklistů, jeden z nich po nehodě zemřel, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí policie Dana Čírtková.

Dva motocyklisté se při letošních nehodách těžce zranili a dalších deset lehce. Pouze dva motocyklisté vyvázli z nehody bez zranění. V jednom případě policisté zjistili, že řidič motocyklu pil před jízdou alkohol. V roce 2018 zemřelo na Vysočině pět motocyklistů. Policie registrovala 133 nehod s účastí motorkářů. V 85 případech nehodu zavinil řidič motorky, uvedla Čírtková.

Sobotní vyjížďka, která je určená přibližně pro 250 motocyklů, povede přes Přibyslav a Stoky a skončí na jihlavském polygonu. Programu na něm se budou moci zúčastnit i další řidiči motorek.

Preventivní akci připravilo Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky ve spolupráci s Asociací center pro zdokonalovací výcvik řidičů. Postupně se koná na různých místech v ČR. Letošní ročník odstartoval 20. dubna na Litoměřicku.

 

Pro motoristy : 15.05.2019  Nový komentář   Komentáře (0)
  Přihlaste se prosím do diskuze JL

email / login:

heslo:

Komentáře ke článkům mohou vkládat pouze registrovaní čtenáři

Registrace nového uživatele

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net