Reklama
Dnes je pondělí 25.05.2020     svátek má Viola

Vysočina dostane na výměnu kotlů dalších 247 mil. Kč, jak žádala

Vysočina dostane na výměnu starých kotlů na tuhá paliva v domácnostech za nové zdroje dalších 247,7 milionu korun tak, jak požádala. Peníze by měly pomoci s výměnou nejméně 2378 starých kotlů.

Rozhodnutí o poskytnutí dotace za podmínek stanovených ministerstvem životního prostředí dnes projednala krajská rada. Další výzvu k předkládání žádostí kraj zřejmě vyhlásí na přelomu září a října, řekl náměstek hejtmana Pavel Pacal (Starostové pro Vysočinu).

"Předpokládáme, že by se mělo dostat na všechny potenciální žadatele," uvedl náměstek s odkazem na dřívější průzkum v kraji. Z celkové částky, kterou teď kraj dostane z evropského Operačního programu Životní prostředí, jsou čtyři procenta určena na administraci. Stejně jako v minulých kolech budou lidé moci žádosti o podporu předkládat do té doby, než budou peníze rozdělené.

V nové výzvě ale už nebude možné dostat dotaci na kotel na uhlí, a to ani na kombinovaný kotel spalující vedle uhlí biomasu. Dotace je určená na kotle na biomasu, tepelná čerpadla a plynové kondenzační kotle. Maximální výše podpory se bude pohybovat od 95.000 do 120.000 korun, podle typu kotle. Další informace jsou na krajském webu.

Od ledna 2016, kdy na Vysočině začalo první kolo dělení dotací na výměnu kotlů v domácnostech, podpořil Kraj Vysočina více než 4700 žadatelů. V součtu už dělil přes 480 milionů Kč. Zatímco v prvním kole byly dotace vyčerpané za devět dnů, ve druhé výzvě zahájené v říjnu 2017 se dostalo i na žádosti doručené za deset měsíců. I v tomto kole už byly všechny peníze rozebrány.

Dům, byt, zahrada : 09.05.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net