Reklama
Dnes je čtvrtek 28.05.2020     svátek má Vilém

Letos do konce dubna na už silnicích Vysočiny zemřelo 12 lidí

Ilustrační foto: Pixabay

Ilustrační foto: Pixabay

Za první čtyři měsíce letošního roku zemřelo při dopravních nehodách na Vysočině 12 lidí, o pět víc než ve stejném období loni. Policie zadokumentovala 1373 nehod, což je o 12 procent víc než ve stejném období roku 2018. Počty zraněných se v meziročním srovnání snížily, klesla také škoda, kterou nehody způsobily. Uvedla to mluvčí policie Dana Čírtková.

 

Při nehodách mezi lednem a dubnem se těžce zranilo 18 lidí, 369 lidí utrpělo lehká zranění. Škoda, která meziročně poklesla o 12 procent, byla 78,8 milionu korun.

Při loňských 1225 nehodách, které policie od ledna do dubna řešila, zemřelo sedm lidí, 25 se zranilo těžce a 436 lehce. Celková škoda způsobená nehodami loni dosáhla téměř 90 milionů korun.

Snížil se počet těch, kteří řídili opilí nebo pod vlivem drog, letos jich bylo od ledna do dubna 42, loni 64. Podle Čírtkové řídilo několik řidičů silně opilých, výjimkou nebyly hodnoty přesahující tři promile alkoholu.

"Když se podíváme na příčiny nehod, tak jednoznačně vede nepřiměřená rychlost v kombinaci se způsobem jízdy. Tyto dvě příčiny stojí za většinou letošních nehod," uvedla Čírtková.

 

Pro motoristy : 07.05.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net