Reklama
Dnes je neděle 05.07.2020     svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj

Od prosince už platí nové dálniční známky pro příští rok


Dálniční známky pro rok 2019 začínají platit od prosince letošního roku. Na tu starou ale můžete jezdit až do konce ledna příštího roku. Pak už musíte známku vyměnit.

Ceny dálničních známek zůstávají na stejné cenové hladině, jako v loňském roce. Roční kupon vás vyjde na 1.500 korun. Měsíční na 440 a desetidenní na 310 korun. Informoval o tom ministr dopravy Dan Ťok na svém twitterovém účtu.

„V roce 2021 se s klasickými známkami konečně rozloučíme; dálniční poplatek zaplatíme elektronicky jako na Slovensku nebo v Rakousku,“ zmínil.

Nezapomeňte, že pokud známku do konce ledna 2019 nevyměníte za novou, hrozí vám pokuta. Za jízdu bez dálniční známky padají většinou sankce v rozmezí 1.000 až 2.000 korun.

Maximální výše je až 5.000 korun Za drobnější přestupky, jako je třeba špatně nalepená známka, nebo když na ní není napsaná SPZ, pak padají nižší pokuty.

S nalepením platné dálniční známky pro letošní rok ale starosti v tomto ohledu nekončí. Ještě je třeba odstranit tu původní, a to proto, že by další známka bránila ve výhledu. Pokud tak neučiníte, hrozí vám pokuta také.

Dálniční známka je vyrobená tak, aby nešla jednoduše odlepit. Zkušenosti ostatních motoristů hovoří o tom, že nejlepší na sundání je použít škrabku na sklokeramickou desku. Pokud na skle zůstane ještě část lepidla, snadno ho odstraníte technickým benzínem.

Ten byste stejně museli použít, a to proto, abyste skleněný povrch odmastili od případných nečistot před nalepením nové známky.

Pro motoristy : 03.12.2018  Nový komentář   Komentáře (0)
  Přihlaste se prosím do diskuze JL

email / login:

heslo:

Komentáře ke článkům mohou vkládat pouze registrovaní čtenáři

Registrace nového uživatele

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net