Reklama
Dnes je pondělí 04.12.2023     svátek má Barbora

Kladaři se prohnuli. Dva inkasovali maximální možnou pokutu 100 tisíc

KLADAŘ, kterého ve středu dopoledne zastavili u Horek na Třebíčsku, inkasoval pokutu v maximální možné výši, a to 100 tisíc korun. Foto: PČR
KLADAŘ, kterého ve středu dopoledne zastavili u Horek na Třebíčsku, inkasoval pokutu v maximální možné výši, a to 100 tisíc korun. Foto: PČR

19.9.2022 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Policisté na Vysočině podnikli ve středu dopoledne další akci zaměřenou na kladaře. Zapojili se do ní i dálniční policisté z Velkého Beranova u Jihlavy. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

„Zkontrolovali jsme  celkem 39 jízdních souprav a zjistili 26 dopravních přestupků. 18  z nich jsme vyřešili na místě,“ sdělila  mluvčí Čírtková.

Osm přestupků se dořeší ve správním řízení.  Ve dvou případech policisté při kontrole zjistili nevyhovující technický stav vozidla. 15 vozidel bylo po kontrolním vážení příliš těžkých. Osm řidičů dostalo na místě pokutu, zbytek se bude zodpovídat ve správním řízení. 

Policisté z dopravního inspektorátu v Třebíči kontrolovali na silnici I/38 v katastru Horek jízdní soupravu.  Řidič se na výzvu policistů odmítl podle Čírtkové podrobit nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení, proto mu policisté uložili pokutu ve výši 100.000 korun a náklad musel přeložit.

Jejich jihlavští kolegové uložili také maximální možnou sankci, když kolem poledne kontrolovali v areálu krajských celníků srbskou jízdní soupravu, která projížděla po silnici I/38 od Havlíčkova Brod na Jihlavu. 

Při kontrole dat z tachografu policisté zjistili, že řidič vozidla používal magnet, takže i když vozidlo prokazatelně jelo, v paměti tachografu ani na kartě řidiče nebyla zaznamenána žádná jízda. 
„Cizinec (33) nevedl náhradní záznamy. K jízdě na snímači chyběla plomba,“ dodala Čírtková. Policisté z oddělení silničního dohledu uložili v průběhu akce slovenskému řidiči kauci ve výši 27.000 korun za přetíženou jízdní soupravu. 

Kontroly souprav převážejících kulatinu budou podle Čírtkové pokračovat i na podzim.

Diskuze k článku

  Přihlaste se prosím do diskuze JL

email / login:

heslo:

Komentáře ke článkům mohou vkládat pouze registrovaní čtenáři

Registrace nového uživatele

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net