Reklama
Dnes je středa 10.08.2022     svátek má Vavřinec

Mezi dvěma branami projely posádky v Telči po roční pauze hned dvakrát

CENTRUM Telče bylo v obležení lidí. Historická vozidla a motorky si přišly prohlédnout stovky lidí.
CENTRUM Telče bylo v obležení lidí. Historická vozidla a motorky si přišly prohlédnout stovky lidí.

28.7.2022 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Když se loni tradiční závod Mezi dvěma branami v Telči kvůli koronavirové pandemii konat nemohl, pořadatelé museli po předchozí šestileté nepřetržité šňůře sedmý ročník nechat na letošek. Roční pauza ale popularitě akce, která má start i cíl v centru města, nijak neubrala.

Naopak. Druhou červencovou sobotu si průjezd historických vozidel náměstím Zachariáše z Hradce nenechaly ujít stovky lidí. Přišlo jich zase o něco víc, než v roce 2020, kdy se závod ve městě konal naposledy.

„Také mi přijde, že lidí chodí rok od roku více, ale to jich ještě letos je spousta podél tratě, protože jsme ji zveřejnili dopředu,“ říká za pořadatelský tým Luděk Rux. Právě v centru města je akce pro lidi, aby se mohli seznámit a do detailu si prohlédnout jednotlivé skvosty.

Závodní trasa po městě měřila necelých pět kilometrů, a jak už bývá prakticky každý ročník tradicí, posádky vozidel ji absolvovaly ne jednou, ale dvakrát.

Na akci se mohlo představit pouze vozidlo s datem výroby do roku 1939. Na startu se proto objevilo celkem 46 aut a také šestice motorek.

Nejstarším vozidlem letos bylo auto značky Panhard & Levassor, s kterým do Telče dorazil ze sousedních Dačic Jaroslav Pokorný. Vůz byl vyroben v roce 1911, a přestože je autu už více než 110 let, stále je pojízdné.

Z pořádajícího spolku Mezi dvěma branami se mezi závodníky představil například  Aleš Wimmer, který akci absolvoval s vozem Praga Piccolo Sport s rokem výroby 1931.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net