Reklama
Dnes je čtvrtek 18.08.2022     svátek má Helena

Kladaři z Polska se chtěli vyhnout vážení, úprk jim ale nepomohl

JEDEN z přetížených polských kamionů, kterého policisté zastavili u Luk nad Jihlavou, když se chtěl kontrole vyhnout tím, že sjel dokonce z dálnice D1. Foto: David Kratochvíl
JEDEN z přetížených polských kamionů, kterého policisté zastavili u Luk nad Jihlavou, když se chtěl kontrole vyhnout tím, že sjel dokonce z dálnice D1. Foto: David Kratochvíl

30.6.2022 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Prakticky po celé Vysočině spustili policisté další z řady dopravně bezpečnostních akcí. Zaměřili se při ní na kladaře. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že do akce se zapojila dvacítka dopravních policistů, která odhalila celkem 51 přestupků.

„Při kontrolách zastavili celkem 77 vozidel. Ze všech zjištěných přestupků jich 35 vyřešili na místě blokovou pokutou, zbytek putuje k dořešení v rámci správního řízení,“ popsala mluvčí Čírtková.

Pokuta padla i za to, že jeden z kladařů nebyl za jízdy připoutaný. Další tři pro změnu řídili náklaďák, který nebyl ve vyhovujícím technickém stavu. Došlo i na nízkorychlostní vážení. Z 15 kamioňáků jich osm neprošlo.  Pět z nich mělo na autě českou registrační značku, zbytek vozů byl z ciziny. Konkrétně podle Čírtkové z Polska.

Sedm z nich mělo náklad příliš těžký, jeden byl pro změnu příliš vysoký. U  čtyř řidičů policisté při kontrole zjistili nedodržení stanovené doby odpočinku. Všichni hříšníci za to inkasovali pokutu 2500 korun.

Marně se polští řidiči snažili kontrolám vyhnout. Sjeli kvůli tomu i z dálnice D1, policisté je ale zastavili na silnici II/602 na odstavné ploše u odbočky na Luka nad Jihlavou. Náklad jednoho z řidičů byl přetížený o tisíce kilogramů. Inkasoval za to pokutu 15 tisíc a ještě 50 tisíc korun musel složit jako kauci. Podobně dopadl i další polský řidič. 

Přetížené jízdní soupravy nesměly pokračovat v další jízdě a řidiči museli zajistit přeložení části nákladu na další jízdní soupravu. Přetížený byl i třetí polský řidič.

Diskuze k článku

Nový komentář

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net