Reklama
Dnes je pátek 01.12.2023     svátek má Iva

Na podzim se chystají jubilejní Pístovské mokřady číslo deset

PÍSTOVSKÉ mokřady každoročně prověří zdatnost offroadových posádek i jejich vozů.  Foto: Petr Klukan
PÍSTOVSKÉ mokřady každoročně prověří zdatnost offroadových posádek i jejich vozů. Foto: Petr Klukan

27.5.2022 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
Petr Klukan

„Letos budeme mít 10. ročník! Nevěřím tomu, ale je to tak,“ říká hlavní pořadatel oblíbených Pístovských mokřadů Tomáš Kratochvíl. Závody offroadů se jezdily někdy i na jaře, než tomu covidová opatření zabránila. Letos se pojedou 3. a 4. září. Připravují se ale již nyní.

„Závody zůstanou takové, jaké byly vždy,“ dodává pan Tomáš, „to znamená mezinárodní mistrovství v offroad trialu s mezinárodní účastí, kam jezdí posádky z celé Evropy: Rakousko, Maďarsko, Slovensko, samozřejmě i Česko.“

Každý rok mají mokřady v záloze nějaké lákadlo. Vloni to byl Dakar, co to bude letos? „Podařilo se nám domluvit se světovým rekordmanem ve freestyle motocrossu Petrem Pilátem,“ prozrazuje Kratochvíl s tím, že Pilát jako nejmladší vůbec na celém světě skočil backflip.

„To je salto dozadu na motocrossové motorce, na které se freestyle skáče.“ Pořadatel slibuje velkou show. „Skoky si bude i sám komentovat. Bude tam mít i nějaké hosty, kluky, které učí skákat, takže diváci uvidí i mladíky kteří skáčou freestyle motocross,“ popisuje.

Tomáš Kratochvíl však přichází ještě s několika perličkami, i když by spíše odvážnými perlami. Jedna má proběhnout před samotnou akcí.

„Na vlastní kůži si vyzkouším ten backflip s Petrem Pilátem na motorce. Doufám, že to dopadne dobře,“ avizuje. „Měli bychom dopadnout do obrovského kontejneru s molitanem tak, jak se učí skákat.“

K Pístovským mokřadům každoročně patří i skákání do bahnité louže Jožin z bažin. „Je to taková spíš sranda, nebudeme zatím prozrazovat, co to bude, ale bude se pokoušet přeskočit tu největší tůň na mokřadech, kterou ještě nikdo nikdy neprojel, ani auty nepřeskočil, tak on se ji pokusí přeskočit na motorce.“ Právě tento skok má být velkým lákadlem letošního desátého ročníku.

Jinak po celé dva dny nebudou chybět oblíbené projížďky v obojživelném pásáku, dětské čtyřkolky, dětské buginy, trampolíny… a jako novinka se má představit tzv. zipline, kdy zájemci dostanou sedák a připnou se na lano, které sjedou.

„Bude se jezdit z vrchu haly, z výšky zhruba 20 metrů, pojede se nad hlavami diváků, nad kapotami aut, takže člověk uvidí svrchu, jak auta závodí.

Pojede nad Jožinem z bažin, až dozadu na polní cestu, bude to mít necelých 200 metrů, takže si myslím, že to bude velké lákadlo pro naše diváky,“ vysvětluje Tomáš s tím, že v jednání jsou ještě další atrakce, jako je třeba let vrtulníkem. „Myslíme si, že by pro diváky mohlo být atraktivní vidět závod z ptačí perspektivy,“ uzavírá pořadatel Tomáš Kratochvíl.   

Pístovské mokřady se budou konat první víkend po velkých letních prázdninách, 3. - 4. září 2022.

Více k tématu Auto-moto v příloze v tištěném vydání JL s datem 27.5.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net