Reklama
Dnes je sobota 04.12.2021     svátek má Barbora

Zfetovaný recidivista bez řidičáku za nehodu inkasoval šest let

PRAVOMOCNĚ odsouzený Lukáš Spielvogel se u Okresního soudu v Jihlavě objevil jen loni v lednu, kdy se nehoda u Třeště začala v rámci hlavního líčení řešit. K odvolacímu soudu v Brně už nedorazil. Foto: David Kratochvíl
PRAVOMOCNĚ odsouzený Lukáš Spielvogel se u Okresního soudu v Jihlavě objevil jen loni v lednu, kdy se nehoda u Třeště začala v rámci hlavního líčení řešit. K odvolacímu soudu v Brně už nedorazil. Foto: David Kratochvíl

23.5.2021 Pro motoristy/Komentáře (1), autor:
David Kratochvíl

O dalších šest let si bezmála dvacetkrát trestaný recidivista Lukáš Spielvogel (40) z Hrotovic na Třebíčsku bude muset prodloužit stávající pobyt ve vězení. Krajský soud v Brně totiž  minulý týden smetl ze stolu jeho odvolání kvůli nehodě pod vlivem drog mezi Třeští a Stonařovem z listopadu 2017.

Až vyjde z vězení, šest let má soudně zakázaný pobyt na Jihlavsku. Redakci JL to potvrdila  mluvčí odvolacího soudu Klára Belkovová. Rozhodnutí okamžitě nabylo právní moci. „Proti usnesení  se může podat do dvou  měsíců dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně,“ doplnila.

Okresní soud v Jihlavě se přitom už více než tři roky starou bouračkou, při které zdrogovaný Spielvogel s Audi A4 dostal na mokré silnici ve vysoké rychlosti smyk, dostal se do protisměru, kde smetl protijedoucí SUV, ve kterém v tu dobu cestovali dva mladí lidé, začal zabývat teprve loni v lednu.

V průběhu hlavního líčení navíc vyšlo najevo, že recidivista nikdy v životě neměl řidičák, přesto opakovaně šoféroval přes vyslovený zákaz. K soudu ho dopravila eskorta z věznice z Kynšperku nad Ohří na Karlovarsku, kde si odpykával trest v jiné trestní věci.

Recidivista uvedl, že v osudný den jel pro děti do Třeště. „Do dnešního dne, si z nehody nic nepamatuji. Když jsem viděl obžalobu, tak nechápu, jak k mé řidičské chybě mohlo vůbec dojít. Cestu znám zpaměti  a nikdy jsem na ní neměl žádný problém, natož nehodu. Drogy užívám celý život, ale nikdy ne ve chvíli, kdy mám vézt svoje nebo děti mé družky,“ řekl Spielvogel při hlavním líčení loni v lednu před soudem v Jihlavě.

Poškozeným, u kterých recidivista trval na osobním výslechu, se u soudu omluvil. Poškozená řidička ve své výpovědi uvedla, že v autě vedle ní seděl přítel. „Po obědě jsme jeli z Třeště nakrmit mého psa, kterého mám ve Stonařově. Byla mlha, nepršelo. Předjela jsem traktůrek. Ze zatáčky se proti nám vyřítilo tmavé audi a pravým bokem do nás narazilo,“ popsala okolnosti střetu.     
Auto, které řídil Spielvogel, skončilo v poli a protijedoucí vůz se zastavil opřený ve stráni. „On jel tak strašně rychle, že jsem nestačila nic udělat a nějak na situaci zareagovat,“ doplnila poškozená řidička, která se z následků zranění dostávala několik měsíců, stejně tak i její partner.

Z auta se oba dva dostali ze strany spolujezdce. „Přítel měl krev po celém obličeji a v oku. Mně se špatně dýchalo a nemohla jsem chodit,“ popisovala řidička. Vedla Spielvogela seděla v autě ještě žena.

Soudce Zdeněk Chalupa vynesl rozsudek skoro přesně po roce od konání prvního hlavního líčení. Rozhodnutí nebylo pravomocné, protože zatímco státní zástupce Miroslav Novák se možnosti odvolání ještě v soudní síni vzdal, Spielvogel se proti rozsudku odvolal ke Krajskému soudu v Brně. Odvolací soud pravomocně rozhodl 12. května.

Celkem byl Spielvogel včetně rozsudku, který padl minulý týden, odsouzen osmnáctkrát. Převážně za opakované řízení přes zákaz, majetkovou i drogovou trestnou činnost. V jednom případě byl dokonce odsouzen k sedmiletému trestu za znásilnění.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net