Reklama
Dnes je neděle 25.07.2021     svátek má Jakub

Motoristům u centra pomůže zrcadlo

NEJVĚTŠÍ očkovací centrum na Vysočině v Hruškových Dvorech dokáže naočkovat proti covidu-19 až tisíc osob denně. Kvůli jeho činnosti však v místní průmyslové zóně notně zhoustla doprava. Foto: Petr Klukan
NEJVĚTŠÍ očkovací centrum na Vysočině v Hruškových Dvorech dokáže naočkovat proti covidu-19 až tisíc osob denně. Kvůli jeho činnosti však v místní průmyslové zóně notně zhoustla doprava. Foto: Petr Klukan

26.3.2021 Pro motoristy/Komentáře (0), autor:
Pavel Bajer

Dlouhé řady aut zaparkované na kraji silnice vedoucí od Hruškových Dvorů do průmyslové zóny a do toho občas projíždějící kamion do některých z firem. To je klasický obrázek u očkovacího centra v Hruškových Dvorech v době, kdy se naplno očkuje.

Jihlavský odbor dopravy, městská policie i největší firma v místě Swoboda - Stamping se shodují, že se zde zatím dopravní situaci daří zvládat. Ideální však není.

Podle Martina Pastrňáka z firmy Swoboda - Stamping jim situaci nejvíce komplikují v okolí firmy zejména podélná parkovací stání.

„Požádali jsme již magistrát města Jihlavy o umístění bezpečnostních zrcadel, tak aby při předpokládané větší obsazenosti očkovacího centra v budoucích měsících nedocházelo k dopravním nehodám,“ nastínil řešení.

Vedoucí jihlavského odboru dopravy Lubomír Dohnal JL potvrdil, že zrcadlo bylo již objednáno a dočasně ho u firmy umístí.

Podle něho dopravní systém u centra zatím funguje. „Při ohleduplnosti řidičů se to dá zvládnout. Je nutné však dbát na zvýšenou opatrnost,“ upozornil.

Zmínil, že ke zlepšení dopravní situace v době, kdy centrum očkuje až tisíc osob denně, napomáhají nejen posilové spoje linky číslo čtyři, ale i dopravní značení, podélná stání a parkovací místa, která poskytly u svých provozoven firmy.

„V případě nutnosti zde můžeme dopravní opatření průběžně upravovat. V úvahu připadá například snížení rychlosti,“ přiblížil Dohnal.

Mezi firmy, které uvolnily některá svá parkovací místa pro klienty očkovacího centra, patří již zmíněný Swoboda - Stamping. Před budovou společnosti vyhradili pro veřejnost 16 parkovacích míst.  

„Tato parkovací stání budou až do podzimu k dispozici klientům očkovacího centra,“ potvrdil Pastrňák.

Na dopravu u očkovacího centra dohlížejí strážníci jihlavské městské policie. „Dopravní situace je zde v zásadě v pořádku. Největší komplikace vnímáme v dopoledních hodinách, kdy jezdí nejvíce aut do podniků v průmyslové zóně,“ zhodnotil zástupce ředitele městské policie Stanislav Maštera.

Uvedl, že v případě, pokud zde projíždí kamion, strážníci regulují dopravu. Jsou domluveni s krajem i s koordinátorem krajského očkování Alexandrem Filipem, že zde strážníci budou působit po dobu činnosti očkovacího centra.

„Očekáváme, že nám pomohou v budoucnu také vojáci, kteří by měli do Jihlavy dorazit,“ dodal Maštera.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net