Reklama
Dnes je úterý 22.06.2021     svátek má Pavla

Jihlava nabídne volné parcely

Foto: Jihlava.cz
Foto: Jihlava.cz

Jihlava připravuje vlastní pozemky pro výstavbu rodinných domů i bytových a polyfunkčních domů. Na prodej bude prvních deset parcel.

Vedení města chce lidem i developerům nabídnout možnosti výstavby objektů pro bydlení. Město k tomu už zřídilo i novou adresu webu s přehlednou mapou a podrobnými informacemi ke každé parcele.

„Jde o prvních deset pozemků v majetku města, na jejichž prodej chceme podle zájmu vypsat výběrové řízení a prodávat je formou dražby,“ uvedl náměstek primátorky Jihlavy Martin Laštovička s tím, že už teď připravuje majetkový odbor města první smlouvy. Ty musí vždy schválit zastupitelstvo města a jednou z podmínek prodeje bude i předložení architektonické studie a její odsouhlasení Útvarem městského architekta.

Záměrem vedení města je, aby se zvýšila dostupnost pozemků v Jihlavě a investoři měli kde stavět. „Investorem může být kdokoli. Fyzická osoba, firma, sdružení více osob atp.,“ uvedl Martin Laštovička.

Nové bydlení tak může už brzy někdo najít například na Bedřichově, ve Vysoké, na Pávově, ale i v centru města. Zde jsou na prodej vhodné plochy pro výstavbu bytových a polyfunkčních domů např. na Bezručově ulici na pozemku, kde je v současné době parkoviště, nebo na křižovatce ulic U Dvora a Pod Příkopem.

K mání je i pozemek pro rodinné bydlení, ve svahu s nádherným výhledem do krajiny Sasovského údolí u Krajní ulice.

Celkem deset pozemků, které jsou nyní v Jihlavě k mání, je podrobně popsáno na webových stránkách www.jihlava.cz/mapapozemku.

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net