Reklama
Dnes je neděle 19.09.2021     svátek má Zita

Další komunista na kraji za 40 tisíc. Opozici to vadí


15.6.2009 Aktuality/Komentáře (18), autor:
admin

REGION (hm) ­ - Už dva komunisté získali za toleranci menšinové sociálnědemokratické vlády kraje uvolněná místa. Nyní se má připojit třetí. Opozice to považuje za plýtvání.

 Hejtman Jiří Běhounek předkládá do úterního krajského zastupitelstva návrh, aby zastupitel Jan Slámečka (KSČM) byl od 1. července uvolněn pro funkci předsedy Bezpečnostní komise rady. Vzhledem k většině levicových hlasů návrh projde.

 V povolební dohodě mezi ČSSD a KSČM se přitom píše, že "KSČM bude nárokovat obsazení funkce předsedy finančního výboru Zastupitelstva kraje Vysočina", o dalších dvou postech v něm ale není řeč.

 Mezi oficiálními důvody stojí toto: "Vzhledem k narůstajícím projevům extremismu vzrůstá potřeba zajišťovat součinnost s policií a ostatními složkami v této oblasti. Uvolněný zastupitel kraje by disponoval patřičnou časovou dotací na zajišťování úkolů těchto bezpečnostních priorit kraje." V jeho náplni je mj. dále prevence kriminality, úkoly související s krizovým štábem, součinnost s hasiči, policií a záchrankou nebo součinnost s dobrovolnými hasiči.

 "Na důvody se ptejte těch, kteří mě do té funkce navrhli. Nicméně záležitostí, které se týkají bezpečnosti, přibývá. A rada kraje také vyhodnotila dobu, kdy už v této funkci jednou uvolněný člověk byl," uvedl Jan Slámečka s tím, že šlo o Pavla Masláka za Čtyřkoalici. Slámečka nyní působí jako uvolněný předseda OV KSČM na Žďársku. Plat uvolněného předsedy komise se blíží platu krajského radního, tedy 40 až 50 tisíc měsíčně.

 "Není to správná cesta, dotyčný se nebude muset nikomu příliš zodpovídat," uvedl lídr ODS na Vysočině Miloš Vystrčil s tím, že nárůst uvolněných funkcí KSČM za její tichou podporu ČSSD předvídal.

 Ještě kritičtější je Václav Kodet (KDU­ČSL), podle kterého jde o zvyšování podílu na moci komunistů a ČSSD tím jen potvrzuje svůj koaliční závazek vůči KSČM. "Komunisté ukazují voličům, jak umí být hospodární v době krize," zdůrazňuje.

 Podle něj klidně bezpečnost může řešit některý radní. "A navíc na rozdíl od nepovinné komise má kraj ze zákona zřízenu bezpečnostní radu kraje, v jejímž čele vždy stál hejtman. Co se týká uvolnění kolegy Masláka, tak v té době na rozdíl od dneška nebyli všichni radní uvolnění," dodává V. Kodet s tím, že kraj teď má rekordní počet uvolněných politiků ­ 12.

 

 Jihlava komise naopak ruší

 Zatímco vedení kraje komise své rady posiluje, vedení města Jihlavy naopak dvě komise zrušila ­ komisi pro zahraniční vztahy a školskou komisi. Na jejich zrušení se při veřejném setkání vedení města tázali ředitel Domu dětí a mládeže Miroslav Němec a zastupitel Pavel Šlechtický (KSČM).

 "Ze zahraniční komise nikdy nevyšel žádný přínosný podnět," vysvětlila důvody zrušení náměstkyně Irena Wagnerová (SZ) s ironickým dodatkem, že jediným podnětem komise bylo rozšířit zahraniční partnerství na Francii ­ zřejmě proto, že tam mají dobré víno.

 Stejně nepodnětná podle ní byla i školská komise. "Nepomohla nám ani při humbuku kolem sloučení ZŠ Jarní se ZŠ E. Rošického, což se ukázalo jako dobrý krok," dodala náměstkyně. Primátor Jaroslav Vymazal (ODS) upozornil, že komise nejsou povinné ze zákona a že některá statutární města nemají žádnou komisi.

 

________________________________

 Kasal: Sejděme se nad extremisty

 Vysočinské setkání velkých stran mimo komunistů ohledně extremismu svolává poslanec KDU­ČSL Jan Kasal. "Souhlasím s razantním zásahem magistrátu města Jihlavy a Policie České republiky proti setkání neonacistů 6. června," oznámil Kasal, podle kterého je třeba s diskusí začít už proto, že na Vysočině se nárůst extremismu projevil i ve volbách, kdy získali přes 1 700 hlasů.

 

Diskuze k článku

Nový komentář

pro doplnění
ridicvysociny.cz/clanek4173-dalsi-komunista-na-kraji-za-40-tisic-opozici-to-vadi.html Další komunista na kraji za 40 tisíc. Opozici to vadí Už dva komunisté získali za toleranci menšinové sociálnědemokratické vlády kraje uvolněná místa. Nyní se má připojit třetí. Opozice to považuje za plýtvání. Hejtman Jiří Běhounek předkládá do úterního krajského zastupitelstva návrh, aby zastupitel Jan Slámečka (KSČM) byl od 1. července uvolněn pro funkci předsedy Bezpečnostní komise rady. Vzhledem k většině levicových hlasů návrh projde. V povolební dohodě mezi ČSSD a KSČM se přitom píše, že "KSČM bude nárokovat obsazení funkce předsedy finančního výboru Zastupitelstva kraje Vysočina", o dalších dvou postech v něm ale není řeč. A rada kraje také vyhodnotila dobu, kdy už v této funkci jednou uvolněný člověk byl," uvedl Jan Slámečka s tím, že šlo o Pavla Masláka za Čtyřkoalici. Slámečka nyní působí jako uvolněný předseda OV KSČM na Žďársku. Plat uvolněného předsedy komise se blíží platu krajského radního, tedy 40 až 50 tisíc měsíčně.
Ladic | 2010-04-12 23:00:11 | Reagovat
To snad není možný
Soudruzi, kdo to kdy viděl, aby měl komunista násobně více než průměrný plat ? Kde je vaše cítění s chudinou a lidmi postiženými ekonomickou krizí ? Korýtko je to prostě lákavé.
Theo | 2009-06-15 09:26:28 | Reagovat
Theo jsi hloupý
Tvoje argumenty jsou z dílny primitivů.Co dodat.
pesak001 | 2009-06-15 15:49:14 | Reagovat
Možná, ale stojím si za tím.
Theo | 2009-06-15 16:37:20 | Reagovat
ne
naopak, ty jsi hloupý....
Milan K. | 2009-06-15 20:26:08 | Reagovat
Ty budeš asi taky komouš a hloupej, když hned nadáváš.
vrabec | 2009-06-16 07:21:45 | Reagovat
Pesaku, soudruhu, komu tím prospěješ,co?
Lufa | 2009-06-16 08:07:47 | Reagovat
ano
Výstižně napsané. Ten soudruh Paroubek také : ,,Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má?,, To je také sociál jako noha
Petr | 2009-06-15 16:07:25 | Reagovat
Vám vadí pár komunistů a přitom po celé České republice je jiných a dobře placených lidí daleko více, kteří nedělají ani zlomek práce co ti komunisté.....ave
Ocapisto | 2009-06-16 07:50:46 | Reagovat
To má být vtip? Člen strany reprezentující extremistickou rudou ideologii, která má na svědomí miliony povražděných a zničených lidských osudů má potírat jiný extremismus? Já to chápu tak, že všichni, kteří pomáhají bolševikům do sedel, souhlasí a schvalují vše, co prováděli za všivárny po roce 1948.
Si z nás dělají legraci? | 2009-06-16 08:29:14 | Reagovat
Klin klinom nado vyražať
Důvody růstu extrémismu jsou asi někde jinde než v uvolněných / neuvolněných funkcích. Fr. Palacký na sklonku svého života měl údajně pronést větu (podle jeho životopisců), že "Komunismus je schopen už behem jedné generace přivést člověka do stavu naprosté zhovadilosti". Vždycky jsem "obdivoval" ty, kteří byli vždy na "svých" místech, ve správný čas, vždy jim bylo všechno jasné, věděli, komu podkuřovat, na koho se mračit. Jenom jedno nikdy neměli a mít nebudou - potíže s ploténkami. Bezpáteřným se to prostě stát nemůže. Josef K. není - a nebude členem žádné politické stany a do žádné svatyně také nechodím, už ani do hospody ne.
Josef K. | 2009-06-16 08:38:03 | Reagovat
?
Dnes jsem si přečetl v JL článek pana hejtmana Běhounka, v němž odsuzuje "pravicový extremizmus". S jeho slovy se mohu plně ztotožnit. Bohužel však pan hejtman kouká jenom jedním směrem. Že svými činy zametá cestičku tomu "levicovému extremizmu", to ho již tolik netrápí. A že rozpoutávání třídní nenávisti je stejným extremizmem jako rozpoutávání nesnášenlivosti rasové, o tom snad není třeba pochybovat. Extrémizmus je potřeba jednoznačně odsoudit jako takový, bez ohledu na to, zda ho prezentují neonacisté, anarchisté či komunisti.
Radek Vovsík | 2009-06-16 09:23:05 | Reagovat
Nevím přesně pane Vovsíku co máte tím levicovým extremismem na mysli,konkrétně se mi jedná o stav v současnosti,ne to co bylo v minulém režimu.Tady mi totiž něco nehraje,přece když jste se po revoluci dostali ke korytům,mohli jste přece komunisty rozpustit a zakázat a nikdo by proti tomu tenkrát nemohl říct ani slovo,a dnes by jste se nemusel tolik strachovat.Jenže problém je nejspíše v tom,že kdyby jste tenkrát na bolševiky šáhli,někteří by asi začali pěkně zpívat a navíc by se mohl objevit nějakej Honza Zeman a říct jak to tenkrát v tom 89 roce bylo.
agent 00 W4C | 2009-06-17 23:58:55 | Reagovat
odpověď
Komunizmus je obecně celosvětově považován za extrémní filozofii. Takže kritizovat extrémizmus neonacistů a vytvářet pracovní místa ve vysoké politice pro extrémisty komunistické mi příjde trochu schizofrenní. Zejména, mají-li v náplni práce boj s extrémizmem.
Radek Vovsík | 2009-06-18 11:30:27 | Reagovat
Extremismus,pane Vovsíku nastupuje tam kde přestává fungovat demokracie,a právě to se u nás začíná dít,to nemůže přehlídnout ani slepej.Navíc se obávám že už se to rozjelo a nepůjde to zastavit,brzy to může v tomto státě hodně špatně skončit.Už jste vy politici příliš dlouho nasírali a dráždili lidi,to je příčina extremismu.Vaše partaj to je arogance sama a ty oranžové slibotechny nejsou o nic lepší.Politiku je třeba dělat opravdu lidovou a demokraticky férovou,tzv.padni komu padni.Ale toho vy nejste schopni ani ochotni.
agent 00 W4C | 2009-06-18 22:21:41 | Reagovat
Jak budovali světlé zítřky:
Hned po komunistickém puči v roce 1948 začalo zřizování velkého množství "nápravněvýchovných ústavů", ve kterých měli být umístěni lidé, kteří by mohli zpomalit a ohrozit budování komunistické společnosti. Jednalo se o tábory koncentrační a pracovní, jaké byly ve třicátých letech zřizovány v nacistickém Německu a sovětském Rusku. Kromě nich byly zřízeny ještě trestní tábory vojenské, pracovní technické tábory, tábory pro kněze, pro ženy a pro mladistvé. Jako koncentrační tábory sloužily také kláštery a církevní domy, v nichž pod dohledem dozorců museli řeholníci a kněží vykonávat nucené práce. O intenzivním zřizování pracovních táborů jako opatřeních proti reakci rozhodl na zvláštní poradě 9.září 1948 komunistický triumvirát Gottwald, Slánský a Zápotocký. Budou to pracovní tábory jako v Sovětském svazu." slíbil ministr vnitra Václav Nosek. K nejhorším věznicím na Borech, na Mírově a v Leopoldově, kam především byli, vedle vrahů, političtí vězni umísťováni, přibylo dvacet pět pracovních táborů u Jáchymova (např. Bratrství I, Bratrství II, Rovnost I, Rovnost II, Svornost, Mariánská, Eliáš I, Eliáš II, Barbora, Prokop, Ležnice, Svatopluk, Vykmanov, Vršek atd.) a dva tábory u Příbrami (Bytýz a Vojna). V letech 1948 až 1952 prošlo pracovními tábory okolo 186 000 lidí a vojenskými pracovně technickými prapory (PTP) 118 683 lidí. Ve věznicích a koncentračních táborech zemřelo 15 726 osob. Příčinou smrti, hlavně v Jáchymově, byla rakovina, protože vězni nebyli chráněni proti radioaktivnímu záření. Nejméně stejné množství lidí zemřelo krátce pro propuštění na svobodu.
Petr | 2009-06-16 17:46:26 | Reagovat
Petre ,pekne napsane a hlavne vystizne.Ne moc lidi to ale chce slyset a snazeji se to downplay a udelat z toho prehmaty, a ne ze to byla linie strany.Snazi se to zamlzit.Jo narod ,ktery se nepouci ze sve historie,si ji zopakuje.
Libor Furbacher | 2009-06-18 14:07:20 | Reagovat
Co se zabývat budoucností a ne pravěkem....
Ocapisto | 2009-06-18 14:26:38 | Reagovat
Reklama
16.09.2021 AktualityBabišovu návštěvu nijak nepropagovali

Dosti nečekaně se v Jihlavě ve čtvrtek 9. září objevil český premiér Andrej Babiš (ANO). Pozvánku na jeho návštěvu uveřejnilo jihlavské ANO pouze na svém Facebooku. Propagovali ji jako ...

Komentáře (7)
16.09.2021 AktualityBMXtreme fest bude v Panském dvoře

Sportovně – hudební akce BMXtreme fest se už posedmé vrací do Telče. Tentokrát se uskuteční poprvé v areálu Panského dvora od pátku 17. do neděle 19. září. V pátek i v sobotu večer ...

Komentáře (0)
15.09.2021 AktualityVysočina schválila třicetimilionový příspěvek zdravotnickým záchranářům

Zastupitelé Kraje Vysočina včera schválili příspěvek 30 milionů korun pro krajskou zdravotnickou záchrannou službu (ZZS). Má sloužit na úhradu zvýšených mzdových nákladů. Úhradová ...

Komentáře (0)
15.09.2021 AktualityStudenti jihlavské vysoké školy budou moci být při výuce bez respirátorů

Vysoká škola polytechnická Jihlava, jediná veřejná vysoká škola na Vysočině, zatím předpokládá, že její nový akademický rok začne 27. září jen s částečnými omezeními kvůli koronaviru. ...

Komentáře (2)
15.09.2021 AktualityLetová část cvičení Ample Strike v pátek končí

Letová část mezinárodního vojenského cvičení Ample Strike končí v pátek. Od jejího zahájení 6. září do včerejška vojáci nalétali přes 300 hodin a předsunutí návodčí, kteří ...

Komentáře (0)
15.09.2021 AktualityLidé bez domova využili jihlavské nabídky nechat se očkovat proti covidu

Celkem 26 lidí z azylových domů a bezdomovců naočkovali vakcínou Johnson & Johnson proti covidu zdravotníci ze společnosti Nonstopmedic. Dělo se tak minulé úterý v azylovém domě v Čajkovského ...

Komentáře (0)
15.09.2021 AktualityBranný závod seniorů kolem Heulosu připomínal zápolení našich olympioniků

V sobotu 4. září uspořádal spolek Nebojte se policie již osmý ročník Branného závodu jihlavských seniorů, který v mnohém připomínal zápolení našich olympioniků. Počáteční obavy ...

Komentáře (0)
14.09.2021 AktualityŽně na Vysočině skončily o týden později než vloni

Zemědělci na Vysočině v minulých dnech posekali poslední pole s obilovinami. Z hektaru odvezli průměrně 6,07 tuny obilí, v porovnání s loňskou sklizní měli výnos nižší o 700 kilogramů. ...

Komentáře (0)
14.09.2021 AktualityZ asi 140 tisíc testů provedených ve školách na Vysočině bylo 65 pozitivních

Při zářijovém testování na covid-19 mělo na školách na Vysočině 65 lidí pozitivní antigenní test. Provedeno bylo přes 140.000 testů. Následné karantény zasáhly jen menší kolektivy, ...

Komentáře (0)
14.09.2021 AktualityVysočina za první pololetí: více lidí zemřelo než se narodilo

Vysočina ztratila v první polovině roku 476 obyvatel. V tomto roce s pokračující koronavirovou epidemií víc lidí zemřelo, než bylo narozených dětí. V porovnání se stejným loňským obdobím ...

Komentáře (0)
14.09.2021 AktualityReferendum: Peníze, nebo půda?

Jednorázovou osmimilionovou injekci do obecního rozpočtu, další statisíce každoročně na činnost dobrovolným hasičům a sportovcům ve Velkém Beranově a k tomu ještě příslib vytvoření ...

Komentáře (1)
14.09.2021 AktualityHasiči museli hned dvakrát vyjet k požáru elektroodpadu v Jihlavě

Hned dvakrát musela jednotka Sboru dobrovolných hasičů z Bedřichova zasahovat v průběhu víkendu u požárů v areálu firmy zpracovávající elektroodpad v Hruškových Dvorech, které jsou místní ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net