Reklama
Dnes je neděle 26.03.2023     svátek má Emanuel

Babiš, jasná volba, říká Kukla, poslanec za ANO


6.1.2023 Bez kategorie/Komentáře (4), autor:
Pavel Bajer

Blíží se prezidentské volby. Jihlavské listy proto politikům pokládaly dvě otázky:  

Jak hodnotíte druhé pětileté funkční období prezidenta Miloše Zemana?
Průběh prvního volebního období zhodnotili občané, když Miloše Zemana opět zvolili prezidentem, a nebylo jich málo – přes dva a půl milionu. Proto si myslím, že je třeba tuto volbu respektovat i přes fakt, že s tímto výsledkem někdo nesouhlasil, žijeme přeci v demokratickém státě.
Osobně se netajím tím, že jsem Miloše Zemana vždy podpořil. Po druhé volbě prohlásil, že to bylo jeho poslední vítezství a žádná další prohra nebude následovat. A když se tak zamyslím nad tím, co řekl, měl pravdu. I když v poslední době s některými jeho kroky nesouhlasím, vážím si ho jako prezidenta České republiky.

Komu vy osobně z možných kandidátů dáte v lednu svůj hlas?
Jako poslanec jsem se už podepsal a podpořil tak našeho pana předsedu Andreje Babiše. Pro mě je to jasná volba. Andreje Babiše znám již několik let z politiky. Jako jeden z mála je ekonomicky zajištěný a rozhodně si nepřišel do politiky vydělat. Naopak celý svůj plat dává na podporu matek samoživitelek. Přišel pomáhat lidem a všichni můžeme zavzpomínat, jak jsme se za jeho vlády měli. Ve svém životě toho hodně dokázal, mluví několika jazyky, je krizový manažer, který je schopen problémy řešit, a rozhodně není žádný pohádkář.

 

Diskuze k článku

Nový komentář

To snad musí být od toho pána ironie. Chtít za prezidenta bývalého udavače komunistické tajné policie, trestně stíhaného dotačního podvodníka , lháře a zmetka, co dokázal křivě přísahat na zdraví svých dětí a vnoučat? To má tento poslanec stejné morální hodnoty? Asi ANO.
LF | 2023-01-07 15:06:59 | Reagovat
BABIŠŮV " DRAHÝ" PŘEDVOLEBNÍ FÓR
Babišova továrna na drůbež po Středulově kritice „zvedla mzdy“ dělníků
JIŘÍ PŠENIČKA

Foto: Profimedia.cz
Andrej Babiš na archivním snímku při natáčení reklamního spotu na Vodňanské kuře.
17:44
Babišův podnik na zpracování kuřat stáhl inzerát s nabídkou práce za 16 380 korun měsíčně, kterou v úterní prezidentské debatě označil Josef Středula za mzdu, se kterou „nelze přežít“.
Článek
Čistě teoreticky si dělníci v moravském potravinářském závodě expremiéra Andreje Babiše mohou nyní vydělat až o třetinu více peněz, než činila nabídka ze začátku týdne. Překvapivý nárůst přišel v ostré fázi prezidentské kampaně, kdy je Babiš protikandidáty kritizován za to, jak zachází se zaměstnanci.
Tak se stalo, že potravinářská společnost Vodňanská drůbež, která patří pod Babišův holding Agrofert, změnila zkraje týdne inzerát s nabídkou práce pro dělníky v závodě v Modřicích u Brna. Místo původních 16 380 korun měsíčně zní nová nabídka do dvousměnného zpracovatelského provozu na 17 940 až 25 tisíc korun.
Jak si Seznam Zprávy všimly, k této změně došlo během úterý. Tedy ten samý den, kdy příjmy zaměstnanců ve zmíněném Babišově moravském podniku na zpracování drůbežího masa ostře kritizoval odborářský boss Josef Středula.
„To přece není důstojný život, to není věc, za kterou se dá přežít, zvláště v dnešní době,“ uvedl Středula v debatě prezidentských kandidátů pořádané deníkem Blesk. Odkázal přitom právě na inzerát modřického závodu zveřejněný na webu Úřadu práce ČR.
Zároveň šéf největší odborové centrály a jeden ze soupeřů Andreje Babiše v přímé volbě uvedl, že v případě svého zvolení za prezidenta bude chtít právě proto mluvit do minimální mzdy, řešit mzdové záležitosti s premiérem či s ministrem práce a sociálních věcí.

Foto: Tým Josefa Středuly, Seznam Zprávy
Původní nabídka práce, o níž v prezidentské debatě kriticky mluvil Josef Středula. Snímek byl dle jeho spolupracovníků pořízen 3. ledna ráno. Následně byl inzerát stažen.
Středulův mluvčí Jan Exner přeposlal redakci fotokopii inzerátu ve znění z úterního rána, z něhož prý při kritice vycházeli. Mzdu pouhých 16 380 měsíčně žádný jiný podnik v lokalitě kolem Modřic momentálně nenabízí.
Původní nízká platová nabídka však záhy zmizela a ode dne prezidentské debaty je na webu Úřadu práce nová. Teď si zájemci o práci při zpracování a balení drůbežího masa mohou v Modřicích vydělat o 1560 až 8620 korun více. Za jakých podmínek lze skutečně dosáhnout maximální hranice, inzerát ale neuvádí.

Foto: Webové stránky Úřadu práce ČR, Seznam Zprávy
Nová nabídka pro dělníky. Inzerát je z úterý 3. ledna, kdy proběhla prezidentská debata deníku Blesk.
Zda bylo navýšení možného výdělku výsledkem Středulovy kritiky v prezidentské kampani a reakce na ni, se nepodařilo zcela objasnit.
Redaktor Seznam Zpráv do podniku Vodňanská drůbež zavolal na kontaktní linku, aby se ubezpečil, že navýšení pro dělníky ve výrobě skutečně platí. „Určitě platí nová nabídka,“ uvedla odpovědná pracovnice s tím, že stará byla vyřazena, jelikož už nebyla aktuální.
Vedení Agrofertu pak možnost, že šlo o reakci na Středulu, nepotvrdilo, ale také výslovně nevyvrátilo. „Mzdy revidujeme v závislosti na vývoji trhu práce a zpravidla také na přelomu roku,“ uvedl na dotaz redakce mluvčí koncernu Pavel Heřmanský. Možnou souvislost s volbami nekomentoval.
Firma odmítá, že by své lidi špatně platila. „Agrofert si dlouhodobě zakládá na tom, že je dobrým zaměstnavatelem, který se stará o své lidi a nabízí férové ohodnocení. Mzda na konkrétní pozici odráží požadavky na vzdělání, zkušenosti a podobně,“ uvedl mluvčí Heřmanský.
Upozorňuje na to, že inkriminovaná nabídka práce z Modřic neobsahuje žádné požadavky na vzdělání ani zkušenosti. „A v rámci těchto pozic na trhu se jedná o zajímavou nabídku pro nekvalifikované uchazeče. Po získání zkušeností se mohou posunout na pozice s vyšším ohodnocením,“ doplnil Heřmanský.
Pro porovnání: Ve třetím čtvrtletí 2022 činila dle Českého statistického úřadu průměrná hrubá měsíční nominální mzda v národním hospodářství 39 858 Kč.
Expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, zakladatel a skutečný vlastník holdingu Agrofert, se zmíněné prezidentské debaty Blesku nezúčastnil, a Josefu Středulovi tak na místě nemohl oponovat. V kampani si ale zakládá na tom, že chce pomáhat obyčejným lidem. Mimo jiné ve volebním spotu slibuje, že se „postaví za ty, kteří nemají zastání“.
Zdeněk | 2023-01-08 18:45:54 | Reagovat
Kukla, poslanec za ANO
Kukla, poslanec za ANO,
za kolik Kč by se mu líbilo pracovati v popdniku Babiše a Moniky, která je šťasná.
Budete závidět! Takhle si žije Monča Babišová
Monika Babišová je šťastná žena. (Foto Aha! – Petr Novotný, Ladislav Křivan)
FOTOGALERIE
45 fotografií
(12) Vstoupit do diskuse
18. února 2017 • 12:00
Monika Babišová (42) je přítelkyní politika Andreje Babiše (62). Jejich partnerské soužití vypadá velmi idylicky. Monika je očividně šťastná a spokojená. Přesvědčit se o tom můžeme i na jejím Instagramu, kde sdílí opravdu hodně fotek z jejich kouzelného života.
KOUZELNÝ ŽIVOT ZAMĚSTNANCŮ AGROFERTU:
Kariéra v koncernu AGROFERT | AGROFERT, a.s. - Jobs.cz
https://agrofertkoncern.jobs.cz
WebChcete pracovat pro AGROFERT, 
 
Zdeněk | 2023-01-08 23:17:56 | Reagovat
Ty dva příspěvky ...
...ale nikoho nezajímají.
F. Šimek | 2023-01-11 11:28:30 | Reagovat
Reklama
27.02.2023 Bez kategorieKott (ANO): Pomáhat musíme, dokud válečný konflikt neskončí

JL: Dne 24. února tomu je přesně rok od chvíle, kdy Rusko zaútočilo bez vyhlášení války na Ukrajinu. Připouštěl jste si tehdy, že válka může držet tak dlouho? Pomáhá podle Vás ČR ...

Komentáře (4)
23.02.2023 Bez kategorieVlček (STAN): Platby Ukrajinců a jejich daňové odvody jsou vyšší, než kolik naše republika vynakládá na humanitární náklady

JL: Dne 24. února tomu je přesně rok od chvíle, kdy Rusko zaútočilo bez vyhlášení války na Ukrajinu. Připouštěl jste si tehdy, že válka může držet tak dlouho? Pomáhá podle Vás ČR ...

Komentáře (3)
22.02.2023 AktualityPopelka: Nemáme nestranná média

JL: Jak hodnotíte výsledky druhého kola volby prezidenta republiky? R. Popelka: Velice kladně hodnotím volební účast. Volební místnosti a volební urny považuji za „to“ správné místo, ...

Komentáře (0)
10.02.2023 Bez kategoriePaul: rozhodla demokraticky většina

JL: Jak hodnotíte výsledky druhého kola volby prezidenta republiky? P. Paul: Ani jeden z kandidátů ve druhém kole prezidentských voleb nebyl nominantem SPD a tak naši příznivci a členové ...

Komentáře (1)
09.02.2023 Bez kategorieExprimátorka: Věřím, že se jako národ dokážeme zvednout

JL: Jak hodnotíte výsledky druhého kola volby prezidenta republiky? K. Koubová: Z výsledku voleb mám samozřejmě obrovskou radost, protože je to pro národ velká naděje na uzdravení. Vnímám ...

Komentáře (0)
08.02.2023 Bez kategorie Pokorný: P. Pavel měl nekritickou podporu všech médií

JL: Jak hodnotíte výsledky druhého kola volby prezidenta republiky? J. Pokorný: Jsem velmi potěšen ze zájmu o volbu prezidenta republiky a jsem příjemně překvapen vysokou volební účastí. ...

Komentáře (0)
03.02.2023 Bez kategorieNagyová o Čapím hnízdě: Mohu za minulostí udělat tlustou čáru

Andrej Babiš a Jana Nagyová jsou osvobozeni v kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce Šaroch se ještě může odvolat. Velkou úlevu mohou cítit expremiér Andrej Babiš a bývalá náměstkyně ...

Komentáře (7)
03.02.2023 Bez kategorieHošek: P. Pavlovi přeji pevné nervy

JL: Jak hodnotíte výsledky druhého kola volby prezidenta republiky? R. Hošek: Ve druhém kole jsem volil Petra Pavla a mám radost, že vyhrál občanský kandidát, za kterého se nebudeme muset ...

Komentáře (0)
12.01.2023 Bez kategorie Paul (SPD): J. Bašta je zárukou slušnosti

Prezidentské volby se blíží, a tak vyvstává otázka, kdo bude následníkem Miloše Zemana? Koho byste volili? Jihlavské noviny se na začátku měsíce ptaly jihlavských zastupitelů. Kandidátem ...

Komentáře (2)
11.01.2023 Bez kategorieŠedivý (ANO): Prezident by měl být čestný

Prezidentské volby se blíží, a tak vyvstává otázka, kdo bude následníkem Miloše Zemana? Koho byste volili? Jihlavské noviny se na začátku měsíce ptaly jihlavských zastupitelů. V České ...

Komentáře (0)
11.01.2023 Bez kategorieLidovec Laštovička: Fischer navazuje na Havla

Prezidentské volby se blíží, a tak vyvstává otázka, kdo bude následníkem Miloše Zemana? Koho byste volili? Jihlavské noviny se na začátku měsíce ptaly jihlavských zastupitelů. Volit ...

Komentáře (4)
10.01.2023 Bez kategorieHošek (STAN): Prezident má být nezatížený různými kauzami

Prezidentské volby se blíží, a tak vyvstává otázka, kdo bude následníkem Miloše Zemana? Koho byste volili? Jihlavské noviny se na začátku měsíce ptaly jihlavských zastupitelů. V prezidentských ...

Komentáře (1)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net