Reklama
Dnes je středa 17.07.2024     svátek má Martina

Babiš, jasná volba, říká Kukla, poslanec za ANO


6.1.2023 Bez kategorie/Komentáře (4), autor:
Pavel Bajer

Blíží se prezidentské volby. Jihlavské listy proto politikům pokládaly dvě otázky:  

Jak hodnotíte druhé pětileté funkční období prezidenta Miloše Zemana?
Průběh prvního volebního období zhodnotili občané, když Miloše Zemana opět zvolili prezidentem, a nebylo jich málo – přes dva a půl milionu. Proto si myslím, že je třeba tuto volbu respektovat i přes fakt, že s tímto výsledkem někdo nesouhlasil, žijeme přeci v demokratickém státě.
Osobně se netajím tím, že jsem Miloše Zemana vždy podpořil. Po druhé volbě prohlásil, že to bylo jeho poslední vítezství a žádná další prohra nebude následovat. A když se tak zamyslím nad tím, co řekl, měl pravdu. I když v poslední době s některými jeho kroky nesouhlasím, vážím si ho jako prezidenta České republiky.

Komu vy osobně z možných kandidátů dáte v lednu svůj hlas?
Jako poslanec jsem se už podepsal a podpořil tak našeho pana předsedu Andreje Babiše. Pro mě je to jasná volba. Andreje Babiše znám již několik let z politiky. Jako jeden z mála je ekonomicky zajištěný a rozhodně si nepřišel do politiky vydělat. Naopak celý svůj plat dává na podporu matek samoživitelek. Přišel pomáhat lidem a všichni můžeme zavzpomínat, jak jsme se za jeho vlády měli. Ve svém životě toho hodně dokázal, mluví několika jazyky, je krizový manažer, který je schopen problémy řešit, a rozhodně není žádný pohádkář.

 

Diskuze k článku

Nový komentář

To snad musí být od toho pána ironie. Chtít za prezidenta bývalého udavače komunistické tajné policie, trestně stíhaného dotačního podvodníka , lháře a zmetka, co dokázal křivě přísahat na zdraví svých dětí a vnoučat? To má tento poslanec stejné morální hodnoty? Asi ANO.
LF | 2023-01-07 15:06:59 | Reagovat
BABIŠŮV " DRAHÝ" PŘEDVOLEBNÍ FÓR
Babišova továrna na drůbež po Středulově kritice „zvedla mzdy“ dělníků
JIŘÍ PŠENIČKA

Foto: Profimedia.cz
Andrej Babiš na archivním snímku při natáčení reklamního spotu na Vodňanské kuře.
17:44
Babišův podnik na zpracování kuřat stáhl inzerát s nabídkou práce za 16 380 korun měsíčně, kterou v úterní prezidentské debatě označil Josef Středula za mzdu, se kterou „nelze přežít“.
Článek
Čistě teoreticky si dělníci v moravském potravinářském závodě expremiéra Andreje Babiše mohou nyní vydělat až o třetinu více peněz, než činila nabídka ze začátku týdne. Překvapivý nárůst přišel v ostré fázi prezidentské kampaně, kdy je Babiš protikandidáty kritizován za to, jak zachází se zaměstnanci.
Tak se stalo, že potravinářská společnost Vodňanská drůbež, která patří pod Babišův holding Agrofert, změnila zkraje týdne inzerát s nabídkou práce pro dělníky v závodě v Modřicích u Brna. Místo původních 16 380 korun měsíčně zní nová nabídka do dvousměnného zpracovatelského provozu na 17 940 až 25 tisíc korun.
Jak si Seznam Zprávy všimly, k této změně došlo během úterý. Tedy ten samý den, kdy příjmy zaměstnanců ve zmíněném Babišově moravském podniku na zpracování drůbežího masa ostře kritizoval odborářský boss Josef Středula.
„To přece není důstojný život, to není věc, za kterou se dá přežít, zvláště v dnešní době,“ uvedl Středula v debatě prezidentských kandidátů pořádané deníkem Blesk. Odkázal přitom právě na inzerát modřického závodu zveřejněný na webu Úřadu práce ČR.
Zároveň šéf největší odborové centrály a jeden ze soupeřů Andreje Babiše v přímé volbě uvedl, že v případě svého zvolení za prezidenta bude chtít právě proto mluvit do minimální mzdy, řešit mzdové záležitosti s premiérem či s ministrem práce a sociálních věcí.

Foto: Tým Josefa Středuly, Seznam Zprávy
Původní nabídka práce, o níž v prezidentské debatě kriticky mluvil Josef Středula. Snímek byl dle jeho spolupracovníků pořízen 3. ledna ráno. Následně byl inzerát stažen.
Středulův mluvčí Jan Exner přeposlal redakci fotokopii inzerátu ve znění z úterního rána, z něhož prý při kritice vycházeli. Mzdu pouhých 16 380 měsíčně žádný jiný podnik v lokalitě kolem Modřic momentálně nenabízí.
Původní nízká platová nabídka však záhy zmizela a ode dne prezidentské debaty je na webu Úřadu práce nová. Teď si zájemci o práci při zpracování a balení drůbežího masa mohou v Modřicích vydělat o 1560 až 8620 korun více. Za jakých podmínek lze skutečně dosáhnout maximální hranice, inzerát ale neuvádí.

Foto: Webové stránky Úřadu práce ČR, Seznam Zprávy
Nová nabídka pro dělníky. Inzerát je z úterý 3. ledna, kdy proběhla prezidentská debata deníku Blesk.
Zda bylo navýšení možného výdělku výsledkem Středulovy kritiky v prezidentské kampani a reakce na ni, se nepodařilo zcela objasnit.
Redaktor Seznam Zpráv do podniku Vodňanská drůbež zavolal na kontaktní linku, aby se ubezpečil, že navýšení pro dělníky ve výrobě skutečně platí. „Určitě platí nová nabídka,“ uvedla odpovědná pracovnice s tím, že stará byla vyřazena, jelikož už nebyla aktuální.
Vedení Agrofertu pak možnost, že šlo o reakci na Středulu, nepotvrdilo, ale také výslovně nevyvrátilo. „Mzdy revidujeme v závislosti na vývoji trhu práce a zpravidla také na přelomu roku,“ uvedl na dotaz redakce mluvčí koncernu Pavel Heřmanský. Možnou souvislost s volbami nekomentoval.
Firma odmítá, že by své lidi špatně platila. „Agrofert si dlouhodobě zakládá na tom, že je dobrým zaměstnavatelem, který se stará o své lidi a nabízí férové ohodnocení. Mzda na konkrétní pozici odráží požadavky na vzdělání, zkušenosti a podobně,“ uvedl mluvčí Heřmanský.
Upozorňuje na to, že inkriminovaná nabídka práce z Modřic neobsahuje žádné požadavky na vzdělání ani zkušenosti. „A v rámci těchto pozic na trhu se jedná o zajímavou nabídku pro nekvalifikované uchazeče. Po získání zkušeností se mohou posunout na pozice s vyšším ohodnocením,“ doplnil Heřmanský.
Pro porovnání: Ve třetím čtvrtletí 2022 činila dle Českého statistického úřadu průměrná hrubá měsíční nominální mzda v národním hospodářství 39 858 Kč.
Expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, zakladatel a skutečný vlastník holdingu Agrofert, se zmíněné prezidentské debaty Blesku nezúčastnil, a Josefu Středulovi tak na místě nemohl oponovat. V kampani si ale zakládá na tom, že chce pomáhat obyčejným lidem. Mimo jiné ve volebním spotu slibuje, že se „postaví za ty, kteří nemají zastání“.
Zdeněk | 2023-01-08 18:45:54 | Reagovat
Kukla, poslanec za ANO
Kukla, poslanec za ANO,
za kolik Kč by se mu líbilo pracovati v popdniku Babiše a Moniky, která je šťasná.
Budete závidět! Takhle si žije Monča Babišová
Monika Babišová je šťastná žena. (Foto Aha! – Petr Novotný, Ladislav Křivan)
FOTOGALERIE
45 fotografií
(12) Vstoupit do diskuse
18. února 2017 • 12:00
Monika Babišová (42) je přítelkyní politika Andreje Babiše (62). Jejich partnerské soužití vypadá velmi idylicky. Monika je očividně šťastná a spokojená. Přesvědčit se o tom můžeme i na jejím Instagramu, kde sdílí opravdu hodně fotek z jejich kouzelného života.
KOUZELNÝ ŽIVOT ZAMĚSTNANCŮ AGROFERTU:
Kariéra v koncernu AGROFERT | AGROFERT, a.s. - Jobs.cz
https://agrofertkoncern.jobs.cz
WebChcete pracovat pro AGROFERT, 
 
Zdeněk | 2023-01-08 23:17:56 | Reagovat
Ty dva příspěvky ...
...ale nikoho nezajímají.
F. Šimek | 2023-01-11 11:28:30 | Reagovat
Reklama
17.07.2024 Bez kategorieJedinou europoslankyní z Vysočiny se stala Jana Nagyová (ANO). O přesunu do Bruselu neuvažuje

Jihlavská zastupitelka Jana Nagyová (ANO) se stala poslankyní Evropského parlamentu. Rozhovor s ní vznikl těsně po vyhlášení výsledků. Po vyhlášení výsledků byly ve vašem štábu ...

Komentáře (0)
17.07.2024 Bez kategorieSPD není fašistická strana, říká v rozhovoru poslanec Koten

V případě, že by tam byly nějaké autoritativní nebo vůdcovské věci, tak by ministerstvo vnitra stanovy hnutí rozhodně neschválilo, říká vysočinský poslanec za SPD Radek Koten. Na ...

Komentáře (0)
06.06.2024 Bez kategoriePrimátorovo prohlášení ke svému vystoupení na zastupitelstvu, kde se vymezil vůči zastupiteli Hoškovi

Únorové zasedání jihlavského zastupitelstva odsouhlasilo nejen novou městskou společnost pojmenovanou Horácká multifunkční aréna s.r.o v čele s jednatelem Martinem Lindovským z Ostravy, ale ...

Komentáře (4)
06.06.2024 Bez kategorieRadek Hošek (STAN) reagoval na primátora novým webem

Opoziční zastupitel za STAN Radek Hošek na kritiku primátora Petra Ryšky (ODS) na únorovém zastupitelstvu reagoval měsíc poté na webových stránkách Starostové-nezávislí v článku Primátor ...

Komentáře (1)
15.04.2024 Bez kategorieAdvokátka Eva Decroix se stala novou místopředsedkyní ODS

Volební kongres ODS rozhodl, že místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Eva Decroix se stane také místopředsedkyní strany. Po znovuzvolení Petra Fialy předsedou a Zbyňka Stanjury prvním ...

Komentáře (6)
11.04.2024 Bez kategorieHyský: Ten, kdo mluví silně, má nějakou šanci

Sociální demokracie existuje. V současné době už ta zkratka není ČSSD, ale SOCDEM a SOCDEM je Sociální demokracie, říká vysočinský šéf strany Martin Hyský, který je zároveň krajským ...

Komentáře (0)
18.03.2024 Bez kategoriePoslankyně Decroix (ODS) reagovala na poučování Konečné (KSČM)

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News se v diskusi střetly čtyři ženy – Věra Kovářová (STAN), Eva Decroix (ODS), Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) a Kateřina Konečná (KSČM). V ...

Komentáře (10)
13.03.2024 Bez kategorieD. Mészáros (SPD) již není jihlavským zastupitelem

Jihlavské SPD vyměnilo v Jihlavě městského zastupitele. Na mandát rezignoval David Mészáros. Důvod jeho rezignace hnutí blíže nespecifikovalo. Nahradila ho Dagmar Barimová, která složila ...

Komentáře (0)
23.02.2024 Bez kategorieNagyová (ANO) k Čapímu hnízdu: Nikdy se to nemělo dostat před soud

Jihlavská zastupitelka Jana Nagyová (ANO) byla podruhé nepravomocně osvobozena Městským soudem v Praze v kauze možného podvodu při čerpání dotace na Farmu Čapí hnízdo. Kromě Nagyové byl ...

Komentáře (2)
16.02.2024 Bez kategoriePoslanec Koten (SPD) považoval bundy biatlonistů za ukrajinské

Je Nové Město ještě na Moravě nebo na Ukrajině? Tuto otázku na svém facebookovém profilu položil poslanec Radek Koten (SPD). Obul se do organizátorů Mistrovství světa v biatlonu kvůli bundám ...

Komentáře (3)
07.02.2024 Bez kategorieExprimátorka K. Koubová: S výběrem pana Lindovského jsem spokojená

Rada města Jihlavy doporučila na místo jednatele Horácké multifunkční arény v Jihlavě (HMA) 40letého Martina Lindovského z Ostravy. JL oslovily zástupce všech tří opozičních stran v jihlavském ...

Komentáře (0)
02.02.2024 Bez kategorieP. Paul: S nominací M. Lindovského souhlasím

Rada města Jihlavy doporučila na místo jednatele Horácké multifunkční arény v Jihlavě (HMA) 40letého Martina Lindovského z Ostravy. JL oslovily zástupce všech tří opozičních stran v jihlavském ...

Komentáře (1)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net