Reklama
Dnes je úterý 16.08.2022     svátek má Jáchym

Babišovu návštěvu nijak nepropagovali

PŘEDSEDA hnutí ANO Andrej Babiš se zdraví s příznivkyní, které právě podepsal knihu.
PŘEDSEDA hnutí ANO Andrej Babiš se zdraví s příznivkyní, které právě podepsal knihu.

16.9.2021 Aktuality/Komentáře (7), autor:
Petr Klukan

Dosti nečekaně se v Jihlavě ve čtvrtek 9. září objevil český premiér Andrej Babiš (ANO). Pozvánku na jeho návštěvu uveřejnilo jihlavské ANO pouze na svém Facebooku. Propagovali ji jako autogramiádu Babišovy nové knihy „Tady se říká pravda!“

Jiná veřejná propagace návštěvy premiéra na Masarykově náměstí nebyla. Většina obyvatel krajského města tak o návštěvě nevěděla.

Redaktorovi JL přítomnému na akci oslovení občané sdělili, že šli náhodou kolem.

„Osobně nevím, proč byla zvolena jen tato forma propagace. Vše, jako vždy, řešila centrála hnutí,“ povzdechl si předseda jihlavského ANO zastupitel Zdeněk Faltus.

Podle jihlavského zastupitele Radka Popelky (ANO) se jednalo o Babišovu návštěvu Vysočiny, která byla převážně pracovní, při níž plnil úkoly z pozice předsedy vlády.

„Co se týče volební kampaně, tak ta je řízena centrálně. Jen tak lze zajistit požadavek zákona na finanční limit,“ vysvětlil.

Jihlavské ANO je s celostátním vedením ve sporu. Důvodem jsou zásadní změny na vysočinské kandidátce ANO, které prosadil celostátní výbor hnutí.

Při nich například nominovanou jedničku na Vysočině Martina Kuklu nahradili bývalým generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou.

Na kandidátce odsunuli také na druhé místo nominovaného Zdeňka Faltuse. Toho nahradili krajskou předsedkyní ANO  a současnou poslankyní Monikou Obornou, která původně nechtěla kandidovat.

Jihlavská organizace proto požaduje, aby Oborná odstoupila z pozice na kandidátce a rezignovala na funkci krajské předsedkyně. Jednat o ní by měli v tomto měsíci. Popelka potvrdil, že požadavek na její odstoupení stále trvá.

Nastínil, že důvodů je proto několik. Dle něho členská základna hnutí již delší dobu volá k návratu ke kořenům. Chtějí, aby ANO bylo středopravicovým hnutím, které respektuje a hájí zájmy většiny.

„Pokud je dnes v čele krajské organizace předsedkyně, která tyto principy nevyznává, je logické prosadit její odvolání,“ dodal.

 

Aktivisté předvolební kampaň předsedy ANO nenarušili, jen připomněli jeho hříchy

Čtvrteční odpoledne patřilo na náměstí různým volnočasovým aktivitám. Prezentovaly se zde spolky včetně DDM a lákaly děti do svých kroužků. Když někteří aktéři zjistili, že se na náměstí objevila dodávka předvolebně pomalovaná Andrejem Babišem, která bude rozdávat zmrzlinu, neskrývali rozhořčení.

„To tady snad sbalíme a půjdeme pryč,“ řekl jeden z nich, který si nepřál být jmenován. Jak dodal, nelíbí se mu, že akci desítek spolků premiér využije k předvolební propagaci.

Dodávka však stála na náměstí vlevo od morového sloupu, volnočasové aktivity se odehrávaly převážně vpravo směrem k radnici.

O konání předvolební kampaně hnutí ANO měl na náměstí povědomí jen málokdo. Když se kolem půl páté otevřel stánek se zmrzlinou, v němž si bylo možno vzít i premiérovu knihu, stálo před ním již sedmero aktivistů v maskách a s transparenty.

Na náměstí byl v tu dobu již zvýšený počet městských strážníků, uniformovaných policistů i těch v civilu. Kromě nich také ochranka premiéra, která mapovala náměstí a koordinovala pohyb hlídkujících.

Zaměřila se i na aktivisty. „Nesmí blokovat přístup,“ rozdával jeden z nich příkazy. „Kdyby neuposlechli, první výzva, druhá výzva…“ uděloval pokyny.

S aktivisty však problém nebyl, stáli vedle fronty na zmrzlinu tak, aby byli viditelní, ale nepřekáželi lidem, kteří chtěli zdarma zmrzlinu nebo knihu.

Těsně po tři čtvrtě na pět, necelé čtyři minuty před premiérem, dorazil další „vládní“ automobil. „Klára je tu,“ okomentoval to jeden z členů týmu. Paní Klára dovezla stánek, který s pomocí dalších během minuty roztáhla. Devět minut před pátou dorazil premiér a předseda hnutí ANO. Šel okamžitě k lidem, kterým začal knihu podepisovat.

Když se podařilo umístit do stánku stůl a židli, přesunul se tam. Podepisoval knihu, s lidmi se fotil, ale k žádné diskusi nedošlo. Jen od lidí přijímal komplimenty nebo poděkování.

Hlídkující policisté byli bez práce, aktivisté se spokojili s tichou demonstrací, se kterou se, když řady čekajících lidí pro podpis prořídly, přesunuli blíž ke stánku, aby je viděl i premiér.

Jen jeden z procházejících občanů na premiéra vykřikl řečnickou otázku, zda se podepisuje jako Bureš (jeho krycí jméno ve svazcích StB – pozn. red.), nebo Babiš. Pak si ho vyfotil a odešel.

Redaktor JL oslovil desítku lidí, kteří odcházeli z autogramiády premiéra, jak se o akci dozvěděli.

Většinou odpovídali, že náhodně šli po náměstí a viděli srocení lidí. Jedna žena ve středním věku řekla, že jí to sdělila kolegyně v práci a jeden mladík to zjistil z Facebooku.

Předvolební akci ve stánku vypomáhali loajální premiérovi příznivci – Babišem dosazená jednička na Vysočině Drahoslav Ryba a premiérem přemluvená k další kandidatuře Monika Oborná a bývalý náměstek hejtmana Martin Kukla. Odsunutý předseda jihlavské ANO Zdeněk Faltus (z 2. místa na 6.) se na mítinku jen kratičce mihl jako občan.

Když se před stánkem v šest hodin vylidnilo, Babiš v doprovodu ochranky nasedl do připraveného auta a odjel.    

 

Diskuze k článku

Nový komentář

Ano
Pan Popelka si z lidí dělá nepokrytě zadel, to se mu musí nechat.
LF | 2021-09-16 10:33:28 | Reagovat
:)
LoFas, to Vy sám nebo Vám někdo pomáhal?  
F. Šimek | 2021-09-16 11:08:20 | Reagovat
Asi tak
Pane Lofasi, pokud vám přijde autogramiáda Bureše tři týdny před volbama jako výkon funkce premiéra, tak jste lofas nesmírný. 
LF | 2021-09-16 22:09:16 | Reagovat
.....Andreje kritizují, možná jsou úplně stejní..........malé čapí hnízdo po jihlavsku???
....Babiše budou pravdoláskaři a zpovykaný sluníčka kritizovat.........město chtělo znát názor podnikatelů na budoucnost města............uspořádalo raut, odkaz na fotky z luxusního papání z FB Jihlava:

https://www.facebook.com/mestojihlava/photos/pcb.4117753261627390/4117692661633450/?type=3&theate

....pokud si Koubová a další potentáti z radnice spolu s podnikateli hradili žranici sami, pak vše v pořádku.......v komentářích pod příspěvkem je dotaz, kdo platil? co to stálo? ale zatím ze strany vedení radnice žádná reakce...........
km | 2021-09-16 16:55:48 | Reagovat
......... Koubová pohostila chudáky podnikatele za 134 000,-...........z vašich daní........žerou za cizí, nestydí se, Babiše však budou kritizovat.......... slušný člověk by se omluvil, peníze uhradil ze svého.......tihle však nemají kapku studu....... krmí se z cizího a ještě nám pošlou fotky, jak si mlaskaji.......prasata......
km | 2021-09-17 11:42:12 | Reagovat
km - pozorovatel, dříve "čtenář"
„Jdi se už s Kulisákem,
Rozehnalem a náhrobkem vycpat ! „
-------------------------------------------------------------------------
 "km". . . "pozorovatel". . . "čtenář",
 
PLATFORMA ANONYMA „čtenář“  ZBABĚLÁ SPROSTOTA

nejsilnější zbraní je anonymní invektiva.
ŽIJE V HRŮZE, ŽE BY MOHLA BÝT ODHALENA JEHO IDENTITA. . . že ?
Ukázka tvorby 2015…
-----------------------------------------------------------------
 Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.
Dědo, není vám ani trochu stydno, srovnávat Prezidenta Osvoboditele TGM s takovou špínou, jakou byl Venca Lahev? Jen stáří vás omlouvá. Tak se uklidněte, váš milovaný Bělobrádek vám dá v prosinci šest stovek, to se budete mít. Tak ať vám slouží !
čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat
--------------------------------------------------
Zdendo, nechtěl bys už přestat s tím svým dětinským opruzováním?
Mně sice sloužíš jako kašpárek k obveselení, ale dovedeš si představit, kolik lidí otravuješ svým infantilním blábolením? Nebo si snad ty čihošťský zázraku představuješ, že někoho zajímá nějaký Rozehnal, Havel, Dvořák, Toufar, Podrazník, Kavalec nebo nějaký náhrobek někde u Čihoště? Když tě to baví, zajeď si k tomu náhrobku a modli se tam k svatému Utřinosovi třeba celý den, ale prosím tě, neotravuj lidi na diskuzích ! Pro mně si dělej kašpara klidně, ale proč se pořád před lidmi tak ztrapňuješ a zesměšňuješ? Jdi se už s Kulisákem, Rozehnalem a náhrobkem vycpat ! 
čtenář | 2016-05-12 19:24:34 | Reagovat
----------------------------------------------------------------------
Zdeňku, dovol mi malou intimní otázku !
Najdeš si při tom smolení duchaprázdných blogů, na kterých nejčastěji diskutuješ sám se sebou nebo vymýšlíš mlácení prázdné slámy na různých replikách, či při neustálém tlučení do kláves CTRL+C a CTRL+V,

pošetilém tapetování a kopírování čas na to,
aby sis došel na WC ? 

Abys nedopadl jako Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg von Wopěnka s jeho "saprlot, zase chloušička, Johan, čistá plena, ale chonem !"
 
čtenář | 2017-01-27 11:45:36 | Reagovat
 
Zdeněk | 2021-09-18 19:49:32 | Reagovat
"PRASATA" ? ?? nebo "čtenář"
„Nebo si snad ty čihošťský zázraku představuješ,
že někoho zajímá nějaký Rozehnal,
 Havel“

          NĚKOHO ZAJÍMÁ HAVEL ?

PRÁVĚ DNES

Zdeněk Gryc | Středa, 15. 9. 2021 v 10:37


Ve Valdštejnské zahradě začíná výstava
Václav Havel:
Moc bezmocných
2021). ČTK/Kamaryt Michal
Praha – Ve Valdštejnské zahradě v Praze budou moci návštěvníci ode dneška zhlédnout výstavu nazvanou Václav Havel: Moc bezmocných. Expozice je inspirovaná jedním z nejznámějších politických esejů bývalého prezidenta. Koná se u příležitosti Havlových nedožitých 85. narozenin a 10. výročí jeho úmrtí.
Zdeněk | 2021-09-18 21:06:51 | Reagovat
Reklama
14.08.2022 AktualitySML výpověď z pohřebišť zatím nedostane

Město Jihlava nevypoví Správě městských lesů (SML) smlouvu na provozování dvou jihlavských pohřebišť. Těmi jsou Ústřední hřbitov a pohřebiště Na Kalvárii. Jihlava chtěla smlouvu ...

Komentáře (0)
13.08.2022 AktualityNa univerzitu šli mladí i o prázdninách

Šedesátka dětí z Vysočiny a Dolního Rakouska tráví tento prázdninový týden aktivitami v rámci Mladé univerzity Waldviertel–Vysočina. Z univerzitního kampusu v Raabsu se ve středu ...

Komentáře (0)
13.08.2022 AktualityTéma rostoucích cen energií. Co městys, to jiný příběh

Drahé energie dopadají i na život městysů na Jihlavsku. I když, co samospráva, to úplně jiný příběh. Zatímco Luka nad Jihlavou marně od loňského podzimu vyhlíží novou fixní smlouvu ...

Komentáře (1)
12.08.2022 AktualityNáměstek Ryška: Horácká aréna je důležitá, ale nejsme hazardéři

Zástupci jihlavské radnice na dnešní tiskové konferenci reagovali na kritiku a spekulace veřejnosti, týkající se financování projektu Horácké multifunkční arény a stavby jako takové. „Jsme ...

Komentáře (2)
13.08.2022 AktualityZmrzlina má být hladká, pevná, bez ledových krystalků…

Ne vždy platí, že čím dražší zmrzlina, tím kvalitnější, říká Oldřich Gojiš, majitel Interlacto Group, pod který patří i výroba známé zmrzliny z Opočna. K létu zmrzlina ...

Komentáře (1)
12.08.2022 AktualityHavárie vody v Žižkově ulici se protáhne až do příštího týdne

Středeční ráno nemile překvapilo obyvatele jihlavské Žižkovy ulice a přilehlých oblastí. Kvůli havárii vodovodního řadu totiž na více než stovce adres netekla voda. Do včera byla ...

Komentáře (0)
12.08.2022 AktualityPerseidy bude letos rušit měsíční svit. Nadcházející víkend jich bude maximum

Meteory, nebo také nesprávně padající hvězdy, jsou ve skutečnosti světelné záblesky, které vznikají ve vysokých vrstvách zemské atmosféry v důsledku pádu drobných úlomků pocházejících ...

Komentáře (0)
12.08.2022 AktualityStarosta Vesnice roku a slzy na krajíčku

Když se v Třeštici poprvé ucházeli v krajském kole o titul Vesnice roku, nedopadlo to. Tak si řekli, že to budou zkoušet dál, a letos to klaplo. Starosta malé vísky u Telče Martin Kodys neskrýval ...

Komentáře (0)
12.08.2022 AktualityZvou motorkáře

Už sedmý ročník Jízdy nepravidelnosti se koná zítra 13.8. v autokempu ve Štokách. Účastnit je jí mohou solo motocykly do roku výroby 1970. Registraci organizátoři z Automotoklubu Jihlava ...

Komentáře (0)
12.08.2022 AktualityReferendum o Horácké aréně? Nutnost, nebo populismus?

Nové volební uskupení Jihlava srdcem v otevřeném dopise zastupitelům požaduje, aby o budoucnosti Horácké multifunkční arény (HMA) rozhodlo referendum. Otevřený dopis zastupitelům podepsaný ...

Komentáře (1)
12.08.2022 AktualityPoslední trolejbus nemůže na opožděný vlak čekat

V pozdních večerních hodinách moc spojů MHD v Jihlavě nejezdí. Své o tom ví například Darina Samková z Jihlavy. V dopise, který zaslala redakci JL, uvádí, že občas se do Jihlavy vrací ...

Komentáře (0)
11.08.2022 AktualityŽurnalistická škola letos láká například na Vášáryovou a Pitharta

Nacházející neděli, 14. srpna, začíná v Havlíčkově Brodě Letní žurnalistická škola. Jeho osmnáctého ročníku se letos má zúčastnit čtyřicítka mladých lidí z Česka, Slovenska ...

Komentáře (1)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net