Reklama
Dnes je čtvrtek 21.10.2021     svátek má Brigita

Babišovu návštěvu nijak nepropagovali

PŘEDSEDA hnutí ANO Andrej Babiš se zdraví s příznivkyní, které právě podepsal knihu.
PŘEDSEDA hnutí ANO Andrej Babiš se zdraví s příznivkyní, které právě podepsal knihu.

16.9.2021 Aktuality/Komentáře (7), autor:
Petr Klukan

Dosti nečekaně se v Jihlavě ve čtvrtek 9. září objevil český premiér Andrej Babiš (ANO). Pozvánku na jeho návštěvu uveřejnilo jihlavské ANO pouze na svém Facebooku. Propagovali ji jako autogramiádu Babišovy nové knihy „Tady se říká pravda!“

Jiná veřejná propagace návštěvy premiéra na Masarykově náměstí nebyla. Většina obyvatel krajského města tak o návštěvě nevěděla.

Redaktorovi JL přítomnému na akci oslovení občané sdělili, že šli náhodou kolem.

„Osobně nevím, proč byla zvolena jen tato forma propagace. Vše, jako vždy, řešila centrála hnutí,“ povzdechl si předseda jihlavského ANO zastupitel Zdeněk Faltus.

Podle jihlavského zastupitele Radka Popelky (ANO) se jednalo o Babišovu návštěvu Vysočiny, která byla převážně pracovní, při níž plnil úkoly z pozice předsedy vlády.

„Co se týče volební kampaně, tak ta je řízena centrálně. Jen tak lze zajistit požadavek zákona na finanční limit,“ vysvětlil.

Jihlavské ANO je s celostátním vedením ve sporu. Důvodem jsou zásadní změny na vysočinské kandidátce ANO, které prosadil celostátní výbor hnutí.

Při nich například nominovanou jedničku na Vysočině Martina Kuklu nahradili bývalým generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru Drahoslavem Rybou.

Na kandidátce odsunuli také na druhé místo nominovaného Zdeňka Faltuse. Toho nahradili krajskou předsedkyní ANO  a současnou poslankyní Monikou Obornou, která původně nechtěla kandidovat.

Jihlavská organizace proto požaduje, aby Oborná odstoupila z pozice na kandidátce a rezignovala na funkci krajské předsedkyně. Jednat o ní by měli v tomto měsíci. Popelka potvrdil, že požadavek na její odstoupení stále trvá.

Nastínil, že důvodů je proto několik. Dle něho členská základna hnutí již delší dobu volá k návratu ke kořenům. Chtějí, aby ANO bylo středopravicovým hnutím, které respektuje a hájí zájmy většiny.

„Pokud je dnes v čele krajské organizace předsedkyně, která tyto principy nevyznává, je logické prosadit její odvolání,“ dodal.

 

Aktivisté předvolební kampaň předsedy ANO nenarušili, jen připomněli jeho hříchy

Čtvrteční odpoledne patřilo na náměstí různým volnočasovým aktivitám. Prezentovaly se zde spolky včetně DDM a lákaly děti do svých kroužků. Když někteří aktéři zjistili, že se na náměstí objevila dodávka předvolebně pomalovaná Andrejem Babišem, která bude rozdávat zmrzlinu, neskrývali rozhořčení.

„To tady snad sbalíme a půjdeme pryč,“ řekl jeden z nich, který si nepřál být jmenován. Jak dodal, nelíbí se mu, že akci desítek spolků premiér využije k předvolební propagaci.

Dodávka však stála na náměstí vlevo od morového sloupu, volnočasové aktivity se odehrávaly převážně vpravo směrem k radnici.

O konání předvolební kampaně hnutí ANO měl na náměstí povědomí jen málokdo. Když se kolem půl páté otevřel stánek se zmrzlinou, v němž si bylo možno vzít i premiérovu knihu, stálo před ním již sedmero aktivistů v maskách a s transparenty.

Na náměstí byl v tu dobu již zvýšený počet městských strážníků, uniformovaných policistů i těch v civilu. Kromě nich také ochranka premiéra, která mapovala náměstí a koordinovala pohyb hlídkujících.

Zaměřila se i na aktivisty. „Nesmí blokovat přístup,“ rozdával jeden z nich příkazy. „Kdyby neuposlechli, první výzva, druhá výzva…“ uděloval pokyny.

S aktivisty však problém nebyl, stáli vedle fronty na zmrzlinu tak, aby byli viditelní, ale nepřekáželi lidem, kteří chtěli zdarma zmrzlinu nebo knihu.

Těsně po tři čtvrtě na pět, necelé čtyři minuty před premiérem, dorazil další „vládní“ automobil. „Klára je tu,“ okomentoval to jeden z členů týmu. Paní Klára dovezla stánek, který s pomocí dalších během minuty roztáhla. Devět minut před pátou dorazil premiér a předseda hnutí ANO. Šel okamžitě k lidem, kterým začal knihu podepisovat.

Když se podařilo umístit do stánku stůl a židli, přesunul se tam. Podepisoval knihu, s lidmi se fotil, ale k žádné diskusi nedošlo. Jen od lidí přijímal komplimenty nebo poděkování.

Hlídkující policisté byli bez práce, aktivisté se spokojili s tichou demonstrací, se kterou se, když řady čekajících lidí pro podpis prořídly, přesunuli blíž ke stánku, aby je viděl i premiér.

Jen jeden z procházejících občanů na premiéra vykřikl řečnickou otázku, zda se podepisuje jako Bureš (jeho krycí jméno ve svazcích StB – pozn. red.), nebo Babiš. Pak si ho vyfotil a odešel.

Redaktor JL oslovil desítku lidí, kteří odcházeli z autogramiády premiéra, jak se o akci dozvěděli.

Většinou odpovídali, že náhodně šli po náměstí a viděli srocení lidí. Jedna žena ve středním věku řekla, že jí to sdělila kolegyně v práci a jeden mladík to zjistil z Facebooku.

Předvolební akci ve stánku vypomáhali loajální premiérovi příznivci – Babišem dosazená jednička na Vysočině Drahoslav Ryba a premiérem přemluvená k další kandidatuře Monika Oborná a bývalý náměstek hejtmana Martin Kukla. Odsunutý předseda jihlavské ANO Zdeněk Faltus (z 2. místa na 6.) se na mítinku jen kratičce mihl jako občan.

Když se před stánkem v šest hodin vylidnilo, Babiš v doprovodu ochranky nasedl do připraveného auta a odjel.    

 

Diskuze k článku

Nový komentář

Ano
Pan Popelka si z lidí dělá nepokrytě zadel, to se mu musí nechat.
LF | 2021-09-16 10:33:28 | Reagovat
:)
LoFas, to Vy sám nebo Vám někdo pomáhal?  
F. Šimek | 2021-09-16 11:08:20 | Reagovat
Asi tak
Pane Lofasi, pokud vám přijde autogramiáda Bureše tři týdny před volbama jako výkon funkce premiéra, tak jste lofas nesmírný. 
LF | 2021-09-16 22:09:16 | Reagovat
.....Andreje kritizují, možná jsou úplně stejní..........malé čapí hnízdo po jihlavsku???
....Babiše budou pravdoláskaři a zpovykaný sluníčka kritizovat.........město chtělo znát názor podnikatelů na budoucnost města............uspořádalo raut, odkaz na fotky z luxusního papání z FB Jihlava:

https://www.facebook.com/mestojihlava/photos/pcb.4117753261627390/4117692661633450/?type=3&theate

....pokud si Koubová a další potentáti z radnice spolu s podnikateli hradili žranici sami, pak vše v pořádku.......v komentářích pod příspěvkem je dotaz, kdo platil? co to stálo? ale zatím ze strany vedení radnice žádná reakce...........
km | 2021-09-16 16:55:48 | Reagovat
......... Koubová pohostila chudáky podnikatele za 134 000,-...........z vašich daní........žerou za cizí, nestydí se, Babiše však budou kritizovat.......... slušný člověk by se omluvil, peníze uhradil ze svého.......tihle však nemají kapku studu....... krmí se z cizího a ještě nám pošlou fotky, jak si mlaskaji.......prasata......
km | 2021-09-17 11:42:12 | Reagovat
km - pozorovatel, dříve "čtenář"
„Jdi se už s Kulisákem,
Rozehnalem a náhrobkem vycpat ! „
-------------------------------------------------------------------------
 "km". . . "pozorovatel". . . "čtenář",
 
PLATFORMA ANONYMA „čtenář“  ZBABĚLÁ SPROSTOTA

nejsilnější zbraní je anonymní invektiva.
ŽIJE V HRŮZE, ŽE BY MOHLA BÝT ODHALENA JEHO IDENTITA. . . že ?
Ukázka tvorby 2015…
-----------------------------------------------------------------
 Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.
Dědo, není vám ani trochu stydno, srovnávat Prezidenta Osvoboditele TGM s takovou špínou, jakou byl Venca Lahev? Jen stáří vás omlouvá. Tak se uklidněte, váš milovaný Bělobrádek vám dá v prosinci šest stovek, to se budete mít. Tak ať vám slouží !
čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat
--------------------------------------------------
Zdendo, nechtěl bys už přestat s tím svým dětinským opruzováním?
Mně sice sloužíš jako kašpárek k obveselení, ale dovedeš si představit, kolik lidí otravuješ svým infantilním blábolením? Nebo si snad ty čihošťský zázraku představuješ, že někoho zajímá nějaký Rozehnal, Havel, Dvořák, Toufar, Podrazník, Kavalec nebo nějaký náhrobek někde u Čihoště? Když tě to baví, zajeď si k tomu náhrobku a modli se tam k svatému Utřinosovi třeba celý den, ale prosím tě, neotravuj lidi na diskuzích ! Pro mně si dělej kašpara klidně, ale proč se pořád před lidmi tak ztrapňuješ a zesměšňuješ? Jdi se už s Kulisákem, Rozehnalem a náhrobkem vycpat ! 
čtenář | 2016-05-12 19:24:34 | Reagovat
----------------------------------------------------------------------
Zdeňku, dovol mi malou intimní otázku !
Najdeš si při tom smolení duchaprázdných blogů, na kterých nejčastěji diskutuješ sám se sebou nebo vymýšlíš mlácení prázdné slámy na různých replikách, či při neustálém tlučení do kláves CTRL+C a CTRL+V,

pošetilém tapetování a kopírování čas na to,
aby sis došel na WC ? 

Abys nedopadl jako Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg von Wopěnka s jeho "saprlot, zase chloušička, Johan, čistá plena, ale chonem !"
 
čtenář | 2017-01-27 11:45:36 | Reagovat
 
Zdeněk | 2021-09-18 19:49:32 | Reagovat
"PRASATA" ? ?? nebo "čtenář"
„Nebo si snad ty čihošťský zázraku představuješ,
že někoho zajímá nějaký Rozehnal,
 Havel“

          NĚKOHO ZAJÍMÁ HAVEL ?

PRÁVĚ DNES

Zdeněk Gryc | Středa, 15. 9. 2021 v 10:37


Ve Valdštejnské zahradě začíná výstava
Václav Havel:
Moc bezmocných
2021). ČTK/Kamaryt Michal
Praha – Ve Valdštejnské zahradě v Praze budou moci návštěvníci ode dneška zhlédnout výstavu nazvanou Václav Havel: Moc bezmocných. Expozice je inspirovaná jedním z nejznámějších politických esejů bývalého prezidenta. Koná se u příležitosti Havlových nedožitých 85. narozenin a 10. výročí jeho úmrtí.
Zdeněk | 2021-09-18 21:06:51 | Reagovat
Reklama
19.10.2021 AktualityNejvíce nelegálních zaměstnanců pracovalo na Vysočině

V rámci celorepublikové kontrolní akce s názvem ČMELÁK, zaměřené na dodržování zákona o zaměstnanosti a platnost pracovních povolení pro výkon práce cizinců, odhalili celníci nejvíce ...

Komentáře (0)
19.10.2021 AktualityPřeočkování po šesti měsících

Od října se na Vysočině začalo s podáváním třetí dávky očkování proti covidu-19. Týká se všech, kterým uběhlo šest měsíců od dokončeného očkování. Původní časový odstup ...

Komentáře (1)
19.10.2021 AktualityNěkdy dětem cestu i vyšlapáváme, říká ředitelka ZŠ Jungmannova Ivana Málková

Inovativní model výuky vnesla do nového školního roku jihlavská ZŠ Jungmannova. Někdejší „zvláštní škola“ se dnes svým statutem i výukou postupně vyvíjí do modelu běžné „základky“. ...

Komentáře (0)
19.10.2021 AktualityOpravují chodníky. Nejvíce práce mají na Brtnické

V uplynulém týdnu byla zahájena oprava povrchů či dostavba pěti chodníků v Jihlavě. Informovalo o tom město ve své tiskové zprávě. „Na konci Brtnické ulice bude místo neupravené ...

Komentáře (0)
18.10.2021 AktualityVlekaři na Vysočině chystají novou sezonu, kvůli minulým ztrátám bez novinek

Provozovatelé uměle zasněžovaných lyžařských sjezdovek na Vysočině se už většinou začali chystat na nový provoz. Dělají údržbu, opravy a revize zařízení. Vesměs řekli, že investice ...

Komentáře (0)
18.10.2021 AktualityNa Vysočině se osvědčují nová centra, kde si lze vzít věci, které jiní vyhodili

Nová sběrná centra, kde si lidé mohou vzít věci, které jiní vyhodili, se na Vysočině osvědčují. Velkou návštěvnost mají takzvaná re-use centra v Jihlavě i Třebíči. Místa, kde ...

Komentáře (0)
18.10.2021 AktualityO peníze z ministerstva kultury usiluje na Vysočině 13 movitých památek

O peníze z ministerského programu na záchranu movitých kulturních památek se jich bude na Vysočině ucházet 13, doporučil je Národní památkový ústav v Telči. Informaci sdělila za NPÚ v ...

Komentáře (0)
18.10.2021 AktualityO aréně budou mít jasno v listopadu

S velkým napětím bude vedení města vyhlížet letošní listopad. V uvedeném měsíci se totiž s největší pravděpodobností rozhodne, jestli Jihlava dostane od státu 300 milionů korun na výstavbu ...

Komentáře (2)
17.10.2021 AktualityArnika: Dva z velkých znečišťovatelů jsou z Vysočiny - Kronospan a ACO

Žádné překvapení. Tak se dají nazvat výsledky měření znečišťovatelů, které zveřejnila ekologická neziskovka Arnika. V produkci rakovinotvorných či potenciálně rakovinotvorných látek ...

Komentáře (0)
17.10.2021 AktualityNezavrhovala bych detektivky, bystří důvtip, říká jubilující L. Klukanová

Spisovatelka Ludmila Klukanová slaví 85. narozeniny. Jihlavské listy jí při té příležitosti položily několik otázek. S naší bývalou redaktorkou si tykáme. Jak se vůbec pozná dobrá ...

Komentáře (0)
16.10.2021 AktualityNa fanoušky Bonda si měli v kině posvítit hygienici

Jedna z projekcí nového filmu o Jamesi Bondovi měla mít v uplynulých dnech v jihlavském multikině akční nádech. Podle anonymních zpráv našich čtenářů i diskusních skupin na sociálních ...

Komentáře (1)
16.10.2021 AktualityJedním uchem jsem teď nyní stále na telefonu,říká kominík

Už je to jako roky obehraná písnička. Na Vysočině naplno vypukla letošní topná sezona a kominíci mají v těchto týdnech rázem opět napilno. Ne snad proto, že by si v průběhu roku neuměli ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net