Reklama
Dnes je neděle 09.05.2021     svátek má Ctibor

Exposlanec Černý odešel ze strany

Karel Černý
Karel Černý

18.4.2021 Aktuality/Komentáře (2), autor:
Petr Klukan

Vysočinský bývalý poslanec Karel Černý vystoupil z ČSSD. Učinil tak po nedávném sjezdu strany, v němž obhájil funkci předsedy strany Jan Hamáček.

„Bohužel s těžkým srdcem, ale musel jsem členství ukončit, protože ta sociální demokracie je už někde úplně jinde. Zkrátka to nešlo,“ řekl Černý Jihlavským listům.

Černý vstoupil do ČSSD v roce 1992, kdy byla dle jeho slov sociální demokracie rozkročená odleva až po střed.

„V té době tam byl Pavel Novák z Jihlavy, kterého jsem si nesmírně vážil. Bohužel brzo odešel a docela mě i dost mrzelo, že sjezd v roce 1993 dopadl, jak dopadl, protože Pavel Novák tehdy usiloval neúspěšně o předsedu sociální demokracie,“ uvedl Černý. 

Jak sdělil, z předsedů měl nejblíž k Vladimíru Špidlovi a Bohuslavu Sobotkovi.

Exposlanec Černý politiku dál sleduje a o exhejtmanovi Jiřím Běhounkovi, který letos do ČSSD naopak vstoupil, řekl, že je to výrazná osobnost. „Věřím, že sociální demokracii pomůže.“

K dubnovému sjezdu strany Černý JL sdělil, že vedení strany nemuselo být jednobarevné. „Chybí mně tam zastoupení některých lidí, myslím, že minulé vedení bylo ještě rozkročeno odleva do středu.“

Karel Černý byl poslancem za ČSSD v letech 1998–2017. Poté již nekandidoval. V prosinci 2017 byl zvolen členem Rady Ústavu pro studium totalitních režimů, proto pozastavil členství v ČSSD. Nyní z ní vystoupil.  

Diskuze k článku

Nový komentář

"JINDE ?"... V ZÁJMU CIZÍ MOCNOSTI MLČÍ PRESIDENT?
Vysočinský bývalý poslanec Karel Černý vystoupil z ČSSD. Učinil tak po nedávném sjezdu strany, v němž obhájil funkci předsedy strany Jan Hamáček.
„Bohužel s těžkým srdcem, ale musel jsem členství ukončit, protože ta sociální demokracie je už někde úplně jinde. Zkrátka to nešlo,“ řekl Černý Jihlavským listům.
------------------------------------------------
 
JINDE ? = ZAČALO TO V REŽIJI ZEMANA V LÁNECH
 
Sobotka pod tlakem. Tajná schůzka v Lánech a třikrát výzva k rezignaci
  • PRAHA Jen pár hodin po nepřesvědčivém vítězství ČSSD hraje její šéf Bohuslav Sobotka o vše. Na nedělním jednání předsednictva byl podle informací serveru Lidovky.cz už třikrát vyzván k rezignaci. Vzrušenému jednání předcházela sobotní tajná schůzka v Lánech, kde se s prezidentem mělo sejít protisobotkovské křídlo sociálních demokratů: Michal Hašek, Jeroným Tejc a Zdeněk Škromach.
V neděli odpoledne se v Lidovém domě sešlo předsednictvo strany, aby řešilo povolební scénář. Podle zdroje serveru Lidovky.cz, který se přímo účastní jednání, si šéf strany Sobotka vyslechl výzvy k odstoupení. "Slávek byl několikrát vyzván, aby převzal odpovědnost a skončil v čele strany," potvrdil serveru jeden z přímých účastníků jednání.
Jednu z výzev Sobotkovi podle ČTK adresoval brněnský primátor Roman Onderka. Hlasování o návrhu je podle informací LN zatím navrženo po jménech.
Podle informací serveru Lidovky.cz ale plány protisobotkovského křídla kříží vnitrostranická pravidla. Na jednání se aktuálně řeší, zda je vůbec možné v tuto chvíli předsedu odvolat nebo ne. Podle některých to udělat nelze, protože to neumožňují stanovy.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/hasek-a-spol-u-zemana-asi-si-byli-pro-instrukce-mini-sobotka.A131027_160337_ln_domov_ogo
 
 
Komentář: Tajemné signály z Hradu znervózňují už i Babiše
JIŘÍ KUBÍK
Šéfredaktor

Foto: twitter.com/PREZIDENTmluvci
„Dlouhodobě tvrdím, že BIS ve vztahu k Rusku nám dělá problémy. Rusko není náš nepřítel,“ řekl Miloš Zeman v listopadu 2019. Na to, co řekne teď, se čeká už pět dnů.
VČERA 17:00
Prezident Miloš Zeman, známý svým despektem k práci tajných služeb a zároveň náklonností k Rusku, si iniciativně začal zjišťovat detaily ke kauze Vrbětice. A přitom k ruské teroristické akci na našem území dál důsledně mlčí.
Článek
Nejen vládní politici teď trnou, co z hlavy státu vypadne na konci tohoto týdne, kdy se má – osm dní po oznámení vražedné mise agentů GRU v českých Vrběticích – poprvé vyjádřit.
„Možná by bylo lepší, kdyby reagoval osobně,“ neudržel se už premiér Andrej Babiš v dnešním rozhovoru pro idnes.cz.
Jediné, co zatím o Zemanově postoji víme, jsou zprostředkované názory, které veřejnosti oznámili premiér nebo vicepremiér Hamáček. Oba říkají, že prezident se v sobotu odpoledne seznámil s veškerými informacemi a že postup české vlády, tedy vyhoštění osmnácti ruských agentů s diplomatickým krytím, plně podpořil.
Samotný prezident dál mlčí. Nevyužil ani svého krátkého proslovu při dnešním odpoledním jmenování Jakuba Kulhánka novým ministrem zahraničí, ačkoliv všichni věděli, že Kulhánkovým úkolem číslo jedna bude podvečerní setkání s ruským velvyslancem a jednání o dalších odvetných opatřeních.
„Všechno má svou dobu, každá činnost pod sluncem má svůj čas. Je čas k trhání i čas k sešívání, čas k mlčení i čas k mluvení,“ citoval z Bible prezidentův mluvčí na Twitteru, když v neděli odrážel první komentáře o tom, že hlava českého státu – na rozdíl od prezidentů států sousedních i vrcholných politiků dalších evropských zemí – o ruské agresi na českém území neztratila ani půl slova.
Zdeněk | 2021-04-22 09:07:12 | Reagovat
CO NÁRODU SDĚLÍ ,JINDY TAK PROSTOŘEKÝ ZEMAN
ZprávyDomácíKauzy„Antiamerický podporovatel Putina.“ Soud v USA řeší Zemanovu vazbu na Rusko
„Antiamerický podporovatel Putina.“ Soud v USA řeší Zemanovu vazbu na Rusko
ONDŘEJ KOUTNÍK

Foto: Profimedia.cz
„Miloš Zeman je antiamerickým zastáncem ruského prezidenta Vladimira Putina,“ stojí v dokumentech u soudu v Delaware, který rozmotává zbrojařský spor mezi českými a americkými obchodníky.
10:44
Nestává se často, aby soud v USA rozkrýval proruské vazby českého prezidenta Miloše Zemana a jemu blízkých byznysmenů. Přesně k tomu v současnosti dochází u soudu v Delaware, jak ukazují exkluzivní dokumenty Seznam Zpráv.
Článek
Český prezident Miloš Zeman se dlouhodobě netají sympatiemi vůči ruskému vládnoucímu režimu prezidenta Vladimira Putina. S napětím se tedy čeká, jakým způsobem se hlava státu postaví k informacím tuzemské policie a tajných služeb o bezprecedentním útoku ruských agentů na muniční sklad ve Vrběticích.
Vazbami Pražského hradu na ruské politiky a byznysmeny se nyní poněkud nezvykle zabývá i justice v USA.
Seznam Zprávy zjistily, že soud v Delaware na východním pobřeží Spojených států řeší případ, ve kterém figuruje česká zbrojařská skupina Czechoslovak Group (CSG) patřící rodině Strnadových. Ti jsou známí svou náklonností k prezidentu Zemanovi a historicky patří k jeho největším sponzorům.
Antiamerický Zeman
V dané kauze jde o obchodní spor mezi CSG a americkou společností SARN o podíl v pardubické radarové firmě Retia. Tu vlastnila skupina Czechoslovak Group, dle smlouvy z roku 2016 ale měli Američané nárok na koupi 25% podílu. Jenže se tak nestalo a v roce 2017 pardubického výrobce ovládl Michal Strnad, syn zakladatele CSG Jaroslava Strnada.
Americká SARN za to u delawarského soudu žádá po skupině Czechoslovak Group zaplacení pokuty a náhradu škody. Stěžuje si, že se o akcionářských změnách Retie dozvěděla až se zpožděním. Jedním z hlavních argumentů americké strany je, že CSG snížila hodnotu pardubické radarové firmy Retia, mimo jiné právě kvůli navazování ruských vazeb a spolupráci se subjekty vystupujícími proti zájmům NATO.
„Společnost SARN dospěla k závěru, že skupina CSG stojí za českým prezidentem Milošem Zemanem. Ten je antiamerickým zastáncem ruského prezidenta Vladimira Putina,“ stojí v dokumentech u soudu v Delaware, které mají Seznam Zprávy k dispozici. „Zjistili jsme, že skupina CSG spolupracuje se subjekty, které vystupují proti NATO. Takové chování má negativní dopad na hodnotu firmy Retia,“ napsali právníci SARN soudu v Delaware.
Zdeněk | 2021-04-22 11:15:09 | Reagovat
Reklama
06.05.2021 AktualityV Jihlavě je nejvíc potkanů na sídlištích, ve středověkém podzemí nemají potravu

V Jihlavě letos deratizační firma zaznamenala o něco vyšší výskyt potkanů než před rokem. Hodně potkaních nor je vidět na sídlištích Březinova, Na Dolech nebo mezi bytovými domy v Kollárově ...

Komentáře (0)
06.05.2021 AktualityV kontejnerech popeláři nalézají i tlející zvířata

Nejenže se kvůli koronavirovým vládním opatřením potýkají popeláři na Vysočině s enormním nárůstem odpadu domácností, ale razantně stoupá i počet znečištěného vytříděného odpadu ...

Komentáře (0)
06.05.2021 AktualityÚpravy čekají také „nejhorší“ zastávku

Rekonstrukci tří zastávek, které jsou ve špatném technickém stavu, schválili na svém posledním jednání jihlavští zastupitelé. Jednou z nich je konečná zastávka autobusové linky číslo ...

Komentáře (0)
05.05.2021 AktualityVysočina čeká, že hospodaření jejich nemocnic nebude ztrátové

Kraj Vysočina očekává, že hospodaření jeho pěti nemocnic za loňský rok nebude ztrátové. Podle účetních závěrek, předložených dnes krajské radě, se některé nemocnice dostaly až ...

Komentáře (0)
05.05.2021 AktualityNa Vysočině dostane dotaci na kotel 241 žadatelů, na které vloni nevyšly peníze

Na Vysočině dostane dotaci na výměnu starého kotle dalších 241 žadatelů, kraj mezi ně rozdělí 25,6 milionu korun. Vloni se sice na tyto žádosti už peníze nedostaly, ale kraj požádal ministerstvo ...

Komentáře (0)
05.05.2021 AktualityNoční oprava za jedna! Ráno voda tekla

Takzvaní pátrači VI. divize Služeb města Jihlavy (SMJ), která má na starosti vodovody a kanalizace, odhalili poruchu na hlavním vodovodním řadu pro Jihlavu. Opravu naplánovali na noc ze soboty ...

Komentáře (0)
05.05.2021 AktualityV životě jsem za pultem nestála

Předsedkyně jihlavského OV KSČM Helena Vrzalová na 1. máje rozdávala na jihlavském Masarykově náměstí kytičky. Tradičně jen komunisté si na náměstí připomněli Svátek práce. Shromažďovat ...

Komentáře (4)
04.05.2021 AktualityJihlava spouští anketu k dopadům změny klimatu

Během celého května bude na webu jihlava.cz dostupný online dotazník k připravované adaptační strategii města. Zároveň jsou pro občany dostupné v městských informačních centrech také ...

Komentáře (3)
04.05.2021 AktualityPutování za sochami Michala Olšiaka uspělo v republikové soutěži

Velké překvapení zažila malá turistická oblast Koruna Vysočiny, nacházející se na Vysočině. Minulý rok v létě spustila turistickou hru, která nabízí turistům s malými dětmi, zajímavý ...

Komentáře (0)
04.05.2021 AktualityEkodukt na D1 už je hotový

Krátkodobé uzavření dálnice D1 na 95. km, kde v noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli specialisté společnosti Skanska odstraňovali ocelová lana pod klenbou budoucího nadchodu pro zvěř, ...

Komentáře (1)
04.05.2021 AktualityV kontejnerech popeláři nalézají i tlející zvířata

Nejenže se kvůli koronavirovým vládním opatřením potýkají popeláři na Vysočině s enormním nárůstem odpadu domácností, ale razantně stoupá i počet znečištěného vytříděného odpadu ...

Komentáře (0)
04.05.2021 AktualityNa Dolech počítají se zubní ambulancí

Byty různých kategorií, obchody, podzemní parkování, zubní ambulance, knihovna nebo víceúčelová místnost. To vše by mělo vzniknout v lokalitě Na Dolech mezi Mateřskou školou Bystrouška ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net