Reklama
Dnes je sobota 26.09.2020     svátek má Andrea

Zamyšlení ke 30. výročí 17. listopadu

Ilustrační foto: archiv JL
Ilustrační foto: archiv JL

17.11.2019 Čtenáři píší/Komentáře (32), autor:
MUDr. Judita Hofhanzlová

Jak se stalo, že věci veřejné tři desetiletí po listopadu došly tak daleko, že v čele země vládne sprostota a podvod? Že je vše jinak, než jsme si tenkrát představovali, věřili? Že se bojíme o svobodu?
Člověk by měl hledat příčinu současného dění. Jako lékařka vím, že léčba nemoci bez znalosti její příčiny nemůže být úspěšná.


Abychom správně chápali současnou politickou situaci, měli bychom se zahledět do historie. Připomenu jen nedávné události, dnes mnoha lidem neznámé nebo zapomenuté. 
V roce 1917 se v Rusku dostal k moci bolševický režim, který má na svědomí životy milionů obyčejných lidí i elity národa. V roce 1948 se tento běs rozšířil i do českých zemí. 


Jsem vděčná svým rodičům, zejména svému otci Čestmíru Hofhanzlovi, že přede mnou nezamlčeli zločiny komunismu, jak bylo běžné, ze strachu, ve většině rodin této země. Výsledkem mlčení o těchto zvěrstvech je současná ztráta paměti na události, na které se nesmí nikdy zapomenout, aby se nezopakovaly.
Jsem přesvědčena, že příčinou marasmu současné politické scény, lži, zlodějin, nemravnosti, hrubosti a neslušnosti, je tzv. tlustá čára za zločiny komunismu. Bylo bláhové očekávat, že se Česká země po roce 1990 bude vyvíjet do svobodné, pravdivé, slušné a mravní společnosti, když nedošlo k odsouzení zločinného režimu, se všemi důsledky (např. poválečné Německo prošlo denacifikací). 


Komunistická strana měla být postavena mimo zákon a komunistickým pohlavárům, příslušníkům StB, bachařům, lidem se zločinnou komunistickou minulostí, měl být dán zákaz působit ve veřejné scéně po dobu alespoň 30 let. Takto jsme se měli postavit ke svým hříchům a dnes bychom tady nestáli a nestrachovali bychom se o svou svobodu. 
Po každém zlém skutku musí následovat trest, který nemusí mít násilnou podobu, ale který dává jednoznačně na srozuměnou, že některé věci se prostě nedělají. Po roce 1990 se dalo najevo ať už záměrně, z bláhového nadšení, či z neznalosti, že neslušnost, zlodějina, nemravnost a poškozování druhých se v této zemi netrestá a dnes sklízíme ovoce tohoto postoje. Pravdou a láskou se nedá přemoci zločin a svévole, ale důsledným odsouzením a trestem.


Pan Zeman a pan Babiš se bohužel chovají jen podle mnohaletého nastavení české společnosti. Tito dva nejvyšší představitelé českého státu oplývají všemi kvalitami bolševických předáků, s podporou komunistické strany ve vládě. 
Zeman, Babiš a další, které vnímáme jako ohrožení svobody naší země, jsou jen špičkou ledovce a pokud se na celou situaci nepodíváme od základů, ke změně k dobrému v této zemi nedojde. Je třeba vědět, kdo a co připravilo těmto lidem cestu.
Byl to pan Havel, který přišel s představou, že stačí tlustá čára za komunistickou minulostí, a pravdou a láskou se přemůže zlo bez jeho potrestání. Tímto postojem měl velký vliv na další vývoj a nese velkou odpovědnost za současný stav České země.
Pan Klaus, který divokou privatizací umožnil lidem s komunistickou minulostí získat majetek této země a následně se tak postavit do jejího čela.


Bez vědomí příčin a následků budou zde, tak jako v Rusku, vládnout mocní oligarchové, kteří se mohou stát ohrožením svobody, ať už tito lidé ponesou jakékoliv jméno. 
Ještě bych se ráda zastavila u dvou tak často dnes deklamovaných pojmů svoboda a demokracie.
Demokracie – vláda lidu. Situace, ve které se nacházíme, vznikla díky demokracii. Ze státní pokladny uplacený lid si zvolil do svého čela Babiše a Zemana. Tak jako Němci zvolili v demokratických volbách Hitlera se všemi známými důsledky nejen pro Evropu.
Výsledek demokracie totiž záleží na pojetí svobody. Pokud svobodu využijeme k pěstování lidství, směřujeme k pravdě, je ctěna slušnost a dobré mravy, takovýto demokratický stát a jeho lid prospívá. 


Pokud však svobodu v demokracii žijeme jako svévoli, převáží zlodějina, lež, neslušnost, arogance a nezodpovědnost, a tím se připraví cesta k diktatuře. Bohužel, obávám se, že je pozdě, neslušnost a svévole získala na politické scéně nadpoloviční většinu a opozice, místo aby vyšla se svými voliči do ulic spolu s občanskou iniciativou, mlčí.
 

Diskuze k článku

Nový komentář

....po listopadu měl Havel 400 poradců......Kryl mezi nimi nebyl /naštěstí/........200 bylo agentů STB..........z pořadu Nevyjasněná úmrtí: Občan Karel Kryl.......
km | 2019-11-17 09:03:18 | Reagovat
Praktické ukázky toho o čem píše paní doktorka
2016 "čtenář" - 2019 "km"

Než domyslel, seděla mu na klíně sexy dvacítka. „Tak to si dám líbit, teď už potřebuju jen jedno: pořádného …“ (určitě víš co, Zdendo, začíná to na Č). Než domyslel, byl tam Havel.
čtenář | 2016-10-04 09:25:51 | Reagovat
--------------------------------------------
1. XXXXX říká:
Neděle, 15. 9. 2019 v 9:44
A můj skromný názor je že Gryc je čurák.
 
Zdeněk | 2019-11-19 19:55:02 | Reagovat
...parktická ukázka našeho chování za totáče..........

Komunisté uměli baráky se sídly své moci ocenit. Tak například budova sekretariátu Okresního výboru KSČ v Jihlavě se začala stavět 12. října 1970, slavnostně otevřena byla 30. října 1972. Už na konci března 1985 byla běžnými Jihlavany svorně nenáviděná budova zapsána na státní seznam nemovitých kulturních památek.

Zakázku na stavbu zadal Krajský výbor KSČ v Brně podniku Stavoprojekt. Původně měl budovu projektovat Jan Sedlák, pak ale Krajský výbor KSČ v Brně projektování stavby přidělil jihlavskému architektovi Zdeňku Grycovi.
Stavba měla stát 12,5 milionu korun. Od počátku byla ve skluzu, Gryc zpoždění dohnal.
---------------------------------------------------------------

Někteří umělci se cukali, do práce pro komunisty se jim nechtělo

---------------------------------------------------------------
„Bulant byl jediný z výtvarníků, který se dost cukal. Dalo dost práce ho přesvědčit, aby do předsálí navrhl sgrafito s motivem holubičky, jak jinak než mírové. Museli jsme ho uchlácholit, že i Noe měl svou holubičku,“ vzpomínal Gryc

Zdroj: https://www.idnes.cz/jihlava/zpravy/budova-reality-nemovitost-sidlo-ksc-palac-architektura-historie-komunismus-jihlava-trebic-zdar-nad-s.A191016_508299_jihlava-zpravy_epsal
km | 2019-11-20 07:08:50 | Reagovat
ANONYMNÍ INVEKTIVA JE VŽDY ŠPÍNA
Autorkou článku je doktorka.
Začněme tedy zdravotnicvím, nemocnicí v Ulanbataru.
"km"  jako  "čtenář" , který odhaloval kovaného komunistu už léta napsal anonymní komentář:
-------------------------------------------------------
Vážený Joe.
Je mi líto, ale výraz "snaživec" nelze vykládat jinak, než ironicky. Je to vlastně synonymum slova "šprt". Pochybuji, že by pan Urban byl příliš nadšen, kdyby mu kolegové studenti říkali "snaživče".
A pan architekt se nedávno pochlubil, že se přičinil o rozkvět Ulánbátaru (v překladu Rudého bohatýra). Jestliže mu to bylo povoleno, musel být opravdu "kovanej", protože této cti se dostalo málokomu. Nezapomínejme, že tehdy bylo Mongolsko zemí s ortodoxním komunistickým režimem v čele s koryfejem Jumdžaginem Cedenbalerm, prvním tajemníkem Mongolské lid. rev. strany a předsedy rady ministrů Mongolské lid. republiky. Už proto každé slovo pana architekta působí jemně řečeno poněkud svérázně.
čtenář | 2015-06-03 09:41:00 | Reagovat

ZAJÍMAVÁ IN-VERZE
COKOLI ŘEKNETE MŮŽE BÝT POUŽITO PROTI VÁM.
Se uvádí ve starých anglických detektivkách při zatýkání pachatele.
Cokoli napíšete může být vytrženo z kontextu a obráceno naruby
 "post-kom-snaživcem-čtenář-em". . .

Realizace nemocnice v UlánBatráru je věcí humanismu. Snížení kojenecké a dětské úmrtnosti v Mongolsku, je dílo, na které může být socialismus hrdý.
Export projektu, stavebního dozoru a technologického zařízení Chiranou je něco, na co může být Stavoprojekt a naše republika hrdá.
Je škoda, že Putin věnoval obrovské částky na vývoj tanku, který právě presentoval na přehlídce v Moskvě. Možná, že ruské ženy by více těšily nějaké investice do  ruských porodnic. Na cestu do Lausanne v jejíž porodnici se nedávno narodilo Putinovo dítě asi nemají, že?
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2015-06-10 12:10:30 | Reagovat
--------------------------------------------------------------------------
Za léta napsal anonym "čtenář", nyní "km" desítky, neli stovky nenávistných komentářů,
které nenávidí Václava Havla - architekta Sametové revoluce.

Jeho expozice je právě k vidění ve vile Stiastny v Brně:

Vila Stiassni zve na výstavu: Havlova architektura
Václav Havel pochází ze slavné stavitelské rodiny. Jeho děd vyprojektoval a vybudoval palác Lucerna, jeho otec kromě jiného vilovou čtvrť Barrandov a slavné Barrandovské ateliéry. Životní pouť Václava Havla se však ubírala zcela jiným směrem. Přesto jeho zásluhou vznikla řada významných stavebních počinů – zejména na Pražském hradě, ale nejen tam. Výstava představí jeho spolupráci se světově známými architekty Evou Jiřičnou, Bořkem Šípkem nebo Josefem Pleskotem, dotkne se nejznámějších staveb Havlů stavitelů i osobnosti Václava Havla. Expozici doprovodí plastiky a kresby Zdeňka Makovského.
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje.
------------------------
Vztah anonyma chorobně nenávidícího Havla, který zrušil monopol KSČ je shora v ukázce obscénní sprostoty , kterých napsal "km" pod "čtenář" do JL desítky:

Než domyslel, seděla mu na klíně sexy dvacítka. „Tak to si dám líbit, teď už potřebuju jen jedno: pořádného …“ (určitě víš co, Zdendo, začíná to na Č). Než domyslel, byl tam Havel.
čtenář | 2016-10-04 09:25:51 | Reagovat

CÍLEM OBROVSKÉ PRÁCE SEKCE ANONYMŮ NENÍ NA PRVNÍM MÍSTĚ AUTOR TEXTU, ALE VLOŽENÍ OBROVSKÉ A SPROSTÉ LŽI - POMLUVY VÁCLAVA HAVLA :
--------------------------------------------------------------------------
....po listopadu měl Havel 400 poradců......Kryl mezi nimi nebyl /naštěstí/........200 bylo agentů STB..........z pořadu Nevyjasněná úmrtí: Občan Karel Kryl.......
km | 2019-11-17 09:03:18 | Reagovat
-----------------------------------------------------------------------------
NA TECHNIKU ZASTÁNCŮ STARÝCH POŘÁDKŮ UKAZUJE :
Sabina Slonková: Ruská propaganda je na míle vepředu
4.9.2015 Aktuality/Komentáře (26), autor:
Petr Klukan
Vždy je dobré vědět, kdo je majitelem daného média, říká novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz.
Shodneme se, že rozpoznat propagandistické články je stále těžší? I díky internetu, který změnil média?
Ano, nová média vnesla nový prvek v tom, že na internetu můžete získat jakoukoliv informaci. Myslím, že spousta lidí nedokáže rozlišit věrohodnost jednotlivých serverů. Informaci bere stejně hodnověrnou, jako když ji má z tradičního dlouhodobě prověřeného média. Takže kdokoliv cokoliv na internet umístí, spousta lidí má tendence dát v důvěryhodnosti rovnítko mezi v podstatě pofidérní zdroj a relevantní informací.
Jde o novou techniku propagandy o které se zmiňuje novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz.
Podle této techniky je obsah „meritus“ předmětného textu více či méně opominut. Něco se vytrhne se, něco se smlčí a touto technikou se zostudí autor.
Cílem komunistických anonymů je paradoxně udělat z nich kolaboranty s mocí.
Umlčet a zostudit autora, jak obsahují komentáře "angažovaných" anonymů s cílem:
CO JE PSÁNO, TO JE DÁNO.

XXXXX říká:
Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
„Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“
XXXXX říká:
Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí? Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj? Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel. Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most, co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest.
Ale koho to kurva dneska zajímá?
-------------------------------------------------------
Poznámka:
k prvnímu autoru administrativní budovy OV KSČ, kriminálníku  arch. Janu Sedlákovi a jeho tchánu
Ing. Janáčkovi, kde jsou začátky projekce a prvního projektu na budovu, kterou navrhl ve Stavoprojektu  Jan Sedlák, byla také použita pro jeho rehabilitaci architekta, na základě které získal titul Ing. arch.
Dokumentaci shromažďuje:
Mgr. Šárka Koukalová
Národní památkový ústav - územní odborné pracoviště středních Čech v Praze
Referát evidence nemovitých památek
Odbor evidence, dokumentace a IS
Z odpovědi na její dotazy:

Náš ročník promoval začátkem roku 1958. V noci před obhajobami byl zatčen spolužák Jan Sedlák z Jihlavy, /s prof. Janem Sedlákem je to pouze shoda jmen/. Byl odsouzen za svoji náboženskou činnost na 2 roky a byl také v Basaprojektu.
V době kdy architekt Martin Laštovička ke kterému mám osobní vztah,  se začal soudit s komunistou Snášelem,  jsem napsal o událostech, postizích a vyhazování skautů a sokolů z FA delší dopis prof. Chybíkovi. Pokud by byl o tuto story zájem, pošlu.


   

 
Zdeněk | 2019-11-20 10:33:41 | Reagovat
.....špína....invektiva.....z článku jsem pochopil, že jste na to hrdý, jak jste věc čtverácky skouleli s panem Bulantem, aby si zadal s bolševikem.........nebo pan redaktor překroutil fakta?......s tím bolševikem, který vraždil, lidi zavíral do koncentráku, později kriminálu /seděli tam i v době vašeho přesvědčování/..........jak neustále píšete......
km | 2019-11-20 11:39:38 | Reagovat
"dědoušek zase zakvičel."
Je to podobné, jako když TGM vraždil dělníky, že ?
------------------------------------------------------------------------
Nihil novi sub sole !
Nic nového pod sluncem. V padesátých letech minulého století obdobně chodili starci pod rádoby důvěryhodnou značkou Osvětová beseda po školách a vykládali prvňáčkům, jak Masaryk střílel do dělníků.
čtenář | 2015-06-19 16:23:47 | Reagovat
---------------------------------------------------------------------------
jo, jo v Rakousku si vždycky uvědomím, že to Tatíček pos…l
km | 2018-08-21 18:05:20 | Reagovat
--------------------------------------------------------------------------
Stejně  sprosté,  jako úvodní aktuální komentář zastydlého zastánce starých pořádků,
zamindrákovaného natolik, že používá trik pro pluralitu svých názorů více pseudogramů.
Chorobně nenávidí presidenta Václava Havla, včetně  jeho sympatizantů.
Zajímavé jsou myšlenky psychopata, který pomlouvá Václava Havla a špiní také památku také TGM.
....po listopadu měl Havel 400 poradců......Kryl mezi nimi nebyl /naštěstí/........200 bylo agentů STB..........z pořadu Nevyjasněná úmrtí: Občan Karel Kryl.......
km | 2019-11-17 09:03:18 | Reagovat
---------------------------------------------------------------------
PS.  "km". . . "pozorovatel". . . "čtenář",
jehož nejsilnější zbraní je anonymní invektiva konkrétní osoby,
ŽIJE V HRŮZE, ŽE BY MOHLA BÝT ODHALENA JEHO IDENTITA. . . že ?
--------------------------------------------
Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.
Dědo, není vám ani trochu stydno, srovnávat Prezidenta Osvoboditele TGM s takovou špínou, jakou byl Venca Lahev? Jen stáří vás omlouvá. Tak se uklidněte, váš milovaný Bělobrádek vám dá v prosinci šest stovek, to se budete mít. Tak ať vám slouží !
čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat
 
Zdeněk | 2019-11-20 13:35:16 | Reagovat
čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat - sprostoty začaly už před léty urážkami stáří,že ?
Zdeněk | 2019-11-20 13:59:25 | Reagovat
STEJNĚ JAKO DNES "VŽDY A VŠUDE" ŠPÍNA NA VÁCLAVA HAVLA
Zdeněk | 2019-11-20 14:15:50 | Reagovat
,,, nevím, jestli ČT dělá rozhovory s psychopaty?.......

https://gloria.tv/post/RutXQGJFdDZ26XJd1QcZUubwA

čas cca 43:10

.........o těch estébacích poradcích ...........a k tomu se máme "modlit"?........
 
km | 2019-11-20 14:53:46 | Reagovat
Zamyšlení ke 30. výročí 17. Listopadu

17.11.2019 Čtenáři píší/Komentáře (13), autor:
MUDr. Judita Hofhanzlová
-----------------------------------------------
Prostor pro anonymní odreagování nenávisti k
VÁCLAVU HAVLOVI
viz. Komentář č. 1.
Zdeněk | 2019-11-20 16:01:04 | Reagovat
...žádnou nenávist necítím.....odmítám jen vytváření jediných možných pravd a různých prapodivných bůžků............
km | 2019-11-20 19:26:18 | Reagovat
Výročí - "Sametová revoluce 1989" a Vítězný únor 1948.
K článku redaktora Jiskry Milana Dvořáka
k výročí Února v roce 1975,
napsal redaktor Jihlavských listů Josef Jelínek:

"Min uže nět"
A také už zřejmě nikdy nedojde k realizaci "avantgardní" myšlenky, jejíž autor - někdejší redaktor jihlavské Jiskry Milan Dvořák - by nejraději osadil pamětními tabulkami všechny domy s podobnými nápisy v azbuce, jimiž sovětští vojáci v prvních dnech po válce označovali,
že byl "kvartal prověren"
Trápila ho otázka, jaký že to vůbec máme vztah k
"pokrokovým tradicím",
když sdělení gardového poručíka Rvalova
"Kvartal prověren - min nět"
není zvěčněno pro příští generace podobnou pamětní tabulkou jako třeba to, že
"V tomto domě bydlil v roce 1830-31 Karel Havlíček Borovský
. . .  „Historii píše život a je na nás, abychom naši dělnickou, pokrokovou tradici a její symboly lépe ochraňovali a zakládali. Nemohu než sáhnout v této souvislosti pro jiný příklad. Kdysi stál cestou na Kalvárii v Jihlavě starý most a na něm socha sv. Jána.  Starý most ustoupil novému, který se stal vstupem do budoucího moderního sídliště města. Samozřejmě že se nezapomnělo na renovaci sochy sv. Jána nákladem cca 15.000 korun i na příslušné místo na novém mostě, kam by měl být opět umístěn. Nestane se tak a je to moudré.
Projektant tu dbal pozorně památky, možná i umělecké. My bychom měli pamatovat na to, aby na ono prázdné místo (kam chtěl projektant sochu znovu umístit) vyplnila soch třeba sportovce"…
---------------------------------------------------------------------
"Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany.
A pokud některým z nich tyto myšlenky nejsou blízké, ukládat jim v tomto smyslu konkrétní požadavky k odbornému ztvárnění.
----------------------------------------------------------------------
Generace dnešní i příští ocení bezpochyby skutečnost, jako je plánované postavení pomníku prezidentu Gottwaldovi v sídle okresního města na památečním místě, z něhož k občanům Jihlavska  promlouval“.
Dnes to lze ještě prostorově řešit.
Za pět let bude pozdě. Tady - i jinde."

Ještě štěstí, že v historii žádný plod přisluhování tomu,
co momentální představuje dobré bydlo, v porovnání se skutečnými hodnotami neobstojí a že nás nic nenutí učit

"naše inženýry - architekty myslet a tvořit především ideově, v úctě ke komunistické straně"
Josef Jelínek Jihlavské listy 28. 6. 94

Inženýr architekt, předtímfo článkem  rozlítil ředitele odmítnutím vstupu do KSČ, předtím projednaném na ZV KSČ. Byl suspendován z místa vedoucího ateleru s 60 lidmi do kamrdlíku s struktérkou a kresličkou.
Držel hubu a kolaboroval.
Po Sametové revoluci získal své kádrové materiály od kádrovačky s. Tvrzové a své i rodinné posudky z uličních výborů a zaměstnavatelů, přes generální štáb armády od generála Nekvasila. Stojí v nich, že můj postup z četaře na důstojníka je v rozporu se zájmy státu. Další materiály byly později nesnadno získány  od:
Sent: Wednesday, February 27, 2008 12:17 PM
Subject: žádost o vydání dokumentů
Vážený pane Gryci,
v příloze Vám zasílám reakci na vaší žádost ze dne 18. února 2008.
S pozdravem Jindřiška Verešová
Tiskova a informacni sluzba Ministerstva obrany Ceské republiky
www.army.cz, e-mail: info@army.cz

Snažil jsem se snažil sestavit autentickýsi příběh.
Rodiny, spolužáků a profesorů za totáče.

Zaujal mne článek, paní doktorky Hofhanzlové,
který vyjadřuje i moje osobní zkušenosti:

Zamyšlení ke 30. výročí 17. listopadu
17.11.2019 Čtenáři píší/Komentáře (16), autor:
MUDr. Judita Hofhanzlová
Jak se stalo, že věci veřejné tři desetiletí po listopadu došly tak daleko, že v čele země vládne sprostota a podvod?
Že je vše jinak, než jsme si tenkrát představovali, věřili?
Že se bojíme o svobodu?
Člověk by měl hledat příčinu současného dění.
Jako lékařka vím, že léčba nemoci
bez znalosti její příčiny nemůže být úspěšná.
-------------------------------------------------------------
Architekt Zdeněk Gryc vděčí architektu Sametové revoluce Václavu Havlovi, že už 30 let neplatí:
"Musíme naše inženýry-architekty učit uctívat památku dělnické třídy a komunistické strany."
V ústavě není zakotvena vedoucí role KSČ a je tam uvedeno.
„VÁCLAV HAVEL  ZASLOUŽIL SE O STÁT “ je zákon.
Václav Havel je  nositelem státních vyznamenání řady zemí světa, mnoha cen za uměleckou tvorbu i občanské postoje a desítek čestných doktorátů. 24. května 1997 obdržel na Pražském hradě jako první Čestnou medaili T.G. Masaryka za věrnost jeho odkazu a jeho uskutečňování od Masarykova demokratického hnutí, které v roce 1989 pomáhal založit. V roce 2003 byl Havlovi usnesením Senátu a Poslanecké sněmovny propůjčen Řád T. G. Masaryka a Řád Bílého lva I. třídy.
Senát ve svém usnesení také schválil formulaci
„Václav Havel zasloužil se o stát“
po vzoru zákona o zásluhách T. G. Masaryka.
Dne 19. prosince 2011 vláda ČR vypracovala návrh Zákona o zásluhách Václava Havla. Poslanci návrh zákona schválili 1. února 2012, senátoři 29. února 2012.
Prezident Václav Klaus zákon podepsal 16. března 2012.
--------------------------------------------------------------------------
žádnou nenávist necítím.....odmítám jen vytváření jediných možných pravd a různých prapodivných bůžků............
km | 2019-11-20 19:26:18 | Reagovat

"žádnou nenávist necítím" - opravdu ?

Málem bych si nevšiml, že dědoušek zase zakvičel.
Dědo, není vám ani trochu stydno, srovnávat Prezidenta Osvoboditele TGM s takovou špínou, jakou byl Venca Lahev? Jen stáří vás omlouvá. Tak se uklidněte, váš milovaný Bělobrádek vám dá v prosinci šest stovek, to se budete mít. Tak ať vám slouží !
čtenář | 2015-06-10 17:15:47 | Reagovat

 "různých prapodivných bůžků.....?"
Ing, arch. Zdeněk Gryc nesnáší,  byť i všelijak "chytrácky zaobalené" anonymní pomluvy.
Váží si kulturního a politického přínosu rodiny Havlů
od Barandova po Lucernu,
včetně diplomata TGM - Hugo Vavrečky,
který se zasloužil o jižní hranici státu na Slovensku.
 
Zdeněk | 2019-11-20 22:23:03 | Reagovat
....C. Mašín napsal Havlovi dopis.......je v něm velmi krásná věta.......Hovory z Lán Bibli nenahradíte..........nádherně stručně výstižně řečeno.........to by se žáci spolu s Desaterem měli učit ve školách.....
km | 2019-11-21 07:11:59 | Reagovat
RUDÉ BUŇKY MOZKOVÉ ANONYMŮ
 v JIHLAVSKÝCH LISTECH JSOU, 
jak je vidět z jejich komentářů
DOBŘE ORGANISOVÁNY

Hned první komentář k článku MuDr.  Hofhanzlové
 DISKREDITUJE VÁCLAVA HAVLA:

po listopadu měl Havel 400 poradců......Kryl mezi nimi nebyl /naštěstí/........200 bylo agentů STB..........z pořadu Nevyjasněná úmrtí: Občan Karel Kryl.......
km | 2019-11-17 09:03:18 | Reagovat

TAKŽE PLATÍ:
"Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj?"
------------------------------------------------
XXXXX říká:
Čtvrtek, 17. 12. 2015 v 21:27
ani to nečtu a jak jsem řek VŮL.
Hele architekte mel si svou, já už to nebudu dál komentovat. Meleš, meleš a meleš ale vo hovně. Na tvý úvahy každej sere lidi mají narozdíl od tebe starosti jak existovat a ne jak prudit s havlem.
„Faktem je , že to nejspíš dlouho nevydržíš. Díky Bohu.
A kdybys to chtěl urychlit stačí skočit z šityparku s lanem kolem krku, jak to před léty předvedl jinej magor tvýho ražení.“

XXXXX říká:
Sobota, 30. 1. 2016 v 13:34
Tak já myslel, že už je od tebe klid na věky a zas ne. Proč to tu vlastně visí? Ty nechápeš, že dokud budeš prudit nedáme ti pokoj? Celý Jihlavě (podle mě) je u prdele Gryc, Rozehnal a Havel. Lidi mají jiný starosti. Po většině existenční. Neříkám že si za to opět většinově nemůžou sami, ale kecy o nějakým Rozehnalovi koho to zajímá? Dobře, nakreslil jsi Březinky, komoušům pentagon, někde nějakej most, co já vím co ještě, dobrý všechno to stojí, lidi to užívají, tudíž tvé práci čest.
Ale koho to kurva dneska zajímá?
 
Zdeněk | 2019-11-24 13:59:44 | Reagovat
Každý máme právo vyjádřit svj názor, to je demokracie. Ale je tu ještě hranice svobody. Ta končí přesně tam, kde začínná svoboda druhého. Vaše vyjádření ale překračují svobodu druhého - minimálně se obhájit. A vaše soudy jsou rychlé a definitivní. Já nevím, jestli je ten nebo onen dobrý nebo špatný. Vím zcela jistě, že vám a vám podobným bych vládu v této nesvěřil. Jste radikální - totalitní. Zamyslete se nad článkem, který jste napsala.
Moik | 2019-11-17 18:44:36 | Reagovat
ANONYMITA JE SMRAD V LITERATUŘE

K ÚSPĚCHU ZLA STAČÍ,
ABY POCTIVÍ LIDÉ NEDĚLALI NIC,
ZLÍ LIDÉ ANONYMNĚ ŠÍŘILI DEMAGOGII
ROMAN PODRÁZSKÝ, život a dílo 1943 - 2001 - publikace k jeho výstavě v Přibyslavi :
Str. 39. K zahradě byla posléze přistavěna exerciční kaple zasvěcená novodobému světci sv. Maxmiliánu Kolbemu. Kapli vyzdobil pěti obrazy rovněž Roman Podrázský. Kaple byla vysvěcena biskupem plzeňské diecéze Mons. Františkem Radkovským. Meditační zahrada Luboše Hrušky a Romana Podrázského nazvaná
Památník obětem zla má být nejen trvalým připomenutím eticko-morálního selhání lidstva v novověku ve XX století, ale i trvalým varováním.
JE TAM UVEDENO
Jeden z Židů přeživších Osvětim, Ernie Lobet, říká:

"K ÚSPĚCHU ZLA STAČÍ, ABY POCTIVÍ LIDÉ NEDĚLALI NIC".
Zdeněk | 2019-11-19 15:30:12 | Reagovat
Ing.arch.Zdeněk Gryc
si váží občanské angažovanosti autorky:
MUDr. Judity Hofhanzlové,
která se nejenom představila,
ale také formulovala svůj názor.
 
Zdeněk | 2019-11-19 15:39:09 | Reagovat
Havel se právě díky komunistům dostal do čela, proto nebyli zrušeni a od té doby jak se dostal k veslu začala zde novodobá devastace státu podle kapitalistického vzoru pod vedením západu.
Zeman a Babiš jsou v současné době nejlepšími lidmi na svých místech, které jsme v novodobé době měli. Nikdo lepší tam nebyl. Jenom doufám, že P.Zeman potvrdí rozsudek soudu a Babiš začne dělat to, co slíbil - vymetat ten Augiášův chlév...řečeno přeneseně
Strejček Nimra | 2019-11-19 11:02:38 | Reagovat
Jeden průzkum ještě jaro nedělá.Ale potěší.
Rozhoduje se u voleb, zbytek i tento čánek jsou jen plky.

Jeden průzkum ještě jaro nedělá.Ale potěší.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Klaus-to-odpalil-Trikolora-je-ve-Snemovne-ukazal-pruzkum-Sili-SPD-a-ANO-Zato-Fialova-ODS-je-v-hruzostrasne-situaci-604112
blade | 2019-11-20 19:33:00 | Reagovat
Mlčeti zlato
„Třetina obyvatel této země je slabá
duchem. Každý sedmý občan je debilní
nebo dementní nebo alkoholik,“ to
prohlásil Miloš Zeman v roce 1992,
když bojoval proti celostátnímu referendu.
Po pětadvaceti letech názorově
otočil a tvrdí, že lidé na něj mají
právo. Možná by hovořil stále stejně
jako kdysi, kdyby se nestal prezidentem
zvoleným právě občany této země
(včetně té třetiny), kterým se nyní
populisticky podbízí.
Bývalá osobnost undergroundu
„Skalák“, jenž v obci Martínkov při
návštěvě prezidenta ukázal Zemanovi
červenou kartu, na populismus nikdy
nesázel. A nikdy by se nechtěl stát prezidentem.
A je mu také jedno, co si o
něm ostatní myslí. Proto také řekl svůj
názor o „lidském stádu“, ačkoliv si tím
popudil spoustu přítomných. Miloš
Zeman ho hned na mítinku označil za
vola.
Nebylo by ale vhodnější, kdyby prezident
republiky v kontextu svých
populistických veletočů raději mlčel?
Určitě ano, jenže on vnitřně stále ví,
že „třetina obyvatel této země je slabá
duchem…“ a ráda mu proti nějakému
vlasatému člověku z undergroundu
zatleská. Petr Klukan
 
Zdeněk | 2019-11-20 22:39:01 | Reagovat
Narozdíl od Miloše šíří Zdeněk plky (!)
blade | 2019-11-22 11:33:51 | Reagovat
Na rozdíl od Miloše šíří Zdeněk plky (!)
blade | 2019-11-22 11:35:26 | Reagovat
BAVÍ JE ANONYMITA

Manželce kancléře muži zasílají nahé fotky. Baví je anonymita, vysvětluje sexuoložka
---------------------------------------------------------------------
„Věřím pouze těm statistikám, které jsem sám zfalšoval.“ - Winston Churchill
Věřít máme  pouze tomu co jsme zažili:
Rok 1945 osvobození armádou SSSR + USA
1948 Únorový puč dirigovaný SSSR
1968 konec pozor,
ne jihlavského, ale pražského jara
Ruská zima njenom u nás, ale i v DDR
1989 občané DDR lezou v Praze přes plot
PS-ák si vybere co se mu hodí,
U architekta je tomu podobně že ?
Máme 30. výročí konce kolonialismu
Takže se zásadně a jedině vykašleme
NA POTRAVINY, U NICHŠ NEVÍME KDO A PROČ JE VYRÁBÍ
Autentické je zamyšlení Mudr. Hofhanzlové a
LISTOPAD 1989 PROPUKL V JIHLAVĚ
AŽ TÝDEN !!!
 PO DEMONSTRACI V PRAZE
"Více na https://www.e15.cz/magazin/listopad-1989-propukl-v-jihlave-az-tyden-po-demonstraci-v-praze-853327
Listopad 1989 propukl v Jihlavě až týden po demonstraci v PrazeTomáš Blažek 11. listopadu 2009 • 10:31 var author = 'Tomáš Blažek'; Revoluční nálada se do Jihlavy dostala opožděně. První jiskry solidarity s Prahou vznikly mezi vysokoškoláky. div#ads-widesquare td{ background:transparent; margin:0px; padding:0px; } if(typeof _SAS === 'object') _SAS.ad({site:'E15',pos:'Rectangle480-1',type:'article'}); Fáma, že při zásahu policie proti studentům na Národní třídě v pátek 17. listopadu 1989 byl ubit student Martin Šmíd, působila výbušně i v Jihlavě. Byla překročena mez toho, co byli lidé ochotni odumírajícímu totalitnímu režimu tolerovat. Jenže zde byli toho dne na okresním výboru KSČ ve vší spořádanosti přijati nejlepší studenti okresu. Po revoltě ani stopy. Na vysoké to začalo První ohnisko revoluce vzniklo už následujícího dne v prostředí tehdejší jihlavské pobočky brněnské Vysoké školy zemědělské, kde se studenti scházeli v učebnách už o víkendu 18. a 19. listopadu. Radili se, jak na pražskou protistudentskou represi reagovat. „Protože jsem měl v té době syna na brněnské architektuře, prvně jsem volal tam. Studenti vysokých škol si přes víkend vyměňovali informace a domlouvali se na protiakci. Nebyl internet, nebyly mobily, a tak se šířily informace často i značně zmatečné,“ vzpomíná Zdeněk Laštovička, kterého 17. listopad 1989 zastihl jako pedagoga zmíněné vysokoškolské pobočky. V pondělí poté ještě Jihlava spala. Aktuální informace z Prahy a Brna sem proudily pomalu a to ještě jen do akademických kruhů. Změna přišla v úterý 21. listopadu ráno, kdy studenti vysoké školy vstoupili do stávky. A v ohlase na zprávy o každodennních a stále sílících demonstracích v Praze se shromáždila hned ráno skupinka studentů také před jihlavskou střední průmyslovou školou."
ČLÁNEK MÁ VELKOU ILUSTRAČNÍ FOTOGRAFII AUTORŮ SAMETOVÉ REVOLUCE V JIHLAVĚ
S ANOMYMY JE TO NAOPAK:

Manželce kancléře muži zasílají nahé fotky.
Baví je anonymita, vysvětluje sexuoložka.

BAVÍ JE ANONYMITA
Zdeňka  Gryce nikoli,
Tak se zase dobře ANONYMNĚ pobavte…
 
Zdeněk | 2019-11-23 09:14:09 | Reagovat
Ono je úplně jedno jestli je mazal, kopyto i ten úd anonymní či neanonymní nick „grycz“.
Vlastně sám se tu v JL prezentuje anonymně pod nickem „Zdeněk“ a „grycz“, to jsou dohromady se „Zdeněk Gryc“ (důchodce) tři anonymní identity.
G-blogere, že si tam k blogu dáš něčí fotku a napíšeš k ní nějaký doprovodný slint ještě neznamená, že jsi opravdu ten Zdeněk Gryc, důchodce a architekt. Na tom fotu je spíše účastník festivalu Prague Pride.
Ten nick „G-bloger“ by Ti slušel víc.
Další tvůj blog, ale již pod nickem „G-bloger“ bude mít jistě velký úspěch, zkus to :o)
blade | 2019-11-23 12:25:28 | Reagovat
ANONYM
VŠIMNÉ I DŮSLEDNÁ CENZURA  - anonyma
Rudých buněk mozkových si zaslouží pozornosti:
Takže:
"grycz" v redakci JL při nepovedeném opakovaném při přihlašování
"Zdeněk Gryc"mám na křestním listu
Ing. arch. Zdeněk Gryc mám na diplomu

Kdo je blade | 2019-11-23 12:25:28 | Reagovat ?
 Po vložení slova do vyhledávače:
• 
Blade II
• 
Blade 2: Bloodhunt
(pracovní název)
USA / Německo, 2002, 112 min
zobrazit všechny obsahy
• Když Blade (Wesley Snipes) v předchozím díle opustil svého nejlepšího přítele Whistlera (Kris Kristofferson) měl za to, že je mrtvý. Došlo však ještě k něčemu daleko horšímu. Whistler byl infikován upířím virem. O tom však Blade nemá ani tušení. Našel si nového společníka, který si říká Scud (Norman Reedus) a je expertem na antiupíří zbraně všech typů. Společně křižují nocí a zdá se, že je likvidace upírů baví více, než kdykoli předtím. Jako blesk z čistého nebe je tak zasáhne zpráva, že Whistler je zadržován kdesi v Praze a není na tom zrovna nejlépe. Blade neváhá ani sekundu, protože přijít na pomoc příteli je pro něj samozřejmostí, i když to znamená proniknout hluboko do týlu nepřátelských linií. Boj s nemilosrdným protivníkem začíná a Praha se brzy zalije krví...(oficiální text distributora)

Jestli je "blade" rytíř je nejisté, jisté je že jeho rudé buňky mozkové byly naformátovány tak, aby se mohl stát jako PS-ák velitelem čety.

blade říká:
Sobota, 24. 8. 2019 v 11:14
Tady je nějaký G-bloger opravdu tu du dum dum
Při odvodu na vojnu jsem na dotaz kam chci jít, jsem řekl k Pohraniční stráži, protože k nějakým bigošům se mi nechtělo. Koukli do nějakých papírů, řekli maturitu má a po základním výcviku ve Volarech a Zadním Chodově jsem se jako veldr. objevil v tzv. prvním sledu na pohraniční rotě Černé jezero, prapor byl v Železné Rudě a brigáda v Sušicích.
Tak, že v kostce za komunistů pro mne hovno zle.
Nyní taktéž a nemám potřebu se nikde stranicky či jinak politicky angažovat
Toliko k Rudým buňkám architekte!

Do PS se mohli dostat soudruzi jen po velmi důkladném prokádrování:
Obou rodičů v jejich zaměstnání
Uličního výboru KSČ v bydlišti
Kádrováka ve škole, nebo v zaměstnání.

Dokumenty-kádrové materiály, kde je uvedeno:
"povýšení četaře Zdeňka Gryce na poddůstojníka je ze státního zájmu nežádoucí"
 se podařilo získat velmi složitou cestou z Vojenské správy Jihlava, kde pluk. Raždík při mém post-totalitním vyřaďování z armády do nich neumožnil přímo nahlédnout, ale přikázal přítomnému důstojníkovi, který musel sedět  na druhé straně stolu, aby mi je bez možnosti osobního nahlédnutí takto skrytě přečetl.

Fotokopie se začerněnými podpisy mi poslal osobním dopisem z Generálního štábu dne 7. února 1996 generál poručík Ing. Jiří Nekvasil. 
V něm uvedl: " v poskytnutých kopiích posudků jsou jména znečitelněna, by nedošlo k porušení čl. 10 listiny odst.3  Lidských práv a svobod.
Plné jméno s hodnostmi je doplněno podpisouvou šifrou vlastní rukou.

S tím jsem se nespokojil ve snaze zjistit jak a proč jsem osobně a naše rodina,  vadila za totáče režimu a poslal další žádost:

Ministerstvo obrany ČR
Vážená paní ministryně,
dne 20. 2. 1994.  jsem požádal Okr. voj správu v Jihlavě o vydání originálů, nebo kopií mých kádrových materiálů. Zejména těch, které psali kádrováci a uliční výbory na mne a mé rodiče.
V podání byla také žádost o prošetření náhlých úmrtí pana Kastnera a pana Rejtárka, která nastala údajně v rámci jejich vojenské služby.
Dne 21. 2. 1995. , kdy byla ukončena  moje branná povinnost jsem předal své podání přímo do rukou  náčelníka Okr. Voj. Správy plukovníka E. Raždíka.  Na jeho písemné pozvání z 28. 2. 1995 jsem ho dne 2. 3. 19995 ve 14 hodin navštívil a podal   v této věci vysvětlení. 
Protože se ve věci nic nedělo,  požádal jsem znovu dne 28. 11. 1995. MO ČR,  ministra Viléma Holáně. Ke své žádosti jsem přiložil původní text který jsem předal při svém vyřazení plukovníku Raždíkovi. Kancelář MO ČR mi 4. 12. 1995 pod č. j.  : 81 427 – 1,  potvrdila doručení žádosti s tím, že ji předává k řešení Generálnímu štábu AČR.
Náčelník gen. Štábu generálporučík Ing. Jiří Nekvasil mi 7. 2. 1996 pod č. j. : 30001/9 odpověděl
" v poskytnutých kopiích posudků jsou jména znečitelněna, by nedošlo k porušení čl. 10 listiny odst.3  Lidských práv a svobod"
Jaká byla  snaha o vysvětlení  dvou tragických úmrtí,  na které jsem ve svém podání upozornil nevím.

Paradoxem zůstává, že chráněni jsou či byli kolaboranti, pisatelé kádrových posudků.
 Doufám, že se  od této  doby změnila situace natolik, že jména a organizace pisatelů těchto dokumentů není třeba chránit.
Závěrem žádám a prosím u vydání dokumentů o naší rodině v úplných a barevných fotokopiích s ohledem na podpisy a razítka KSČ. S pozdravem:
Ing. arch. Zdeněk Gryc
mobil:
e-mail:
Přiloženo: Původní podání na Okr. voj. správu z 20. 2. 1994.
                  Podání na MO ČR z 4. 12. 1995.
                  Odpověď gen. Nekvasila ze 7. 2. 1996. s přiloženou ukázkou posudku KSČ
----------------------------------------------------------------------
JE TO I TATO STORY,
KTERÁ VYTVOŘILA MÉ OPOVRŽENÍ
K ANONYMNÍM PISATELŮM
 
Zdeněk | 2019-11-24 13:22:00 | Reagovat
ANONYM Zdeněk ... stále kvoká, stále kvoká
Ono je úplně jedno jestli je mazal, kopyto i ten úd anonymní či neanonymní nick „grycz“.
Vlastně sám se tu v JL prezentuje anonymně pod nickem „Zdeněk“ a „grycz“, to jsou dohromady se „Zdeněk Gryc“ (důchodce) tři anonymní identity.
G-blogere, že si tam k blogu dáš něčí fotku a napíšeš k ní nějaký doprovodný slint ještě neznamená, že jsi opravdu ten Zdeněk Gryc, důchodce a architekt. Na tom fotu je spíše účastník festivalu Prague Pride.
Ten nick „G-bloger“ by Ti slušel víc.
Další tvůj blog, ale již pod nickem „G-bloger“ bude mít jistě velký úspěch, zkus to :o)
blade | 2019-11-24 15:20:21 | Reagovat
PS-ak zde - kámoška v USA po 30 letech od Sameťáku
blade říká:
Pondělí, 9. 9. 2019 v 13:00
Jinak vůbec neznáte dnešní vysokoškolský život.
Např. jedna moje kámoška je třetí měsíc v USA na au-pair a při tom dělá a přemýšlí na vlastní práci o psychologii člověka.
----------------------------------------------------------------------------
PS-ák a kámoška v USA,
Zaručený zdroj informací:
-------------------------------------------------------------------------
1. blade říká:
Středa, 20. 11. 2019 v 9:52
Válečná seménka:
Podle CIA Amerika utratila na zničení SSSR celkem 13 bilionů dolarů.
1941 – 1945 – Zatímco sovětská vojska bojovala s nacistickou armádou, Američané a Britové dělali to, co dělají obvykle – teror. Systematicky ničili civilní obyvatelstvo Německa, čímž ukázali, že nejsou o nic lepší než nacisté. Toto bylo děláno ze vzduchu pomocí kobercového bombardování měst, která neměla nic společného s válkou a válečnou výrobou: Drážďany, Hamburk. V Drážďanech bylo během jedné noci zabito přibližně 120 000 – 250 000 civilistů, většina z nich byli uprchlíci.
------------------------------------------------------------
To jsou ty paradoxy pane Vaněk,
Ale kámoška se v USA snaží.
Co pošle příště, tedy přímo z PENTAGONU ?
 
Zdeněk | 2019-11-24 18:20:44 | Reagovat
RYTÍŘ nebo PS-ák BLADE ?
Jméno Zdeněk Gryc
rytíř Blade náležitě rozebral.
 BLADE je rodové ?
Nebo jak na něj rytíř  safra přišel ?
Co tak celé jméno
viz MODRÁ KREV hrabě Kinský.
Hrdina je hrdina, i když skromný,
Čtenář-i JL se těšejí.
Nebo:
-----------------------------------------
Zkrátka rytíř smutné postavy.
Ze všech stran slouží jen ku posměchu, ale rve se pro lásku soudružky Slonkové a vavřínový věnec z Rozehnalovy a Kavalcovy pozůstalosti dál.
čtenář | 2016-10-29 19:55:34 | Reagovat
 
Zdeněk | 2019-11-24 19:08:37 | Reagovat
ANONYM Zděněk … stále kvoká, stále kvoká  °;°
G-blogere, dál si tu plky kvokej, ale raději sám >>> to aby jsi náhodou z toho všeho, v nadcházející době adventní neutrpěl, prokristapána, nějaké to sebepoškození.
Hezký advent  :-D
blade | 2019-11-25 16:54:19 | Reagovat
ZÁVĚR - LEITMOTIV KLUBU RUDÝCH BUNĚK MOZKOVÝCH - OSTOUZET !!!

Sympatizanta VÁCLAVA HAVLA
POD JAKOUKOLI ZÁMINKOU:

XXXXX říká:
Neděle, 22. 7. 2018 v 12:42
„Zhanobil ses sám oslavováním ochlasty a kurevníka a kdybys o něm držel hubu a psal o stavbách,
nikdo by tě nehanobil“
 
Zdeněk | 2019-11-25 19:42:01 | Reagovat
ZÁVĚR - LEITMOTIV KLUBU RUDÝCH BUNĚK MOZKOVÝCH - OSTOUZET !!!

Sympatizanta VÁCLAVA HAVLA
POD JAKOUKOLI ZÁMINKOU:

XXXXX říká:
Neděle, 22. 7. 2018 v 12:42
„Zhanobil ses sám oslavováním ochlasty a kurevníka a kdybys o něm držel hubu a psal o stavbách,
nikdo by tě nehanobil“
 
Zdeněk | 2019-11-25 19:57:58 | Reagovat
Anonyme Zdeňku, zacinkej si každý dem symbolicky svazkem klíčů, sejdeme se u voleb. AHOJ :-D 
blade | 2019-11-26 11:36:47 | Reagovat
Napište i vy, svůj vlastní článek - formulář ZDE
Reklama
25.06.2020 Čtenáři píšíTřicet let naivity

Před 30 lety, částečně rozčílení zásahem režimu proti našim dětem na Národní, částečně zmanipulováni, částečně podvedeni, částečně v euforii z nečekané možnosti získání ...

Komentáře (14)
24.06.2020 Čtenáři píšíNáhrobek židovské dívenky je zpět

Náhrobek židovské dívky Šlime Schnitzer nalezený v ulici Vrchlického v Havlíčkově Brodě novým majitelem nemovitosti Martinem Křížem byl koncem května roku 2020 navrácen na židovský hřbitov ...

Komentáře (0)
22.06.2020 Čtenáři píšíČerná cesta, Jiřího z Poděbrad

Málem jsem zapomněl, jak se touto cestou jezdí. Kde je problém s užíváním této komunikace? Již několik měsíců, snad i roků, tato cesta není průjezdná pro normální řidiče. Ptám se, ...

Komentáře (0)
22.06.2020 Čtenáři píšíČasem jsme pochopili, že učitel byl náš vzor

„Čím je člověk starší - tím více se snaží vzpomínat na své mládí a školní léta,“ začíná svůj dopis zaslaný Jihlavským listům paní Eva Hubená z Jihlavy. A v následujících ...

Komentáře (1)
18.06.2020 Čtenáři píšíNa životě obyvatel Bedřichova záleží

Víte, kolik profesionálů na světě se dnes zabývá výzkumem rakoviny? Odhaduje se, že to bude asi 500 000 lékařů, biologů, chemiků, laborantů. Polovina obyvatel Prahy dnem i nocí přemýšlí ...

Komentáře (1)
06.06.2020 Čtenáři píšíRegionální výroba a spotřeba

V jedné menší vesnici žili roky lidé svým stabilním, spokojeným a klidným životem. Bydlel tam pekař, řezník, několik sedláků, kovář, truhlář, švec a bydleli tam taky lidé v menších ...

Komentáře (2)
03.06.2020 Čtenáři píšíJaroslav Hloužek – 100. výročí narození

Každý národ má své hrdiny. Tento muž byl, je a pro vždy zůstane jedním z těch našich. Narodil se 27. května 1920 v Jackově u Moravských Budějovic. Vyučil se strojním zámečníkem, ...

Komentáře (0)
18.05.2020 Čtenáři píšíVáš narozeninový snímek?

Hubbleův kosmický dalekohled, v orig. Hubble Space Telescope (HST), legenda moderní astronomie, slaví 30. narozeniny. Mise teleskopu, který má dnes na svém kontě nesčetné množství vědeckých ...

Komentáře (0)
14.05.2020 Čtenáři píšíDeset ran zcela ekologických...

Pandemie Coronaviru-19, kůrovcová kalamita, největší sucho za posledních 500 let… Všichni se ptáme: „Proč? Kdo za to může? Trestá nás Hospodin jako Egypťany v bibli, kde se voda proměnila ...

Komentáře (3)
06.05.2020 Čtenáři píšíNaše škola v aktuální době koronavirové

Když jsme počátkem března odcházeli na jarní prázdniny, nikdo z nás nepředpokládal, že se již do školy nevrátíme a budeme se muset s nově nastalou mimořádnou situací začít vyrovnávat. ...

Komentáře (1)
29.04.2020 Čtenáři píšíDěti ze ZŠ a MŠ Cejle děkují zdravotním sestřičkám a hasičům

Originálním způsobem vyjádřily velké poděkování zdravotním sestřičkám a hasičům, za jejich práci, děti z mateřské školy v Cejli. Vytvořily pro ně totiž velmi zdařilé návrhy roušek ...

Komentáře (0)
22.04.2020 Čtenáři píšíSpolupráce je soutěž v lidství

Ceny, medaile a poháry, už od mala jsme vychováváni soutěžit a být lepší než ten druhý. Lepší, silnější, rychlejší. Soutěžíme a poměřujeme svoje výkony s druhými lidmi. Soutěžíme ...

Komentáře (1)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net