Reklama
Dnes je čtvrtek 01.10.2020     svátek má Igor

Požár lesa v Řídelově hasili i z letadla


18.4.2019 Fotogalerie/Komentáře (0), autor:
David Kratochvíl

Škodu v předběžné výši 860 tisíc korun za sebou zanechal středeční požár mladého lesa v katastru obce Řídelov na Jihlavsku. Na místě s plameny sedm hodin bojovalo jedenáct jednotek hasičů, hašení probíhalo i z letadla.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 11.02 hodin. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů z Telče a Třeště společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů ze Studené, Telče, Batelova, Hodic, Horních Dubenek, Mrákotína, Staré Říše, Řídelova a Horní Cerekve. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Plameny zasáhly lesní porost a trávu na ploše přibližně 5 hektarů. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Voda na požářiště byla dopravována kyvadlově. Aktivována byla i letecká hasící služba. Letadlo vzlétlo z letiště v Henčově a desetkrát z něj byl proveden shoz vody na požářiště.

„Po osmnácté hodině byl zásah ukončen a místo události předáno majiteli,“ vysvětlila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.
 

Diskuze k článku

Nový komentář


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net