Reklama
Dnes je pondělí 06.12.2021     svátek má Mikuláš

Ruská propaganda je na míle vepředu


4.9.2015 Aktuality/Komentáře (26), autor:
Petr Klukan

 

 Vždy je dobré vědět, kdo je majitelem daného média, říká novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz.

 

 Shodneme se, že rozpoznat propagandistické články je stále těžší? I díky internetu, který změnil média?

 Ano, nová média vnesla nový prvek v tom, že na internetu můžete získat jakoukoliv informaci. Myslím, že spousta lidí nedokáže rozlišit věrohodnost jednotlivých serverů. Informaci bere stejně hodnověrnou, jako když ji má z tradičního dlouhodobě prověřeného média. Takže kdokoliv cokoliv na internet umístí, spousta lidí má tendence dát v důvěryhodnosti rovnítko mezi v podstatě pofidérní zdroj a relevantní informací.

 

 Měla byste návod, jak v záplavě zpráv rozlišit zprávy propagandistické a jak se jim ubránit?

 Asi vás zklamu, ale univerzální recept neexistuje. Myslím, že pro propagandu, stejně jako pro jiné texty či reportáže, platí, že člověk musí být rezervovaný. Nesmí slepě věřit všemu, co se mu předkládá. Ten, kdo je zvídavý a má čas sledovat vícero zpravodajských zdrojů, je vůči propagandě i jiným „cinknutým“ zprávám více imunní. Nám všem ostatním můžu doporučit jen sledovat ty mediální zdroje, které se dlouhodobě osvědčily jako věrohodné. Ale platí to, co jsem říkala na začátku: ostražitost vůči zprávám je na místě vždy.

 

 Takže být ostražitý…

 To se týká i nás samotných, novinářů. Velmi často přejímáme informace ze zahraničí, aniž bychom k nim měli ten správný kritický odstup. S těmi finančními prostředky, které česká média mají, je to ale velmi náročné. Ve spoustě případů nám nezbývá, než se spolehnout na agenturní zdroje, protože redakce prostě nemají peníze na to, aby v nějaké oblasti měly vlastního redaktora.

 

 Evropská unie nyní vytváří speciál- ní tým, který má vymyslet taktiku boje proti ruské propagandě.
Jsem sama zvědavá, s čím EU přijde.

Více v tištěném vydání JL s datem 4. 9.

Diskuze k článku

Nový komentář

Vážený pane redaktore Klukane.
Znáte to biblické o břevnu v oku svém? Nemyslím teď JL, zabývající se především regionálními záležitostmi a problémy, ale propagandou na jiných serverech, které nelze při nejlepší vůli označit za proruské. Osobně žádné proruské servery neznám, ani je nevyhledávám, Ale jsou velice známé servery, namátkou Novinky cz., jejichž propaganda v podání takových námezdních pisálků typu Mitrofanova či rádobyodborníka Pehe je tak ubohá, že se nelze divit, že je v diskuzích jedněm pro smích a ostatním k znechucení a jejichž článkům může uvěřit snad jen slaboduchý Martin, zvaný "momentálně retardovaný Otík". Tito pisálkové, včetně slovutné paní Slonkové by zasloužili medaili Karla Lažnovského. Typickým  příkladem může být srdcervoucí článek na Novinkách, jak obyvatelé Mnichova vítají islámisty s otevřenou náručí. Nedělám si legraci, takový článek tam skutečně byl. Připomínají mi podobné články agitky z 50. let, či dokonce ve Švejkovi citované výlevy pisálků ze starého mocnářství jako: "Ubohý můj bělouši, jest veta po tobě". Pokud naše média chtějí náš národ masírovat a manipulovat podobným způsobem, nemůže se paní Slonková divit, že jsou jen k smíchu a i ta nejprimitivnější cizí propaganda, ať už ruská či jiná tu naši, ve které se nesmí proti Americe. Romům či islamistům ani muknout, naopak je zde vítaná propaganda proti Rusku, proti panu prezidentovi či rozumným politikům jako je Fico či Orbán - tedy i ta nejprimitivnější cizí propaganda tu naši pohodlně převálcuje. Oni totiž naši lidé nejsou hlupáci a zdaleka už všechno nežerou jako v roce 1948 nebo 1989.
čtenář | 2015-09-04 16:21:24 | Reagovat
Je pochopitelné Otíku,
že p.Slonková už z principu musí být pro rusofila a Ovarova řiťolezce, jako jsi ty, velkým problémem.

Jen pro připomenutí.

Odhalila kauzu Olovo, kdy se Ovar a jeho grupa chystali kydat špínu na socanku Buzkovou. 
Její vraždu si objednal Ovarůch chráněnec Karel Srba.

 
Martin | 2015-09-04 19:19:11 | Reagovat
Děkuji Martinovi, alias momentálně retardovanému Otíkovi za potvrzení mého příspěvku.
Aspoň pan redaktor Klukan vidí, že jsem nepřeháněl, když jsem Martina Lunochoda alias momentálně retardovaného Otíka označil za slaboduchého. Ještě jednou díky Martine, zvaný Otíku !
čtenář | 2015-09-04 19:37:24 | Reagovat
Momentálně retardovaný Martin alias Otík kvoká a slintá, ačkoliv se ho nikdo na nic neptal.
Ale mne by zajímal názor pana redaktora Klukana. Jaký je jeho názor na ubohé zesměšňování se námezdních pisálků a jejich lži, které nikdo nebere vážně (snad jen retardovaný Martin-Otík). Pana redaktora Klukana považuji za seriózního novináře a musí mu být za ty pisálky trapně. . 
čtenář | 2015-09-04 19:48:11 | Reagovat
Možná se pletu,
ale mám dojem, že panu Klukanovi je u zadele co by chtěl vědět ulhanej anonymní zbabělec jako jsi ty Otíku.
Martin | 2015-09-04 21:05:47 | Reagovat
Za novinářkou Sabinou Slonkovou je neoddiskutovatelný obrovský kus práce. Takže si nemyslím si, že ona nebo pan Mitrofanov a další jsou námezdními pisálky. Pokud chcete vědět, které weby jsou označeny jako proruské - stačí se podívat na neovlivni.cz.  Vy pod nickem čtenář vystupujete anonymně a já bych vás označil za trolla, o kterých na besedě v Havlíčkově Brodě paní Slonková také mluvila. petr klukan
Petr Klukan | 2015-09-07 15:37:57 | Reagovat
Děkuji, pane redaktore, za odpověď.
Jedná se o věc názoru. Jestli považujete za trolla každého, kdo si dovoluje mít jiný názor, než je ten oficiální,  budiž. Podle mne to ale zavání komunistickou snahou umlčet opozici. A za informaci o proruských webech děkuji, ale dokážu si udělat obrázek o takzvaných novinářích sám. Vás za takové , jako je pan Mitrofanov nepovažuji, naopak vím, že se snažíte dělat svou práci co nejobjektivněji. Ale - znáte to přísloví o vytí s vlky. V každém připadě vám ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů ve vaší práci.
čtenář | 2015-09-07 18:54:46 | Reagovat
Paní Slonkovou
považuji za jednu z nejlepších, ne-li nejlepší českou novinářku. O morálních kvalitách paní Slonkové se už přesvědčila spousta šmejdů. Namátkou soudruh Ovar, agent Bureš a mnoho dalších bez ohledu na stranickou příslušnost. To že na ní plive ubohá anonymní nula Otík, jí, myslím, trápí podobně jako mě. Tj. nijak.
Martin | 2015-09-04 21:30:15 | Reagovat
Ale kuš ty brepto, utrápený Martine-Otíku !
čtenář | 2015-09-05 08:17:54 | Reagovat
Že jsem si nedělal legraci, dokazuje další perla autorů článků ze serveru "Novinky.cz". Přesvědčte se sami: "Uprchlíci, vítejte, zdravili Rakušané vyčerpané běžence na cestě z Maďarska". Tyto kabaretní články musí někdo vyrábět schválně, jako ukázku černého humoru. Není nad to, mít ve Vídni i v Mnichově známé. Musím jim ty články doporučit.
čtenář | 2015-09-05 08:22:20 | Reagovat
Chudák paní Slonková,
ta se něco nadře, než sepíše seznam všech proruských webů. Může začít třeba webem britainfirst.org a pokračovat např. na extra.cz, kde se píše po tom, že malý syrský chlapec se utopil kvůli tomu, že táta chtěl nové zuby. Ale nejhorším exponentem ruské propagandy je Slovensko. Tam jsem si to přečetl už ráno na Medzičas.sk. 
Že to nemá s Ruskem nic společného? Ale má ! Může za to všechno  přece proruská propaganda, že té naší propagandě věří nanejvýše pouze takový momentálně retardovaný Martin-Otík Lunochod. 
čtenář | 2015-09-05 19:03:54 | Reagovat
MEMENTO SSSR !
JAK VÁŽNÝ JE TENTO PROBLÉM ILUSTRUJE
HNED PRVNÍ KOMENTÁŘ

Zdeněk Gryc
Zdeněk | 2015-09-06 09:32:00 | Reagovat
Zdravím vás, pane architekte !
Račte odpustit, nečtu blogy, nemám na to čas, ale už jste se morálně znechutil a odsoudil vulgární výpady utrápeného Martina-Otíka Lunochoda proti panu prezidentovi? Vy, takový estét - zajisté jste tak již učinil !
A -  jak vy rád používáte tento termín -  k meritu článku: Paní Slonková musí bolně vzpomínat na doby komunistické totality, kdy neexistovalo nic jiného, než prorežimní propaganda a člověk, chtěl-li se dozvědět něco jiného, než co mu bylo vtloukáno do hlavy, byl odkázaný na zoufale rušené vysílání Svobodné Evropy či Hlasu Ameriky. Dnes díky internetu se může setkat s celou škálou názorů a fakt z celého světa, což je pro takové paní Slonkové tuze špatné. A tak úpěnlivě čeká, jestli se slavné EU opět podaří všechny sešněrovat do chomoutu.
čtenář | 2015-09-06 09:56:25 | Reagovat
PRVNÍ DÁMA ČESKÉ ŽURNALISTIKY
je novinářka Sabina Slonková, 

Zdeněk Gryc

si velice váží jejího intelektu a práce.

 
Zdeněk | 2015-09-07 10:15:31 | Reagovat
Vážený pane architekte,
mnohem více než vaší adorace paní Slonkové, která tolik baží po cenzuře a omezování svobodného vyjádření, která jí za komunistické diktatury tolik vyhovovala a dnes jí chybí, zajímala by mne  vaše ctěná odpověď, kdy a kde jste odsoudil vulgární útoky utrápeného momentálně retardovaného Martina-Otíka Lunochoda  na pana prezidenta. Zajisté mi neodepřete odpověď. Děkuji.
čtenář | 2015-09-07 10:29:17 | Reagovat
TO -TALITNÍ KO-LABOACE = BOMBARDOVÁNÍ LONDÝNA
KAMARÁDI  JAK HROM HITLER A STALIN
JEDEN BOMBARDUJE LONDÝN DRUHÝ MU DODÁVÁ STRATEGICKÉ SUROVINY
VZORNÁ SPOLUPRÁCE TOTALIT
Den bombardování Londýna (7. září)
Zveřejněno 7. 9. 2015
Do letecké bitvy se mezi 10. červencem a 31. říjnem zapojilo také 89 Československých letců. Více bylo /samozřejmě kromě Britů/ jen Poláků, Kanaďanů a Novozélanďanů.
Od srpna přešla do ostrého nasazení 310. stíhací peruť, vůbec první Československá peruť v Británii. Čeští letci působili i v řadě jiných perutí.
Jedním z nejúspěšnějších letců byl Josef František. Se 17 potvrzenými sestřely byl dokonce čtvrtým nejúspěšnějším esem RAF v bitvě.
zg

 
Zdeněk | 2015-09-07 16:19:51 | Reagovat
Vážený pane architekte,
nemusíte nám tapetovat, co je úvodníkem Seznamu.cz. Umíme číst. Rádi si to přečteme TAM !  Ale dosud jste mi neodpověděl, zda odsuzujete vulgární výroky trapného a utrápeného Martina-Otíka Lunochoda proti panu prezidentovi. Hic Rhodus, hic salta: Jinak byste mohl být podezírán, že s tímto primitivem souhlasíte. Vy, považovaný zde a samozřejmě i mnou za jakéhosi arbitra elegantiorum. Tak si nepokažte renomé ! Zdravím.
čtenář | 2015-09-07 17:20:42 | Reagovat
ANTI-TOTALITNÍ PREVENCE = VZDĚLÁNÍ
Evropská unie nyní vytváří speciál- ní tým, který má vymyslet taktiku boje proti ruské propagandě.
Jsem sama zvědavá, s čím EU přijde.
---------------------------------------------------
EU  by se neměla příliš rozptylovat a začít podle
J. A. Komenského  v regionálním tisku. 
V  Jihlavských listech si všímat podstrkovaných zpráviček typu:
-----------------------------------------------------
 Nihil novi sub sole !
Nic nového pod sluncem. V padesátých letech minulého století obdobně chodili starci pod rádoby důvěryhodnou značkou Osvětová beseda po školách a vykládali prvňáčkům, jak Masaryk střílel do dělníků.
čtenář | 2015-06-19 16:23:47 | Reagovat
--------------------------------------------
 OBRANOU JE PREVENCE:
"Snad jen jedno: vzdělání. To školní, kde získáte základní gramotnost, ale i životní v podobě gramotnosti sociální. Takový člověk bude mít výhodu: s měnící se Evropou se vyrovná lépe a rychleji." /P. Klukan/
vložil: zg
 
Zdeněk | 2015-09-07 18:18:30 | Reagovat
Pane architekte, ale oni to ti starci skutečně vykládali..
Opravdu jsem to slyšel na vlastní uši, co ti zažraní komunisti vyprávěli o panu prezidentovi Masarykovi. Bylo to hnusné a mělo by to být pro naši dobu mementem, aby se podobná propaganda již nikdy neopakovala. Opravdu nevím, proč to pořád tapetujete. Bylo to napsáno pro výstrahu podobným epigonům, aby už k tomu, ať už se jedná o cokoliv, nedocházelo. Propaganda je svinstvo, ať už se tak vyjadřuje nějaký komunistický fanatik 50. let minulého století o panu prezidentovi-Osvoboditeli TGM, nebo primitiv utrápený Martin-Otík Lunochod o panu prezidentovi národem zvoleným panu Zemanovi.
čtenář | 2015-09-07 19:11:54 | Reagovat
PRŮMYSL NA VÝROBU ŠPÍNY
Evropská unie nyní vytváří speciál- ní tým, který má vymyslet taktiku boje proti ruské propagandě.
----------------------------------
1/existuje průmyslové odvětví, které se zabývá čistícími prostředky.
2/existuje  průmyslové odvětví, které vyrábí špínu, jak uvádí Slonková
---------------------------------
V Jihlavě má detašované oddělení, které se vydává anonymně za fy: "čtenář"- e
Málem vždy,  v prvním komentáři JL vyrábí špínu. . . 
ne-osobně,  osobně na př. TGM
nebo snahu pohřbít faráře Toufara v jeho kostele:
"To je ale hnus."
Nenechat mrtvé spát a jako hyeny se přehrabovat v jejich kostech.
čtenář | 2015-06-26 14:33:46 | Reagovat
 
Zdeněk | 2015-09-08 07:51:26 | Reagovat
Takže ruská propaganda bojuje proti pohřbení faráře Toufara v kostele?
Zajímavé, čím se také taková propaganda zabývá.
Skromný dotaz na pana architekta: Nebyl jste náhodou také na školení paní lektorky Slonkové na téma: "Jak rozeznat třídního nepřítele?" Ovanulo mne minulo. Jako bych odněkud zdaleka zaslechl projev Tondy, řečeného Ušaté torpedo o válečných štváčích. 
A je mi líto, pane architekte, ale u vás se musí jednat o vyloženou senilitu. Kdepak vážený pane vyrábím špínu na pana Prezidenta-Osvoboditele TGM? Vám už s prominutím hrabe, neračte se rozčilovat. De mortui nihil nisi bene? O panu prezidentovi s velkým P, myslím TGM,lze psát pouze v superlativech, o panu prezidentovi Benešovi jen v dobrém, i ten Hácha se snažil zachraňovat, co se dalo, ale o takovém Gottwaldovi či Havlovi se při nejlepší vůli nedá napsat nic pozitivního, protože to byli naprosto bezcharakterní lidé.
čtenář | 2015-09-08 09:32:46 | Reagovat
DNES AKTUÁLNĚ O ARCHITEKTUŘE

SOCIALISTICKÝ   RE - ALISMUS,
KONTRA  FUNKCION - ALISMUS

Za funkcionalismus se odsoudilo = 
Bohuslav Fuchs / autor:hospodářský pavilon nemocnice Jihlava/
Za funkcionalismus se zavíralo =
Bedřich Rozehnal / autor:hospodářský pavilon psychiatrie Jihlava/
-------------------------------------------------
"Rádi bychom Vás pozvali na vernisáž výstavy Funkce a styl: jihlavská moderní architektura, která se uskuteční 8. 9. v 17:00 v Domě Gustava Mahlera. Výstava mapuje jihlavskou architekturu od secese po současnost a připravilo ji statutární město Jihlava ve spolupráci se Státním okresním archivem v Jihlavě a Muzeem Vysočiny."
-------------------------------------------------
Pozvánku převzal a vložil: Zdeněk Gryc
PS. Na chodníku před vraty Fuchsova hospodářského pavilonu je upoutávka:
"Funkce a styl" graficky ve stylu Stolpersteine.
Pan Profesor Fuchs si to se svými četnými a významnými díly v Jihlavě zaslouží.
PPS.  V sobotu 19. září 2015. bude odhaleno další lipnické sochařské dílo Radomíra Dvořáka NOMEN OMEN
 
Zdeněk | 2015-09-08 10:05:30 | Reagovat
Výborně, konečně jsme se dočkali skutečně odborně fundovaného příspěvku.
Není nad to, držet se přísloví: Ševče, drž se svého kopyta. Díky.
čtenář | 2015-09-08 10:28:30 | Reagovat
To, že  dnes můžeme trochu volně psát je hodně pofiderní. Tam, kde se píše pod různými nicky a anonymy je jenom dobře. Protože tito pisatelé, kteří aspoň najdou odvahu a čas se k něčemu vyjádřit a svým způsobem a postojem napíší to, co cítí a myslí si, že je správné a ne nějakým způsobem vsugerované (mluvím o slušné diskusi)  např. našimi veřejnými médii (Radiožurnál, ČT1, ČT24). Tato média jsou většinou v cizích rukách, případně soukromá a podle toho jejich redaktoři píší a zvou si "svoje lidi" do různých komentářů a analýz. O tom není žádných pochyb. Ještě štěstí, že existuje facebook, internet a další,  kde se  dají najít jiné zprávy než z výše uvedených sdělovacích prostředků a volně diskutovat. Samozřejmě, že to mnohým leží v žaludku a nejraději by zde zavedli cenzuru. Ona bohatě stačí autocenzura našich redaktorů podle toho ke komu patří. Podívejte se, kdo je nejvíce v televizi, není třeba chodit daleko. Takový Kalousek, ten má rozumy na vše. Kdyby vedl finance v Číně s takovým "úspěchem" jako je vedl u nás, tak už by skončil na popravišti a tady stále vykládá svoje "chytra". Mnoho nevládních stran a hnutí nemá šanci dostat se do TV a jak je vidět, především těch nových , jejich reference stoupají (SPD) a proto jenom díky internetu se mohou prezentovat na veřejnosti. Pro mne je nejlepším novinářem pan Petránek, vždy korektní a vše má podloženo fakty. Jenom škoda jeho špatného zdravotního stavu. Rád si přečtu články europoslance Honzy Kollera, to je obdoba pana Petránka. Najdou se i další, nezávislí novináři, ale těch je minimum. Paní Slonková dobře začala, ale už to není ono.
Když si chcete najít opravdu informace, které nejsou "cinknuté", musíte si najít více zdrojů a na jejich základě si udělat svůj úsudek. 
Strejček Nimra | 2015-09-14 10:16:39 | Reagovat
Oprava-omluva
Chybička se vloudila: Honzy Kellera, nějak se mi tam zamotal fotbalista
Strejček Nimra | 2015-09-14 10:32:50 | Reagovat
JEDEN Z DOKLADŮ TOHO O ČEM SLONKOVÁ PÍŠE
KLASICKÁ UKÁZKA TOHO O ČEM SLONKOVÁ PÍŠE JE
--------------------------------------------------------------
Nihil novi sub sole !
Nic nového pod sluncem. V padesátých letech minulého století obdobně chodili starci pod rádoby důvěryhodnou značkou Osvětová beseda po školách a vykládali prvňáčkům, jak Masaryk střílel do dělníků.
čtenář | 2015-06-19 16:23:47 | Reagovat
-----------------------------------------------------------------
MASARYK STŘÍLEL DO DĚLNÍKŮ
NENÍ ZLÉ PSÁT JAKO ANONYM, O URČITÉM NÁMĚTU,
ZLÉ A SPROSTÉ JE NAPADAT POD PLÁŠTĚM ANONYMITY KONKRÉTNÍ OSOBU.
KRÁLEM SPROSŤÁKŮ  v JL
je anonym "čtenář" viz. ukázka jeho Stylu. Sprosťáci jsou štvavě osobní a jejich zbraní je zbabělost, neschopnost se postavit rovně čelem. Jsou to zákeřní političtí snipeři-agitátoři. Jejich zbraní je ano-nymita . Smyslem jejich práce je pomluva současnosti a snaha  vrátit se ke starým pořádkům, které jim umožnily ve stylu redaktora Milana Dvořáka veřejně přikazovat nejenom archtektům co mají dělat. Jejich literatura je velká a snaživá. Koukají zneužít a obrátit každé slovíčko. Leitmotivem je vztek na Václava Havla, který ukončil jejich ÉRU-NORMALIZACI.
Lze to pochopit v souvislosti s komentářem:
„Očima Saši Mitrofanova: Jetlag a hubená léta“
Tato skupinajím trpí proto, že se jí před pětadvaceti lety zhroutil svět jasných mantinelů.
Její příslušníci tedy strádají chronickou podobou nespokojenosti. V posledních měsících dostali nápad, že když zatlačí na ty, které považují za zdroj svého utrpení, jakož i na ty, kteří jim lezou na nervy, docílí když ne zlepšení, tak aspoň vzrušení.
Proti nim stojí lidé, kteří teprve před nedávnem s úžasem zjistili, že z nich jiné názory, jiné hodnoty a jiné chování činí v jejich vlastní zemi DOKONALÝ TERČ.
Jasně a zřetelně to potvrzuje obsah článku nedávno uveřejněného v JL.
Ruská propaganda je na míle vepředu
Vždy je dobré vědět, kdo je majitelem daného média, říká novinářka Sabina Slonková, šéfredaktorka serveru Neovlivní.cz.
Shodneme se, že rozpoznat propagandistické články je stále těžší? I díky internetu, který změnil média?
 Ano, nová média vnesla nový prvek v tom, že na internetu můžete získat jakoukoliv informaci. Myslím, že spousta lidí nedokáže rozlišit věrohodnost jednotlivých serverů. Informaci bere stejně hodnověrnou, jako když ji má z tradičního dlouhodobě prověřeného média. Takže kdokoliv cokoliv na internet umístí, spousta lidí má tendence dát v důvěryhodnosti rovnítko mezi v podstatě pofidérní zdroj a relevantní informací.
 Takže být ostražitý…
To se týká i nás samotných, novinářů. Velmi často přejímáme informace ze zahraničí, aniž bychom k nim měli ten správný kritický odstup. S těmi finančními prostředky, které česká média mají, je to ale velmi náročné. Ve spoustě případů nám nezbývá, než se spolehnout na agenturní zdroje, protože redakce prostě nemají peníze na to, aby v nějaké oblasti měly vlastního redaktora.
 Evropská unie nyní vytváří speciál- ní tým, který má vymyslet taktiku boje proti ruské propagandě.

BOJOVAT  PROTI TÉTO PROPAGANDĚ BRÁNÍ ANONYMITA, KTERÁ ZNESNADŇUJE NAJÍT  AUTORA, ODKRÝT HO A POCHOPITJEHO MOTIVACI.
Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2015-09-28 13:19:57 | Reagovat
 
Zdeněk | 2015-09-28 13:51:33 | Reagovat
Reklama
02.12.2021 Aktuality Organizátoři na Vysočině ruší kvůli koronaviru mikulášské programy pro děti

Kvůli pandemii koronaviru a platným protiepidemickým opatřením ruší organizátoři na Vysočině tradiční mikulášské akce pro děti. Někde budou aspoň venkovní. Pelhřimovské peklo zůstane ...

Komentáře (1)
02.12.2021 AktualityOd středy 1. prosince jezdí trolejbus linky E rychlejší trasou

Rychlejší spojení centra města s nákupní a odpočinkovou zónou v ul. Romana Havelky a také s částí města Staré Hory zajistila nová trasa linky E Dopravního podniku města Jihlavy. Nové ...

Komentáře (0)
02.12.2021 AktualityRuší se trhy, ale i plesy a večírky

Kvůli nepříznivému vývoji pandemie koronaviru platí od posledního listopadového pátku nová vlna vládních restrikcí. Omezení neomezuje v činnosti jen obyvatele, ale také obce nebo školy. ...

Komentáře (0)
02.12.2021 AktualityV Tolstého si stěžovali na festivalový stan

Něco výjimečného na celoevropské, popřípadě celosvětové úrovni. V tomto pohledu na Mezinárodní festival dokumentárních filmů (MFDF) se shodují téměř všichni jihlavští zastupitelé. ...

Komentáře (1)
02.12.2021 AktualityOhňostroj? Snad na Nový rok

Potřetí v řadě se lidé v Polné na ohňostroj, který bývá letitou tradicí k zahájení adventního času, o víkendu těšili marně. Radnice kvůli vládním restrikcím souvisejících s ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityNa Vysočině se denně dělá až 3500 testů na covid-19

Na Vysočině se denně dělá až 3500 testů na covid-19, kapacita laboratoří i odborného personálu je na maximu, vzorky musejí zpracovávat i laboratoře v Ostravě a zřejmě se budou vozit i ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityKraj Vysočina má v plánu zvýšit příští rok výdaje o 14 procent na 16 miliard Kč

Kraj Vysočina počítá v příštím roce s výdaji skoro za 16 miliard korun, v porovnání s rozpočtem schváleným pro letošek to je o 14 procent vyšší částka. Velké investice se budou ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityV Pavlově letos ubytovali rekordní počet zvířat

Jen měsíc zbývá do konce letošního roku a v záchranné stanici v Pavlově už vědí, že rok 2021 bude co do počtu přijatých a zachráněných zvířat rekordní. Zatímco v minulých letech ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityOmezení adventního času nás moc mrzí

Společně s přítelem a dvěma dcerkami (12 a 2 roky) se Martina Gasmi (37) jako polenská rodačka těšila, jak si ve městě připomene zahájení adventního času, které bylo naplánováno na centrálním ...

Komentáře (0)
01.12.2021 AktualityChystají rozpočet na příští rok a v něm „neviditelné“ investice

Vedení radnice v Brtnici říká jasné ne rozpočtovému provizoriu. Jízdní řád hospodaření na příští rok chce mít schválený v polovině prosince. Podle starostky Miroslavy Švaříčkové ...

Komentáře (0)
30.11.2021 AktualityNa Vysočině už místy vyjíždějí běžkaři, vlekaři zatím sněhová děla nespustili

Na Vysočině už místy zkoušejí projet stopy v prvním sněhu běžkaři, na úpravu tratí technikou je většinou sněhu málo. Provozovatelé sjezdovek, zatím sněhová děla nespouštěli. V úterý ...

Komentáře (0)
30.11.2021 AktualityPrimátorka Jihlavy vyzvala Babiše a Fialu ke zrušení zákazu vánočních trhů

Primátorka Jihlavy Karolína Koubová (Fórum Jihlava) vyzvala v otevřeném dopise premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) a nově jmenovaného premiéra Petra Fialu (ODS), aby zrušili zákaz adventních ...

Komentáře (4)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net