Na „Trianglu“ má vzniknout nová Billa
Místo kancelářské budovy Triangl nákupní centrum rakouského řetězce Billa. To je nynější plán pro oplocenou lokalitu ve Vrchlického ulici v Jihlavě vedle dálničního přivaděče. Pozemek vlastní společnost Property Management Services (PMS), která má sídlo v Praze.
„Mohu potvrdit, že s řetězcem Billa proběhla úspěšná jednání a v připravovaném projektu počítáme s jeho účastí,“ potvrdila na dotaz JL Lucie Čurdová, manažerka společnosti PMS.
Ta věří, že město projekt podpoří a umožní jeho realizaci. Zdůraznila však, že se jednání o tomto projektu bohužel táhnou nepřiměřeně dlouhou dobu.
„Což vytváří značnou nejistotu a oddaluje rozvoj této lokality. Zbytečné protahování může mít vliv i na setrvání řetězce Billa v tomto projektu,“ upozornila Čurdová. Projekt počítá s fotovoltaikou i s místem pro dobíjení elektromobilů.
Více v tištěném vydání JL s datem 30. 6.



Jihlava je přemarketovaná. Místo chybějících startovacích bytů pro mladé tu má stát krabice, která místním přinese nonstop hluk z chlazení, ranní zásobování od pěti a stovky aut.
Dotčení místni se pak mohou Magistrátu podle zákona 106 dotazovat kdy naposledy se měřil hluk přímo u oken obytných domů v ulicích Vrchlického a S. K. Neumanna a s jakým výsledkem.
NEVÍM, NEVÍM JESTLI TENHLE SYTÉM GUMOVÁNÍ MOZKŮ OBČANŮM NADBYTEČNÝMÍ SPOTŘEBITELSKÝMI MOŽNOSTMI JE TO, CO HOMO SAPIENS POTŘEBUJE. SCHOPNOST VYŠŠÍHO A VYŠŠÍHO PROCENTA OBČANŮ SOUSTŘEDIT SE JEN NA ŽRÁDLO, TECHNIKU ČI STAVEBNICTVÍ JE TÍM HLAVNÍM CÍLEM DNEŠNÍHO KAPITALISMU. STÁVÁNÍ SE STUPIDNÍM OTROKEM SPOTŘEBY, NEMÁ BÝT CÍLEM ZDRAVÉHO KAPITALISMU.
HNED V OBCHOĎÁKU BYCH VYBUDOVAL - POTRAVNÍ BANKU - A UDĚLAL MEZI TĚMITO DVĚMA BUDOVAMI DVĚ CESTY. JEDNU PRO STŘEDNÍ TŘÍDU ABY MOHLA ROVNOU A JEŠTĚ V KOŠÍCÍCH ODVÁŽET ČÁST ZAKOUPENÝCH POTRAVIN PRO STÁLE VĚTŠÍ A VĚTŠÍ PROCENTO OBČANŮ V NOUZI DO POTRAVINOVÉ BANKY A DRUHOU CESTU PRO NOČNÍ VYVÁŽENÍ PŘEBYTKOVÝCH POTRAVIN SAMOTNÝMI MAJITELI OBCHOĎÁKU OPĚT DO POTRAVINOVÉ BANKY. MOŽNÁ ŽE BY EVROPSKÁ KOMISE MOHLA NAVRHNOUT ABY KAŽDÉ NOVÉ OBCHODNÍ STŘEDISKO MĚLO SVOU POTRAVINOVOU A ELEKTRO BANKU. :)