O (ne)sestupu rozhodne pátek
Fotbalisté FC Vysočina Jihlava jsou pořád v nejistotě, jestli jejich sestup z Chance Národní ligy bude definitivní, nebo se administrativní cestou dodatečně zachrání. Rozhodnutí by mělo padnout v průběhu tohoto týdne.
Konkrétně v pátek, kdy licenční komise Fotbalové asociace České republiky oznámí verdikty v případě čtyř druholigových klubů (České Budějovice, Chrudim, Příbram, Ústí nad Labem), které prozatím nedostaly potřebnou soutěžní licenci. Zůstane-li některý z účastníků řízení bez licence, automaticky se stává prvním sestupujícím a předposlední tým tabulky (Jihlava) nesestoupí.
Nejvíce se v této souvislosti hovoří o českobudějovickém Dynamu, kterému politická garnitura města vypověděla nájemní smlouvu na stadion. Klub počítal s tím, že dohraje jarní část příští sezony v azylu, ale licenční komise s tím nesouhlasila.
Jihočeši byli připraveni požádat o pomoc příslušné orgány evropské fotbalové asociace (UEFA), případně mezinárodní fotbalové asociace (FIFA).



Herní krize a laciné inkasované góly srazily tým na dno. Pozdní bodový finiš už katastrofu neodvrátil. Hlavndě, že mají stadion na 4500 diváků ...
Klub spoléhá na chyby druhých (licenční krachy soupeřů), místo aby si záchranu uhrál sám na hřišti. V případě administrativního přežití ale bez peněz na posily se podobná „bída“ může příští rok opakovat.