Reklama
Dnes je sobota 13.06.2026      svátek má Antonín

O (ne)sestupu rozhodne pátek

Ilustrační foto: archiv JL Ilustrační foto: archiv JL
03.06.2026 Sport/Komentáře(1), autor:
Boček Michal

Fotbalisté FC Vysočina Jihlava jsou pořád v nejistotě, jestli jejich sestup z Chance Národní ligy bude definitivní, nebo se administrativní cestou dodatečně zachrání. Rozhodnutí by mělo padnout v průběhu tohoto týdne.


Konkrétně v pátek, kdy licenční komise Fotbalové asociace České republiky oznámí verdikty v případě čtyř druholigových klubů (České Budějovice, Chrudim, Příbram, Ústí nad Labem), které prozatím nedostaly potřebnou soutěžní licenci. Zůstane-li některý z účastníků řízení bez licence, automaticky se stává prvním sestupujícím a předposlední tým tabulky (Jihlava) nesestoupí.


Nejvíce se v této souvislosti hovoří o českobudějovickém Dynamu, kterému politická garnitura města vypověděla nájemní smlouvu na stadion. Klub počítal s tím, že dohraje jarní část příští sezony v azylu, ale licenční komise s tím nesouhlasila.


Jihočeši byli připraveni požádat o pomoc příslušné orgány evropské fotbalové asociace (UEFA), případně mezinárodní fotbalové asociace (FIFA).

1 komentářů

Přidat Komentář

  • F. Šimek  | 03.06.2026 09:51  | Reagovat
    Admistrativní přežívání

    Herní krize a laciné inkasované góly srazily tým na dno. Pozdní bodový finiš už katastrofu neodvrátil. Hlavndě, že mají stadion na 4500 diváků ...

    Klub spoléhá na chyby druhých (licenční krachy soupeřů), místo aby si záchranu uhrál sám na hřišti. V případě administrativního přežití ale bez peněz na posily se podobná „bída“ může příští rok opakovat.


Reklama Reklama Reklama
Reklama