Reklama
Dnes je čtvrtek 21.05.2026      svátek má Monika

Po špatném vstupu přepnuli na mistrovský mód

HOKEJISTÉ Jihlavy navázali na letošní přípravná utkání (na snímku), v kterých s „béčkem“ Pardubic v řádné hrací době neprohráli. V ostrém soutěžním zápase měl úřadující mistr Maxa ligy nad soupeřem od druhé třetiny navrch. Foto: Martin Domanský HOKEJISTÉ Jihlavy navázali na letošní přípravná utkání (na snímku), v kterých s „béčkem“ Pardubic v řádné hrací době neprohráli. V ostrém soutěžním zápase měl úřadující mistr Maxa ligy nad soupeřem od druhé třetiny navrch. Foto: Martin Domanský
04.10.2025 Sport/Komentáře(0), autor:
Boček Michal

Ze série 13 venkovních utkání v řadě před otevřením Horácké multifunkční arény a definitivním návratem domů jihlavští hokejisté „odkrojili“ polovinu s pozitivní bilancí (pět vítězství, dvě porážky). Ve středečním 8. kole Maxa ligy Dukla triumfovala v chrudimském azylu B-týmu Pardubic 4:1.

„Náš vstup do zápasu nebyl ideální, soupeř měl trochu lepší pohyb a od toho se hra odvíjela. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a výkon stoupal. Zasloužená výhra,“ shrnul asistent hostujícího kouče Karel Nekvasil.

Úvodní dvacetiminutovka se Jihlavanům nepovedla. Jejich defenzivou domácí soubor procházel jako na promenádě. Díry v obraně a hodně přečíslení. V 17. minutě Východočeši vzorně zakombinovali v situaci tři na dva a Žálčíkova milimetrová rána „zaplula“ do levého horního růžku – 1:0. Dukla měla ojedinělé příležitosti, ovšem neproměnila je.

„První třetina byla z naší strany výborná. Drželi jsme taktický plán a tempo, soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili,“ kvitoval  asistent pardubického trenéra Jan Starý výkon svých svěřenců.

Po návratu z pauzy hosté přepnuli na mistrovský mód a domácím bylo ouvej… Aktivita Jihlavy gradovala v rozmezí 26. - 27. minuty, kde obrátila skóre. Štefančík se u mantinelu elegantně zbavil dotírajícího Rákose, nabruslil do předbrankového prostoru a Menšík jenom nastavil čepel svojí hokejky – 1:1. Za 76 sekund Kulda naznačil při početní výhodě přihrávku, ale místo toho vypálil nad levé rameno překvapeného gólmana Vondraše, jenž nestačil zareagovat – 1:2.

„Dukla využila přesilovku, je to zkušený tým. Abychom s ní mohli držet krok, potřebujeme si pomoci speciálními formacemi, což se bohužel nestalo,“ litoval Starý. „Mohli jsme v druhé třetině odskočit i na větší rozdíl,“ podotkl Nekvasil.

K poslednímu dějství hosté přistoupili pragmaticky. Zodpovědnou hrou ze zajištěné obrany nepustili Pardubice do souvislejšího náporu. „Pohlídali si to. Na nás byla vidět křeč,“ dodal Jan Starý.

V 56. minutě Vondrašovi propadlo za záda a těsně za brankovou čáru Štefančíkovo nahození – 1:3. Domácí hokejisté rezignovali a nechali si dát krátce po sobě dva menší tresty za špatné střídání. V poslední minutě před koncem utkání Rákos napadl jihlavského hráče a putoval předčasně do sprch.

Dukla přistoupila k dvojnásobné početní výhodě zodpovědně a devět sekund před sirénou Štefančík prostřelil Vondraše, chytajícího v opačném gardu, pod vyrážečkou – 1:4. „Po třetím gólu jsme se definitivně uklidnili. Závěr zápasů nám soupeř ulehčil svými vyloučeními,“ děkoval Karel Nekvasil.

0 komentářů

Přidat Komentář


Reklama Reklama Reklama
Reklama