Reklama
Dnes je sobota 15.11.2025      svátek má Leopold

Sobotní průvod sv. Václava 

Ilustrační foto: telc.eu Ilustrační foto: telc.eu
26.09.2025 Zprávy/Komentáře(0), autor:
Varhaník Jiří

Program v sobotu 27. 9. zaplní náměstí Zachariáše z Hradce v Telči. 


Od 9 do 17 hodin bude otevřen Farmářský a řemeslný trh. V čase od 10 do 14 hodin ho doplní Kmínový festival, v jehož rámci na pódiu vystoupí ochotnický řezník Petr Čtvrtníček, historik potravin docent Martin Franc a kmínař a lisař olejnin Karel Jonák. 
K poslechu a tanci zahraje cimbálová muzika Hudci z Kyjova. Festival doprovodí výstava zemědělské techniky a skákací kombajn pro děti.


Letní sezónu v Telči ukončí odpolední Svatováclavské slavnosti. Ve 14 hodin vjede na náměstí svatý Václav s družinou, kterého u Mariánského sloupu přivítají představitelé města. 


V programu slavností vystoupí bubeníci a praporečníci skupiny Milites. Dojde na výuku dvorských tanců či akrobacii taneční skupiny Siderea. V 16 hodin program zakončí koncert kapely Sebranka jazz orchestra.
 

0 komentářů

Přidat Komentář


Reklama
Reklama