Triumf v derby a čisté konto navrch
Bezchybný brankář Maxim Žukov a ubráněná oslabení. Na těchto základech postavili hokejisté jihlavské Dukly triumf 2:0 nad třebíčským rivalem ve středečním 3. kole Maxa ligy. Horácké Slavii derby zhořklo o to více, že klesla na poslední místo tabulky.
„Nehodnotí se to dobře. Potřebovali jsme se chytit a ´urvat´ nějaký bod. Kluci nechali na ledě všechno, snažili se, ale je to lehká křeč z přemíry snahy,“ řekl domácí kouč David Dolníček.
Jihlava si mne ruce nad tím, jaký se jí podařil parádní „úlovek“ na hráčském trhu. Útočník Tomáš Rachůnek, mistrovská posila z Brna, dodržel normu dvou kanadských bodů na utkání a vede (společně s pardubickým Danielem Rákosem) produktivitu soutěže (1 gól + 5 asistencí). Při první a vítězné trefě hostů v soupeřově moravskobudějovickém azylu Rachůnek chytře nahodil kotouč od zadního mantinelu a Menšík ho nadvakrát dotlačil za brankovou čáru – 0:1.
„Opět jsme inkasovali z první vážnější akce. Soupeř chce dát gól a má tlak do branky. U nás to nevidím. Z toho mála, co jsme vytvořili, jsme moc nebezpeční nebyli, spíše platonický tlak,“ posteskl si Dolníček. „Paradoxně nás vedení trochu uspalo. O první přestávce jsme klukům řekli, že chceme-li zápas zvládnout, musíme se soupeři vyrovnat v nasazení,“ uvedl trenér Dukly Viktor Ujčík.
Jeho svěřenci to dokázali, ovšem z přemíry snahy pramenily zbytečné fauly. Ve druhé periodě měla Třebíč k dispozici třikrát po sobě početní výhodu. Žukov si pohlídal Bittnerův pokus, Vodného střelu i Svobodovu dorážku. A když se zdálo, že jej Svoboda přece jen překoná, minul domácí rutinér branku… Dobré zákroky předváděl i Žukovovův protějšek a bývalý kolega Jan Brož.
Zkraje třetí třetiny (42 sekund po buly) hosté ukázali, jak využít přesilovou hru. Kulda dostal „nabito“ do pozice falešného obránce a jeho rána rozvlnila síť – 0:2. „Díky tomu, že jsme odskočili o dva góly, tým získal jistotu a konec utkání si pohlídal,“ dodal Ujčík, mračící se nad počtem přesilovek, který Jihlavané soupeři nabídli.
„Na můj vkus jich bylo moc. Chceme-li vyhrávat zápasy, musíme být disciplinovanější. Naštěstí jsme oslabení ustáli. Podržel nás Max, který si čisté konto za předvedený výkon zasloužil,“ doplnil Viktor Ujčík.


