Fuks: TOP 09 je jednotná a přibírá nové lidi
JIHLAVA (hm) - Dle očekávání proběhl první celostátní sněm strany TOP 09 , kde byli téměř se 100% počtem hlasů zvoleni za předsedu Karel Schwarzenberg a místopředsedu Miroslav Kalousek. Jedním z účastníků byl i jihlavský předseda strany Miroslav Fuks (* 1978).
Nebylo to jednotné hlasování na sněmu až příliš jednotné?
Myslím, že v době, kdy se řada stran potýká s vlastními vnitrostranickými spory, je naše jednota velmi kladnou hodnotou. Můžeme se věnovat důležitějším věcem, než jsou interní problémy. Na té jednotě mají určitě podíl i pánové Schwarzenberg a Kalousek, kteří umí své názory říkat jasně, jsou výrazní a inteligentní.
Prezentujete se jako nová strana, ale hodně lidí přitom přechází z jiných stran. Nevadí vám to?
Jednak ten podíl není zas tak velký, ze zhruba třítisícové základny je pouze 10 % bývalých lidovců. A jednak i tito lidé, kteří se nějak museli vyrovnávat s názorovým štěpením ve svých původních stranách, také mají své politické zkušenosti, které můžeme využít.
Koho hodláte na Vysočině oslovit a přibírat do svých řad?
Hlavním tématem teď je, jak čelit ekonomické krizi a nezvyšovat státní dluh. Jako konzervativní strana zdůrazňujeme, že není čas na populismus. Je třeba si utáhnout opasky. Dveře máme otevřené všem, kteří jsou připraveni přijmout tyto myšlenky.



Tak na tuhle stranu si dám sakra velkýho majzla.Z nich kouká židozednářská mafie na sto honů.
láká mě to zkusit tuhle stranu. Patřím mezi skeptiky, nebo možná realisty, ale zatím jsem nevolil, protože jsem nějak neměl koho a zastával jsem názor, že můj hlas nic nezmění. Možná to byla spíš moje hloupost a teď si mohu vyčítat, že třeba já jsem mohl změnit politickou situaci. U TOP 09 mi trochu vadí její kořeny (lidovci) protože křesťanský konzervatismus není moje parketa, ale jsem schopný to spolknout za tu cenu, že opravdu přispějí k hospodárnosti a odstoupí od populistických řešení, které současné strany předvádějí. Pana Kalouska jsem opravdu -velmi- neměl v oblibě, ale svými "kacířskými" názory na škrty v rozpočtu v době působení na MF mi už není tak nesympatický. Doufám že se v nich příliš nezmýlím, ale rád bych jim dal příležitost se ukázat a říkám si, že horší než teď to snad být už nemůže. Při nejhorším (když pro ně bude přednější koryto, než naše země) skončí jako ODA, nebo jiné odštěpenecké strany - v zapomnění.
Stačí....je třeba si utáhnout opasky... . Ne utáhneme si opasky VŠICHNI,ale je třeba.Zase pták JETŘEBÁK.A probůh Kalousek,jeden z líhně neokonzervativců, kteří sice nevěděli,že přijde krize,ale jsou strašně chytří jak ji řešit.JETŘEBA. Je třeba skončit se socialistickým kapitalizmem,kdy všechno státní je určeno k oškubání, je třeba mít byrokratů kolik je potřeba a ne jako Francie.Řešením krize není nezvyšovat státní dluh,ale dát lidem práci.Alespoň trochu smysluplnou.To věděl už K.Marx,který na rozdíl od Kalouska krize předpovídal.....