Reklama
Dnes je úterý 17.03.2026      svátek má Vlastimil

Florbalistky jsou v osmičce

 

 Extraligové fotbalistky FBŠ AL INVEST Jihlava zvládly důležité nedělní utkání v Českých Budějovicích. Výhra 4:3 posunula hráčky z Vysočiny poprvé v sezoně mezi elitní osmičku pro play off. Chtějí-li Jihlavanky tuto pozici udržet, musejí zítra v domácím prostředí porazit Šumperk (17 hod.).

 

 Hostující tým vstupoval do zápasu s malými obavami. Beznadějně poslední Jihočešky totiž ukradly svůj jediný bod za prohru po nájezdech právě Jihlavě. V první třetině AL INVEST kontroloval hru a nedovolil soupeřkám vypracovat si vážnější příležitost k zakončení. Na druhé straně naopak ve 13. minutě skórovala po chybné českobudějovické rozehrávce Mácová. O pět minut zakončila Brošová výpad skrze otevřený střed – 0:2.

 

 Dvoubrankové vedení Jihlavankám paradoxně uškodilo. „Do druhé třetiny jsme šli až příliš uspokojeni průběžným stavem a domácí se díky našim chybám a nedůrazu dostávali do šancí,“ poznamenal trenér hostů Roman Komenda. Krátce po polovině utkání měly jeho svěřenkyně výhodu přesilové hry. Nevyužily ji, a půlminutu po jejím skončení snížila Tomešová.

 

 České Budějovice ožily, ale vzápětí samy sebe přidusily, když ve 36. minutě Janoušková srazila balonek do vlastní sítě. Za dalších 63 sekund Urbanová poslala gólmance Petržalové čtvrtou navštívenku – 1:4.

 

 Do závěrečné části šly Jihočešky s početní výhodou, kterou střelou pod víko, bleskově, po 33 vteřinách, využila znovu Tomešová. Ještě větší úzko bylo hostujícímu týmu deset minut před koncem, kdy si důrazná Minářová došla pro branku na 3:4!

 

 Nervozita AL INVESTu, i pod tíhou vzpomínek na podobný průběh v prvním vzájemném zápase, očividně stoupala. Jihlava v závěru vsadila vyloženě na defenzivu. „Těsný náskok jsme ubránili a získali tři body, což nás těší,“ dodal kouč Komenda.

 

 Velkou zásluhu na vítězství hráček z Vysočiny měla kapitánka Miroslava Krupková, autorka tří gólových přihrávek.

0 komentářů

Přidat Komentář


Reklama Reklama Reklama
Reklama