Reklama
Dnes je neděle 10.05.2026      svátek má Blažena

V zoo nová fotovýstava o Japonsku

01.01.1970 Kultura/Komentáře(0), autoři:
Varhaník Jiří,
T T

 

 Nová fotovýstava s názvem Japonský Mix: Honshu a Shikoku ve fotografii bude až do konce roku k vidění v infocentru Zoo Jihlava, v místnosti za pokladnou hlavního vstupního areálu.

 

 Autorkou fotografií je Radka Švejnohová. Přestavuje velkoměsta, vesnice i národních parky na japonských ostrovech Honshu a Shikoku. „Každodenní život Japonců, disciplinovaně bezstarostné děti, precizně upravené parky a zahrady, procházky Maiko malebnými Kjótskými uličkami, starobylé Pagody…,“ popisuje motivy výstavy mluvčí zoo Kateřina Kosová. Fotografka podle ní zachytila supermoderní Japonsko v nehektické a neuspěchané podobě.

 

 Výstava, která potrvá až do konce roku, také podporuje rozvojové projekty v africké Keni (www.adopceafrika.cz). Vedle ní zoo nabízí do konce října také výstavu Pavel Koubek: Ohrožené královny noci. Zachycuje obrázky a postřehy ze života sov.

0 komentářů

Přidat Komentář


Reklama Reklama
Reklama