Klub pro gaye nevydržel ani rok
Klub Gayzír, zaměřený primárně na homosexuální klientelu, v Jihlavě končí. Krajské město jej návštěvností „neutáhlo“.
Poslední akce v jihlavském klubu Gayzír pod Brněnským mostem se koná tento víkend. Klub nevydržel v krajské Jihlavě ani rok - otevíral se v září 2011. Byl přitom největším klubem pro homosexuální menšinu na Moravě.
„Důvodem pro konec je malá návštěvnost,“ říká Lukáš Doležálek, který klub převzal před dvěma měsíci po původních majitelích. Doležálek si nemyslí, že by pro klub nebyli v Jihlavě zákazníci, domnívá se ale, že bývalí majitelé zkazili místu pověst.
„Gayzír jsem nikdy nenavštívil, ale jsem v tom smyslu asi výjimka. Ve svém okolí neznám žádného gaye, který by se tam alespoň jednou nepodíval,“ říká na dotaz JL jeden z mladých jihlavských gayů pan K. Na rozdíl od L. Doležálka se však domnívá, že Jihlava je pro podobný typ klubu příliš malá.
„Mělo by smysl tady podobný klub vést, pokud by sem jezdili gayové z okolí, určitě alespoň z celé Vysočiny,“ míní K. On sám měl ale podle svých slov největší problém s jedním z aspektů, který podle něho patřil i k jihlavském Gayzíru: „Nešel bych už do žádného klubu, kde mají tzv. černou díru, tedy místnost, kam můžete jít s někým…
K. se svým sexuálním zaměřením mezi přáteli netají. V minulosti podle svých slov navštívil i několik klubů pro homosexuály, které bez výjimky podobnou místnost také měly. Sám by podle svých slov ocenil klub, kde lze posedět a debatovat. „Ale lidi jako já jsou tak líní, že by ten klub snad musel být vedle ve vchodu, abych tam vůbec vyrazil,“ dodává s úsměvem.
Zánik Gayzíru však neznamená konec hudebního klubu. Už osmého září zde otevře nový podnik. „Bude se jmenovat Cool Gate Music Hall. Klub hodlá omezit svoje úzké zaměření a otevřít se všem. Zaměří se hlavně na mladé publikum - převažovat bude taneční muzika, v plánu jsou i živé koncerty,“ láká Doležálek.
Program zatím majitel klubu nechce zveřejnit, nicméně v říjnu má vystoupit DJ Ego. Otevřeno bude ve středu a o víkendu, jednou za měsíc se tu má konat větší akce.



Je smutné, jak velký prostor věnovala media sjezdu teplejch v Praze, je to však pochopitelné, cílem i tohoto snažení je vytvořit z národa zblblou masu, taková se nejlépe manipuluje a ovládá. Ovšem ty konce co nás čekají........
Už 8. září skončí v Cool Gate Music Hall diskriminace nás, NEBUKVIC.