Reklama
Dnes je čtvrtek 25.02.2021     svátek má Liliana

Vítejte na stránkách Věštírny Jihlavských listů

Láska, zdraví, vztahy, peníze, podnikání, práce a škola...

Nevíte si s něčím rady? Potřebujete poradit?  Zajímá vás, jak se vám povede v práci, nebo v podnikání? Získáte partnera vašich snů? Je vhodná doba pro stavbu, či rekonstrukci vaši nemovitosti? Jak se máte rozhodnout? Na co si dát pozor, čemu se vyvarovat? Máte zdravotní problémy? Popište svůj problém a využíte přírodu, aby vám pomohla, poradíme vám, jaké bylinky použít. Zdál se vám sen, kterému nerozumíte? Nechte si jej vyložit.

 

Zeptejte se karet a numerologie. Zeptejte se na bylinky nebo na váš sen. Vyplňte následující dotazník a vyčkejte na odpověď.

 

Vážení čtenáři, od 14. července 2014 jsou služby Věštírny zpoplatněny. Doufáme, že tento krok pochopíte a zachováte Věštírně přízeň i nadále.

 

Cena za jednu otázku je 50,- Kč.
  Jana Janoušková

__________________________________________________________________________

 

 Jana Janoušková z Jihlavy (www.kartarka-jana-janouskova.cz) - numeroložka a kartářka - se výkladem karet zabývá několik let. Má dar jasnozřivosti a telepatie. První známky svých schopností pocítila již v dětství, kdy občas cítila nebo viděla útržky své budoucnosti, věci, které se opravdu staly. Říká, že díky své intuici dokáže vycítit nebezpečí, ale také se vcítit do druhých lidí.

 

 Pracuje s výkladem karet, výkladem snů, zkoumáním energetických center v těle (čaker a aury), s bylinkami a s numerologií. Vše přizpůsobuje potřebě klienta, protože jak říká, každý člověk je jedinečný, a proto potřebuje individuální přístup.

 

 Problémy a starosti v jakékoli oblasti chápe jihlavská kartářka jako výzvy, které nás směřují v životě, které je třeba zvládnout a najít řešení. „Vše má svůj důvod a smysl a vše má svůj čas na řešení. Nic není jenom špatné nebo jen dobré, je třeba najít rovnováhu a svoje místo na zemi, a to je můj cíl při práci s klientem,“ dodává.

 

 Jak se ptát?

 

 Je důležité položit konkrétní otázku. Čím konkrétnější dotaz, tím jasnější odpověď. Odpovědi budou ve dvou až čtyřech větách.

 

 Co kromě otázky, na níž by chtěli znát odpověď, mají zájemci uvádět?

 

 Vždy je potřeba uvést křestní jméno a celé datum narození své i každého, koho se dotaz týká, bez toho na otázku nelze odpovědět. Není potřeba fotografie. Otázky, na které neodpovídám - smrt, výhra, tipy na zápasy apod. Kromě těchto dotazů se můžete ptát na vše, co vás zajímá a co potřebujete vyřešit.
Vyplňte následující dotazník a odešlete jej přímo do věštírny.
Údaje označené * jsou povinné. Pokud se ptáte na partnera zadejte i jeho datum narození a křestní jméno. Děkujeme.

Jméno a příjmení *  
(příjmení nebude na webu uvedeno)

datum narození *
(slouží pouze pro přesnější odpověď, nebude uvedeno)

křestní jméno partnera  

datum narození partnera  

otázka (50Kč) *  

Přidat otázku (+50Kč) | Odebrat poslední otázku

email *  
(slouží pouze k odeslání odpovědi, nebude na webu uveden)


Cena celkem: 50Kč


Platba  Kartou pomocí služby GPwebpay
 Převodem na účet (informace o platbě Vám zašleme emailem)

Pro platbu kartou pomocí služby GPwebpay je potřeba:
1. Vlastnit platební kartu od společností MasterCard, Maestro, VISA nebo VISA electron.
2. Mít od vaší banky povolenou platbu touto kartou přes internet. (Banka zašle přihlašovací údaje, které následně zadáte.)


souhlasím se zasíláním novinek
z věštírny Jihlavských listů
 

Natalie se ptá

Dobrý den Jano, ráda bych se zeptala ohledně práce, kterou teď bohužel nemám a sháním. Poslala jsem tolik životopsů jako snad nikdy ne, ale vždy jen do státní správy a bohužel již delší dobu stále nic. Napadlo mě tedy, zda má smysl se ubírat tímto směrem nadále administrativa a státní správa nebo raději něco jiného v jiném oboru , možná opět brigádně třeba a kde bych třeba měla více štěstí, jestli vůbec mám šancí do srpna nastoupit? děkujiJana odpovídá

Dobrý den Natálie

my už jsme se o těchtle věcěch nekolikrát bavili. Určitě bych se nevzdávala tohoto směru, ne úplně, podle karet, v něm nakonec uspějete. ale zkoušela bych i jiné cesty. Nědky se i tím, že zkoušíme kde co, se nám nakonec uvolní ta cesta po které jsme chětli jít. Chápu, že je to únavné, jak pořád nemůžete najít stáloou práci  ale taky už víte, co všechno tmu bránilo. to už jsme si řekli. V této chvíli jste z hledání tak unavená a tak se bojíte, že ji nenajdete, ne takovou jako byste chtěla. Myslím tím stabilní a dobré peníze, že ani nevěříte, že ji najdete a blokujete si to. A možná vám právě pomůže, začít zkoušet jiné obory, abyste tento tlak v sobě trochu uvolnila, nebyla závslá, napnutá a zaměřená jen na jedné možnosti. Podle mě to, ale do konce srpna nebude, aspoň ne tam, kam byste teď chtěla. Větší šance jsou jinde a k tomuto postupně dospějete. 

 

 Hana se ptá

Dobrý den Jano, zajímalo by mě, jaký vztah ke mě má a co si tento muž o mě myslí. Děkuji za odpověď.Jana odpovídá

Dobrý den Hani

tento muž se může chovat trochu zvláštně, nepředvídatelně, někdy i tajemně, protože takový je. Zkuste tak i brát a uvědomte si, že plno jeho reakcí nesouvisí s vámi, ale s jeho povahou, neberte to ososbně. Pak tomu bude líp rozumět, získáte nadhled. Tento muž si o vás myslí je to dobré. Líbí te se mu a myslí na vás. Přesto se nemusí vždy chovat hezky nebo upřímně. Jestli o něj máte zájem, dejte tomu čas, buďte veselá a sama sebou.Jestli nemáte nebo vám to přijde neraálné, tak to jen berte jako fakt, abyste lépe rozuměla jeho chování. 

 Jindra se ptá

Dobrý den Jano, zajímalo by mě, jaký je jeho vztah ke mě. Od prosince jsme si jen psali, teď jsme se párkrát i setkali. Hodně mě v poslední době podporoval a pomáhal odpoutat se od rodiny a odstěhovat se. Bude mezi námi něco víc, nebo budeme dál jenom přátelé? Děkuji a přeji hezký denJana odpovídá

Dobrý den Jindro

ušla jste dlouhou cestu a je opravdu důležité si teď užít radost ze sebe, z nabité svobody a že jste se konečně posunula dál. Vím, že si přejte vztah a je to v pořádku, jen tomu nechte víc volný průběh. Nezaměřujte se teď na své touhy v rámci možného vztahu, ale na sebe a jak vás to změnilo a ještě změní. Je fajn, že vás někdo podpořil, ale už je potřeba stát na vlastních nohách, jinak nemůže být ten, co je vám milý, vašim partnerem, ale jen podporovatelem. Máte docela dobře nakročeno, a tohle je důležité. Je potřeba být dobrou partnerkouu a to můžete být jen, když si posílíte sebevědoí sama za sebe. Opřete se o sebe tak, že se už nebudete opírat o nikoho dalšího. Pak vás nebudou mást představy a očekávání od něj a vy si společné chvíle začnete užívat úplně jinak. Když to zvládnete, budete mít zajímavou šanci rozvinout váš vztah někam dál, až na úrpveň souzenění duší a rovnocenného partnerství. Dokonce i přátelství bude fajn, pokud nepřeskočí ta správná jiskra a které si budete schopná užívat právě proto, že se už od teď opřete jen a jen o sebe. Takže šance tu je ano, ale je třeba ještě na sobě pracovat a dát tomu čas. 

 Petra se ptá

Dobrý den chci se zeptat zda-li máme jit od sebe nebo zůstat? DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Petro

je zvláštní, že svým způsobem cítíte, že k sobě patříte a zároveň, že nutně potřebujete změnu nebo se z toho zblázníte. Možná by bylo fajn uvědomit si, že změny a zázraky se nedějí, bez naši pomoci. Chápu, že je to pro vás náročné, ale možná místo na volbu být spolu nebo ne, by bylo lepší se zaměřit na změnu přístupu. V první řadě sami k sobě. Uvědomte si, jak sama sebe vnímáte, jak se sam k sobě chováte, jak se máte ráda a jak dokážete partnera vnímat takového, jaký je. Bez představ jaký by měl být, bez očekávání, jen si uvědomit, v čem je to v pohodě a v čem jste upnutá na jeho změnu. Potřebujete komunikovat, ale nenasloucháte si. Možná když se pustíte svého ega, boje s ním a zaměříte se chvíli jen a jen na sebe, na své potřeby na schopnost být zase sama sebou. Najdete i důvod, proč spolu máte být. a pokud i tak ne, budete si tím jistá. Ale zkusila bych to dřív, než uděláte nějaká zásadní rozhnodnutí. 

 Denisa se ptá

Chtěla bych se zeptat na můj vztah s partnerem. Zda je to můj osudový partner a zůstaneme spolu?Jana odpovídá

Dobrý den Deniso

nemám ráda výraz, osudový partner, to je přeci každý , kdo nám vstoupí do života. Každý v něm plní nějakou roli. Nečekejte na zázrak a vysněného prince, takhle to nefunguje. Chete být  šťastná ? Zaměřte se na sebe, na to jak se chováte sama k sobě, jaký máte přístup k životu, jak se v něm cítite naplněná sama za sebe nebo si vytváříte pocit, že vám tohle má zařídit partner. To totiž není jeho úkol, ale když si to tak nastavíme, jen si k mužům vytváříme očekávání a představy, jak se mají chovat a to vždycky přinese něajké zklamání. Věřte svým instkinktům a pokud svého partnera vnímáte dobře, věřte tomu, i když není dokonalý. I když přijdou chvíle, kdy spolu budete bojovat nebo se učit jeden druhého pochopit a přijmout. Zkuste vy dva spolu více komunikovat o důležitých věcech a tolik se napatlat v malichernostech. Nechtějte z něj mít kamarádku, která vás vždyvky pochopí a vyslechne, on je vaším partnerem a vy ho potřebujete vnímat v jeho můžské rovině. Naučte se říkat si i nepříjemnosti a debatovat, ne dohadovat se. Nemusíte vždycky dojít k nějakému řešení, často stačí navzájem si vyjasnit své postoje. Najděte jistotu sama v sobě a budete daleko jasněji vědět, co k němu opravdu cítíte a kam se váš vztah vyvíjí. Žádné povrzení, že je to ten pravý vám totiž tuhle jistotu nedá, to si jen myslíte. Máte možnost si vybudovt pěkný vztah, ale to nejde bez práce a nepřijde to samo. 

 Jana se ptá

Dobrý den Jani,mám otázku zda v tomto roce potkám může s kterým budu šťastná?Děkuji a přeji pěkný den.Jana odpovídá

Dobrý den Jani

velmi toužíte po partnerovi, který vám dá pocit bezpečí a spolehlivosti, ale taky se velmi bojíte, že se takový nenajde. To vás obklopuje energií, která vám brání se seznámit nebo, když už ano, není to to pravé. Zkuste se víc zaměřit na své obavy a strachy a začněte s nimi pracovat, Propouštět je ze sebe, hledat cestu, jak jistotu a bezpečí najdete v sobě. Jak se díky tomu začnete mít konečně správně ráda a budete šťastná sama za sebe, ne díky někomu. Pak se ve vás plno emocí uvolní a vy budete všemu daleko více otevřená. Díky tomu si umocníte šanci, hlavně od září, potkat někoho milého. Možná ne hned partnera, ale muže, který vám ukáže, že se muži umí chovat i jinak, josu různí. To vás posune k možnosti vztahu, v kterém budete dobrou partnerkou a taky spokojená. 

 marcela se ptá

Dobrý den.Jakým směrem se bude ubírat naše manželství,má už manžel o budoucnosti jasno? DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Marcelo

ono nejde jen o to, jestli si váš manžel uvědomuje, co chce, ale jestli to víte vy. Moc nevěříte, že bude vše dobré a měla byste se sama sebe zeptat proč. Nečeketjte na zázrak, neupínejte se na představy o vztahu nebo jaký by měl manžel být. Musíte to přijmout tak jak to je a taky si přiznat, co opravdu cítíte a do čeho vůbec máte chuť dávat energii. Místo, abyste hledali možnosti, ať to znamená být spolu nebo ne se jeden druhému vzdalujete a uzavíráte se sami do sebe. Pak spolu bojujete i v obyčejných věcech nebo naopak nemluvíte. Víc než, jak se asi rozhodne manžel je potřeba, abyste se zaměřila sama na sebe. Připustila si, jak přemýšlíte, jak vidíte sama sebe, neopírala se o pocit, že manžel má zařídit, abyste byla spkojená, to můžete jen vy. Když si dovolíte opřít se jen sama o sebe, hledat cesty, jak být sama se sebou spokojená, ať teď máte život jakýkoliv, uvědomíte si, co je pro vás dva dobře. Taky to v čem nemůžete manžela změnit a co vlastné ani není o vás, ale o jeho povaze. touto cestou, kterou jdete se spíš buď rozejdete nebo si budete žít každý po svém ne spolu, ale vedle sebe. A jestli tohle nechcete můsíte udělat změny, první řadě v sobě, dá vám to sílu.

 marcela se ptá

Dobrý den.Měla bych dotaz ohledně dcery.V září půjde do 1 třídy,nástup bude s jistými omezeními.Prosila bych poradit,jak bude nejlépe k učení přistupovat,jak přistupovat k ní samotné popř.zda bude vhodné pokračovat v tanečním kroužku,aby nebyla přetěžována.Děkuji.Jana odpovídá

Dobrý den Marcelo

máte docela složitá témata na řešení a neměla byste je odbývat jen jednou otázkou. Buď se ozvěte, abychom se na to podívali v širším měřítku nebo si najděte nějakého jiného rádce. Důležité je začit u sebe. Jste máma a tak je důležité, jak vy se cítíte, jak jednáte. Čím více si budete věřit, tím v sobě budete mít víc klidu a to dceru rozhodně ovlivní, stejně jako vaše nervy. Navíc jste maminka, vy přeci znáte své dítě, umíte poznat, co je pro něj dobré. Nedívejte se na dceru rozumem, ale srdcem. Pozorujte ji, dovolte ji, aby vám sama ukázala, jaká je ne jakou  ji chcete mít. Vaše dcera je úžasná bytost a přirozenost dětí je poznávat vše nové, být kreativní a užívat si den. Svým klidem to jen podpoříte. Pomůže vám to být trpělivá, když se spolu budete učit, uvědomíte, si, že cokoliv ji zajímá je dobře, i kdyby to bylo jen na chvíli a pak se to změnilo. Uvědomíte si, kdy se snaží jen proto, že vám potřebuje dokazovat jak je dobrá nebo kdy něco vzdává, protože nevěří, že na to má. To přeci dobře znáte sama u sebe. Chcete pomoct dceři, aby si víc věřila a nebála se, změňte to nejdřív v sobě. Čím víc ji budete pozorovat, tím víc uvidíte v čem je stejná jako vy v dobré i špatném. Odpovězte si na otázku, co v takové chvíli pomáhá mě a to samé dobřejte ji. Pak najdete cestu, jak ji podpořit a vést tak, abyste společně našli rovnováhu a jak jste psala nebyla přetěžovaná. 

 Natalie se ptá

Dobrý den Jani, ráda bych se zeptala opět ohledně práce. Práci jsem sice po 2 měsících našla jako pradlena na HPP a i když je ve státní správě, není dobře placená a musim jezdit nočními spoji, abych se tam dostala. Bohužel,také cítím, že tam není ani moc dobrá energie od jedné z pracovnic a tak tam spíš přežívám, abych aspoň teď v těžší době, kdy je nabídek práce méně nějak přežila. Takže zatím tam zůstávám. ale přesto se zase začínám pohlížet i po jiné práci a zkouším nyní státní správu pozici referent,kam posílám cv a která je blíž a lépe placená a ráda bych se zeptala zda tady je šance tu práci dostat nebo ještě bude nějaký čas trvat než najdu něco lepšího než mám teď ? děkujiJana odpovídá

Dobrý den Natalie

je dobře, že se snažíte a taky, že si umíte už připustit, že něčeho, co vám nevyhovuje, se nebudete držet za každou cenu, hledáte další možnosti.  Možná to chvíli potrvá, ale nakonec najdete lepší variantu, než je práce, v které jste. U práce, o kterou ted uslilujete máte šance tak půl na půl. Je tam více zájemců a je možné, že vyberou někoho jiného, ale určitě bych to nevzdávala. Už jen tím, že se snažíte si otevíráte další možnosti. Dala jste najevo, že máte o práci zájem, teď to nechte, ať se to vyvíjí, ale určitě si dívejte i po dalších možnostech. Máte dost velkou šanci to tento rok vyřešit. 

 Ivana se ptá

Dobry den Jani Najdu v tomto roce partnera vztah ? dekujiJana odpovídá

Dobrý den Ivano

tento rok v první řadě objevíte sama sebe, to jaká jste opravdu, touhu být víc sama sebou. Taky přátele a možná i nové zájmy a směry a urovnáte si v sobě něco, co je spojené s rodinou. Je to důležité a nesnažte se to obejít nebo odfláknout. Tento proces je právě to, co vás směřuje ke vztahu, v kterém byste mohla být spokojená. Nejde jen o to potkat muže, ale hlavně o to, abyste k sobě seděli ke spokojenosti, ne ke strachu a manipulaci. A objevení sama sebe je ten správný krok. Můžete někoho potkat už letos, ale spíš to vidím na příští rok. Zkuste vše, co se vám děje přijímat, že vám to něco ukazuje, někam vás to směruje a pomáhá udělat změny tam, kde je třeba, abyste se sama se sebou cítitla dobře a pevně. Pak budete i pevná partnerka. 

 Alena se ptá

Dobrý den paní Jano.Chtěla jsem se zeptat,zda budu pracovat stále na stejném místě až do důchodu ,popř.i jako důchodce,A jestli stále s nynějším přítelem,či mne čeká změna vztahu?Děkuji moc AlenaJana odpovídá

Dobrý den Aleno

V místě, kde pracujete se mohou vyskytnout komplikace  je možné, že ještě budete řešit změnu. Může to znamenat novou smlouvu tam, kde jste, ale i jiné místo. Každopádně se toho nemusíte bát, nakonec se vše vyřeší. Vztah je trochu komplikovaný, ale to víte. Nejste k sobě úplně upřímní a občas můžete mít pocit, že jste spolu, abyste nebyli sami a pak zase, že se vlastně máte rádi. V tomhle směru určitě změny přijdou, hlavně v tom, že vše, co před sebou skrýváte, se víc odhalí. Záleží na vás dvou, jestli to využijte ke komunikaci nebo se spíš před sebou ještě víc stáhnete. Je to takový boj ega a to není moc dobře. Pokud se chcete na vztah podíívat podrobněji, budete se mlset ozvat na výklad. Je důležité si v první řadě uvedomit, co chcete a cítíte vy, bez vymýšlení. Pak budete vědět, co máte dělat. 

 Jindra se ptá

Dobrý den Jano, moje situace doma se dost zhoršila. Mamka napsala dům na bratra a o penězích, co by mi měl vyplatit se přestalo mluvit. Hledám si bydlení, ale nevím jestli to finančně zvládnu a jestli se mi vůbec podaří najít. Měli by pro mě prosím karty nějakou radu. DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Jindro

jestli si pamatujete, tak jsme se bavili o tom, že se musíte úplně odpoutat od rodiny, jinak se nepohnete dál, že máte vše pustit a vlastně ani od rodiny, hlavně maminky nic nechtít,protože vás to blokuje a říkám vám to už minimálně dva roky, jestli ne déle. Můsíte si sama uvědomit, čeho se to pořád držíte, čeho se nechcete pustit vy, tak okolnosti vás k tomu prostě donutí.Buď se tomu postavíte čelem nebo se budete blokovat strachy a pak budete jen nemocná. Sílu na to máte, možnosti kolem vás jsou, jen si to musíte dovolit a nečekat na žádnou podporu zvenčí. Tento rok mlžete všechno konečně vyřešit, jen se nadechntěte, neřešte, co rodina a jděte.

 Veronika se ptá

Dobrý den, paní Jano, o co přesně jde v tomto "vztahu"? Je to jen okouzlení, rodící se přátelství nebo něco víc? Jak to vnímá on? Mohlo by to mít do budoucna nějaký smysl? Děkuji!Jana odpovídá

Dobrý den Veroniko

nevnímám to jako budoucí vztah, přesto vám tento člověk do života vstoupit měl. Díky němu se máte něco naučit, taky si v sobě uvědomit. Nejen v čem jste pevná a silná, ale i své slabiny, nevyřešenou minulost, to co jste v sobě jen potlačila a teď se to tlačí napovrch. Zkuste to vůbec neanalyzovat, jen to nechat procházet, být v tom, nevymýšlet, kam to má vést nebo jak se chovat, být uvolněná a spontánní. to je to nejlepší, co můžete udělat. Naslouchejte svou intuici, která vám sama řekne, co vám dělá dobře, co si máte dopřát a co naopak ne. Nebudete se pak bát projevit svůj postoj a názor, bez přemýšlení, jak to on přijme. To vůbec neřešte, ani jeho záměr, stejně neví, co chce a vlastně to ani není důležité. Jediné, co je důležité, co to dělá s vámi v dobrém i zlém, co vám to ukazuje a to rozum nevymyslí. Proto máte být víc ten pozorovatel. Jakmile splní svou roli, pravděpodobně z vaše života odejde. Když se ho budete křečovitě držet, tak vám to přinese jen trápení. 

 Věra se ptá

Dobrý den Jani mám nového přítele rozumíme si je nám spolu dobře. Plánujeme společně bydlení a chtěli by jsme se pokusit o dítě. Podaří se mi otěhotnět v tomto věku. DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Věro

problém není věk, ale vaše pochybnosti. Pořád jste ještě plná nedůvěry a obav z budoucnosti, strach někomu se úplně otevřít a věřit v lásku a to trošku blokuje vaši ženskou energii. Zaměřte se na ni, čistěte ji a posilujte, rozvíjejte svou ženskost. Neřešte jestli můžete otěhotnět, ale jestli to opravdu chcete. Pokud ano těšte se na to, radujte se z toho a rozmazlujte se. Cvičte jógu, která vám může pomoci nejen uvolnit napětí v tělě, ale i posílit pánevní dno a žeksé orgány, rozproudit v nich energii a sílu. Tak zpevnit nohy, energii, která je spojená se schopností stát nohama na zemi. vědět, co chci a věřit tomu. Takže můžete otěhotnět, jen je třeba tomu pomoci psychicky. Nelpět na tom, radovat se užívat si.

 Michal se ptá

Dobrý den. Zajímá mě jestli zvladneme se ženou manželskou krizi nebo jestli se rozvedeme a pokud zvladneme odstraní manželka své psychické bloky?Jana odpovídá

Dobrý den Michale

psychika opravdu ovládá váš vztah, ale i ta vaše. Chápu, že je to náročné, ale musíte se přestat představovat, že bude vaše žena jiná. Vymýšlet způsob jak ji k tomu donutit nebo jak ji pomáhat, to nejde. Nemůžete udělat vůbec nic, dokud sama nepřijme, že s tím chce opravdu něco dělat. A i tak se bude pohybovat v nerovnováze. Pokud dokážete přijmout její slabost, třeba i neschopnost se v některých směrech změnit, nebrat vše ossbně a víc se otevřít k ní s láskou a ona se rozhodne opřít se sama o sebe, najít cestu, jak se mít ráda, můžete to zvládnout. V téhle chvíli je to ale velmi napjaté a bolestivé a je víc pravdpodobné, že to už nevydržíte. Je pravda, že někdy pomůže, když si od sebe lidi na chvíli odpočinou, uklidní se, aby si srovnali, co opravdu chtějí a cítí. To by bylo v této situaci pro vás dva asi nejlepší i s tím, že si buď uvědomíte, že se potřebujete a máte rádi, nebo se vám naopak uleví a pak už e nebudete chtít vracet. 

 
Michal se ptá

Kde a kdo nám může pomoci na odstranění manželčiných bloku a uzavření se do sebe.Jana odpovídá

Jak už jsem psala, musí to být ona, kdo o tom nebude jen mluvit, ale bude opravdu chtít. Je plno způsobů, jak si uzdravovat duši, ale dokud člověk sám nechce, má strach nepomáhá nic. Není žádný jedinečný a nejlepší zpsob, jak to udělat. Každému z nás pomáhá něco jiného. Ona se bojí změny, vlastně ani moc nevěří, že by se mohla cítit líp. a vy jak jste unavený, vidíte vše horší než to je, víc to na vás působí. To pak ještě zhoršuje napětí mezi vámi. Ať to vezmete k kterékoliv strany, nemůžete ji pomoct, musí ona sama. Jakmile si sama dodá odvahu a tak zdravě se naštve na ten svůj stav, uvědomí si, že už ji to taklhe nebaví a chce změnu, sama si najde to, co ji pomůže. Vy, ať je to jakkoliv těžké, ji v tom musíte nechat, nezdopovídáte za ni. Zaměřte se na sebe, na to, co vás těší, dává energie a posiluje, to teď potřebujete. Je to takové bolestivé a složité téma, nejlepší by bylo ososbně si o tom popovídat, podívat se do karet hlouběji. Na to věštírna nestačí. 

 Natalie se ptá

Dobrý den Jani, potkala jsem tohoto muže,kterého znám sice už delší dobu, ale občas jsme si jen pouze psali, teď jsme se potkali a bylo to fajn, ale jsem zmatená, zda věřit, že by snad z toho mohlo něco vzniknout? Děkuji NatalieJana odpovídá

Dobrý den Natálie

v této chvíli karty radí, dát tomu čas, vlastně tolik to neřešit a nechtít v této chvíli mít tu odpověď, jestli má vztah budoucnost. Jste zatím oba dva před sebou uzavření, navíc on vám něco tají. Nemusí to být nic hrozného, ale je to tam a ani si není jistý vámi, tak jako vy jím. Nemá cenu ho vzpovídat, jen to přijměte, že to tak je. A právě proto potřebujete čas. Možná jste si jen v minulosti něco nepředali, neřekli a teď je důležité cyklus dokončit, abyste mohli jít dál. Když si to dovolíte, může se váš vztah změnit v životní nebo si dát volnost, ale v té chvíli to budete vědět, aniž byste se ptala. Budete cítit, jestli tento muž má být ve vašem životě. Teď na to ještě nepřijdete a když se budete o to snažit, jen se zablokujete. Dopřejte si tu radost, být a užívat si příjemného jen tak, bez nutnosti vědět, co bude dál. Ne napořád, na chvíli. Posilujte víru v sebe, ne v něj, ta je důležitá. Čím více se opřete sama o sebe a budete si jako žena věřit, tím lehčeji vše bude probíhat. Takže tento vztah je o vás, jak si věříte, jak si dovolíte lásku a tšěstí, bez nádechu pochybností a strachu, ale taky bez snění, jaké by to mohlo být. Když si s tím i tak nebudete vědět rady, zavolejte a popovídáme si. 

 Jana se ptá

Dobrý večer paní Jano,chtěla bych se zeptat na své zdraví a co mě v blízké době čeká. Děkuji za odpověďJana odpovídá

Dobrý den Jani

jak je psáno věštírna je určená na jednu konkrétní otázku, pokud chcete vedět, co vás čeká, chcete výklad a na ten se musíte objednat přímo u mě. Jste tvořivý, kreativní člověk, ale svou energii vůbe nepoužíváte dobře. Jste taky paličák a občas se snažíte něčeho dosáhnout za každou cenu, moc do všeho jdete silou a to se obrací proti vám. Ať máte za sebou cokoliv, potřebujete pochopit jaká jste, jak sama sobě rozumět a přestat si dělat věci, co vám ubližují. Nemůžete ovlivnit okolí, ale můžete změnit svůj přistup k sobě i k životu a tam je vaše cesta. Vše s čím bojujete, čím se trápíte vědomě i nevědomě se vám odráží na zdraví. Základ zdraví máte dobrý, ale teď je to, jakoby jste měla v kořenech svého stromu života obrovský kámen, který brání, aby kořeny rostly dobře a přijímali živiny. To se pak děje i ve vašem těle. Důežité je, že to můžete změnit, uvolnit a pustit to břemeno. Je jen na vás, jak se rozhodnete. Oslabená místa máte břicho a nohy, tam se vám uložili vaše strach a boje a ovlivňují celé tělo. Hledejte cestu, jak se uvolnit, posílit v těle i v mysli. Vše, co vás osloví, bude na vás působit dobře je dobré právě pro vás. Neřešte to rozumem, nevymýšlejte rozumovou cestu, řeště to intuitivně.. 

 Jana se ptá

Dobrý den Jani, chci se zeptat zda letos potkám muže - lásku.Děkuji a přeji krásný den.Jana odpovídá

Dobrý den Jani

lásku si přejete to ano, ale když vy se tak moc všeho bojíte a nejvíc uvěřit, ve vlastní štěstí. Zapomněla jste věřit ve svou krásu a dobrou duši. Možná je ten problém hlubší, to bych vám spíš řekla na osobním výkladu. Hlavně zkuste si připomenout, v čem jste dobrá, děljete vše tak, aby vám to přinášelo radost a nebojte se roztáhnout křídla a letět, to můžete v každém věku. Vaše energie, teplo vašeho srdce vám lásku přivede sama. Teď víc vyzařujete vibrace nedůvěry a strachu, ale můžete se rozzářit otevřením a přijetím. Jinými slovy, musíte být vy ta první, která tomu uvěří a dovolí si lásku a pak bude nejen od muže, ale od všeho kolem vás. 

 Lucie se ptá

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se mi podaří najít práci, kde bych byla spokojená ? A jestli ano, tak kdy ? Děkuji LucieJana odpovídá

Dobrý den Lucie

zatím to nebude žádná sláva. Jestli práci máte, určitě potřebujete změnu, ale ještě musíte vydržet. Pokud ne, musíte vzít zatím cokoliv a hledat. Taky si uvědomte, jestli vůbec víte, co chcete. Jestli si až moc práce neznepříjemňujete v hlavě. Působíto víc, než si myslíte. Jak chodíte do práce s odporem, bere vám to energii dřív, než do ni vůbec vstoupíte. Navíc vám to pak brání ve změně a vytváří myšlenky, že žádná dobrá není. Zkuste se naladit víc pozitivně k sobě i k práci. Máte tendenci být negativní a vše vzdávat ze strachu, že to špatně dopadne. Pak nakonec zjistíte, že jen čekáte, že se samo něco změní. Potřebujete do všechn dát víc razance, být průbojnější. Věřit, že můžete a že ty možnosti kolem vás jsou. 

 Natalie se ptá

Dobrý den Jani, ráda bych se zeptala ohledně práce, tedy spíše brigády, na které jsem od srpna minulého roku,mám tam dobré peníze a také spolupracovnice a v mezích možností jsem tam spokojená, zda se mi podaří si ji udržet do června a nebudu nucena práci změnit ? Protože je tam teď méně práce. DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Natálie

i když je to trochu složitá situace, zkuste se naladit pozitivně. Tolik se nebát, že o práci přijdete, víte, jak máte silné myšlenky, už jsme se o tom bavili. Je to jako když požádáte. Tak toho využijte a naprogramujte si, že práci máte, nemyslete na konkrétní práci, ale práci jako takovou a máte ji jistou, prostě tam ve vás sídlí tak silně, jako velký vzrostlý strom a hotovo. Už to samo o sobě vám pomůže, ať to dopadne jakkoliv. Je možné, že o ni přijdete, ale jen na chvíli, takže třeba vás nechají měsíc doma, ale pak se znovu ozvou. Vaše snaha si to nastavit ze strachu do jistoty, to jen podpoří. Navíc se vám do budocna, možná i tento rok rýsuje stabilní zaměstnání, ne brigáda a vy jste ta, kdo téhle možnosti může otevřít dveře. Může to být tam, kde jste nebo jinde, není důležité, věřte tomu, ale v materiální oblasti směřujete k větší jistotě a je jedno, co se teď kolem vás děje. Takže zatím bych místo "raději" hledání další práce, soustředila na své vnímání sebe a na svůj strach. Třeba ho nepustíte úplně, ale každý kousek je úspěch a zvětšuje vaše možnost.

 Věra se ptá

Dobrý den Jani. Tento muž se začal o mě zajímat. Nevím zda je to upřímné, nebo se chce semnou jen pobavit. Ale rozumíme, mám si sním co říct. Já ho beru jako kamaráda, ale je mi sním dobře. Nabíjí mě energii. Já jsem ale zadaná. DekujiJana odpovídá

Dobrý den Věro

je mu s vámi dobře, ale ví, že nic dalšího není možné nebo si ani tuhle možnost nechce připustit. Vám je dobře proto, že se zase cítite jako ženská a víc sexy a tak. To je normální, ale uvědomte si, že to odhaluje problém, který v sobě potlačujete. Nejste sama se sebou spokojená a necítite se šťastná. Je důležité ho vnímat jako někdo, díky komu si to uvědomíte a začnete se sebou něco dělat. Jinak se vám může stát, že se zamilujete, ale do představy a to vám jen způsobí problémy. Musíte si v sobě udělat pořádek. Buď od manžela odejdete, protože si uvědomíte, že takhhle dál žít nechete nebo s ním zůstanete, ale najdete způsob, jak se cítit dobře a spokojená, jak být zase sama sebou. Opatrně. 

 Jana se ptá

Jani, chtěla bych se ještě zeptat na bydlení. Momentálně bydlím s mamkou a jejím přítelem a chtěla bych se odstěhovat do nějakého bytu, postavit se na vlastní nohy. Tak jestli se mi to uskuteční a hlavně jestli bych to finančně všechno zvládla? Děkuji.Jana odpovídá

Dobrý den Jani

vlastní bydlení, důležitý a správný krok a trošku obav je normální stav. Určitě to zvládnete a tento rok, je na to jak dělaný. Nemusíte brát to první, na co narazíte, dejte si čas, vhodný byt najdete i způsob, jak ho zvládat. A to hlavní, přinese vám nejen radost, ale i další pozitivní události do života. Přeji vám štěstí,přejte ho sobě taky.

 Blanka se ptá

Dobrý den paní Jano chtěla bych se zeptat co ke můj přítel cítí.Děkuji.Jana odpovídá

Dobrý den Blanko

váš vztah je emočně nemoccný, plný strachu vědomého i skrytého. Ten pak vytváří doměnky a pochybnosti u vás obou a mylné závěry. Cíti se jako váš parnter, ale není mu úplně dobře. Neznamená to, že je to vaše chyba, jen to tak je. Je pravda, že není upřímný a vy zase uzavřená, takže jsou věci, o kterých nemluvíte. To vše negtivní jen umocňuje. Je to další fáze vztahu, v které máte hledat emoční rovnováhu, přijímání jeden druhého takového, jaký je ne jak byste chtěli, aby byl. Zaměřte se na sebe, ne jak ho změnit nebo rozmluvit, ale jak do sebe vnést vnitřní pohodu a klid. Už to ho ovlivní a i on se pak může víc otevřít a hlavně si připustit, co opravdu cítíí. Nenechte se ovládat strachem, to je zabiják lásky a vztahů, nevadí, že teď nevíte, co se mu honí hlavou. Je problém, že v sobě máte nerovnováhu a on ji nemůže vytvořit, jen vy. Vaše rovnováha, pocit klidu a bezpeční, radost ze sebe a z toho, že jste žena, pozitivně ovlivní celý vztah. Tam pak najdete způsob, jak si s tím poradit dál. 

 Jana se ptá

Krásný den, Jani, chtěla bych se zeptat, jestli se mi podaří v nejbližší době najít nějakou lásku - partnera? Děkuji za odpověď!Jana odpovídá

Dobrý den Jani

když to vezmete za srpávný konec, tak ano. Je pro vás vhodný rok na nové kontaky, přátelství i aktivity. Uživejte si života, buďte spontánní, ve všem, co vám dělá dobře. Otevírejte se novým možnostem ve všech oblatech a to vše vám samo vsune do života i seznámen, z kterého může být vztah a láska. Když se zaměříte jen na ni nepřijde, když se zaměříte na vše kolem sebe, sama přijde. 

 Gabriela se ptá

Dobrý den, ráda bych věděla, jestli s tímto mužem opět navážeme vztah, jestli konečně budeme zase spolu. Předem děkuji.Jana odpovídá

Dobrý den Gabrielo

i když si to přejete, uvnitř sebe máte blok, něco, co vám nedovolí se navzájem přiblížit, něco, co se bojí a nevěří, že to tak může být. Potřebujete najít cestu, jak to v sobě uzdravit a uvolnit. Vím, že to není jednoduhé, ale dokud se budete bát, nepustí vás to k sobě. V téhle chvíli to spíš vypadá, že spolu nebudete nebo, i když se  znovu přiblížíte, nezvádnete to. Rád vás má, ale to nestačí. Srovnejte se jako ženská, jako člověk, udělejte si v sobě pořádek,.Otevřete srdce hlavně sama sobě a pusťte se svých představ i minulosti, dýchejte, jste moc ztažená, dýchejte a začnete být více šťastná sama se sebou. V té chvíli začnete vyzařovat úplně jiné vibrace, které vám dovolí být šťastná, ať to znamená cokoliv. 

 Petra se ptá

Dobrý den,Mám dotaz na tohoto muže,znám ho od svých nácti let,Dlouho jsme se neviděli,v r.2017,neměl ke mě srovnané city,Před pár měsíci mi řekl,že to má ke mě srovnaný,Vidáme se málo.Děkuji za Vaši odpovědˇJana odpovídá

Dobrý den Petro

ano emoce k vám srovnané má, ale je třeba si uvědomit i jeho povahu. Nepředstavujte si, jaký by mohl být jen proto, že má něco srovnné. Máte mezi sebou nějaký karmický vztah,to znamená, že se máte jeden od druhého něco naučit, něco pochopit a zvládnout to, co se vám dříve nepovedlo, možná i pustit jeden druhého. Pokud doufáte ve společnou budoucnost, tak já ji tam nevidím. Spíš vaše trápení. Samozřejmě pokud tomu chcete dát šanci, stejně to uděláte, ale zkuste aspoň přijímat věci tak jak jsou. Bez věčného ptaní proč. bez vymýšlení, co máte ještě udělat, aby se choval podle vašich předtsav. To nefunguje. Buďte sama sebou, nedělejte si věci, co vám ubližují. Jestli máte šanci, tak jen když si vy budete věřit, budete cítit radost z toho, že jste žena a nevnímat to, jako oběť nebo přizpůsobování se. Pusťe ho, nechte aktivitu na něm a pozorujte sama si uvědomíte, kam to směřuje a proč. 

 Věra se ptá

Dobrý den Jani, Chtěla bych se zeptat, na me zdraví. A co nového mi přinese rok 2020 ve vztahu. DekujuJana odpovídá

Dobrý den Věro

základ zdraví máte dobrý, ale jste hodně emoční typ a letošní rok sám o sobě je hodně o emocích a vztazích. To znamená, že vše s čím bojujete, čemu se bráníte nebo nechcete vidět se vám bude odrážet i do fyzického těla. Na druhou stranu máte letos přležitost si vyřešit, i hluboko uložený stes, bolest z minulosti i dětství, což pozitovně ovlivní i zdraví. Záleží jen na vás, jak to uchopíte- To samé platí pro vztah. Můžete ve vyšem vztahu udělt radikalní změnu k lepšmu, začít spolu fungovat jiným, klidnějším způsobem. Uvědomit si, čím se už nechcete zabývat, dát si navzáem více volnosti a tím se více cítit sami sebou. Díky tomu si jasněji uvědomit, co opravdu cítíte, přestat žít v předtsavách, jaké by to mohlo být, spíš více žít teď a tady. 

 Ivo se ptá

Dobrý den, bude pro mne rok 2020 úspěšný a podaří se najít zaměstnání ve státní správě? děkuji a ať se vše daříJana odpovídá

Dobrý den Ivo

úspěšný je vlastně každý rok, hlavně, když dokážeme přijmout vše, co nás chce naučit, ukázat, taky opustit nebo najít. Tento rok je důležité zaměřit se na svou mysl a vypouštět negativní myšlení, jinak vám půjde do zdraví. Nejde o to, abyste byl pořád veselý, ale uvolňovat a léčit v sobě negativní emoce, které  vám brání vidět věci tak, jak jsou, nebát se, když jde něco jinak, než si představujete a spíš hledat důvod proč a co vám to přinese nebo kam vás to vede. Naslouchejte svému tělo, samo vám řekne, kdy zabrat a kdy relaxovat, kdy je třeba si uvědomit, proč jste v napětí a řešit to. Zjistíte, jak si začnete daleko lépe se svým tělem rozumět, než kdy dřív a jak vás to posune i v ostatních oblastech života. Vše, co vám dělá dobře, co chcete vyzkoušet nebo vás zaujme si dopřejte, bez hodnocení, jestli to má nějaký hlubší smysl. Pracovně je to dobrý rok, takže můžete najít místo a směr, který vás bude těšit. Navážete nové vztahy, s lidmi podobně naladěnými s vámi, může se vám i vrátit někdo z minulosti. Buď proto, abyste si něco vysvětlili, dostali skrze tu osobu nějakou informaci nebo si vzpomněli na něco důležitého spojeného s vámi. V hledání práce v oblasti, kterou si přejte byste mohl být úspěšný, jen se nedivte, pokud vyjde jinak nebo trochu jinde, než jste měl původně v plánu, je to v pořádku.

 Dana se ptá

Dobrý den. Zajímalo by mě, zda spolu s přítelem zůstaneme jako partneři, nebo zda náš vztah skončí a co ke mně vlastně můj přítel cítí.Nebo zda se v mém životě objeví někdo jiný.Jana odpovídá

Dobrý den Dano

oba dva chcete to samé, mít spokojený vztah, být spolu a cítit se dobře. Ale jste plní nedůvěry a strachu nebo bolesti. Nevm, co jste si řekli nebo udělali. V téhle chvili bude důležité, jak to oba ustajíte. Jestli to je možné, měli byste si promluvit o všemi o tom negativním. O tom, co si přejete, čeho se bojíte, co vám nevyhovuje a hlavně si naslouchat, co jeden druhému říká. Máte šanci vzrha zvládnout, ale bez změny přistupu k sobě to nepůjde. Váš partner je někdy uzavřený, tajmený a možná ne vždy říká pravdu, ale vy nakonec víte, jak to je. Jen ho potřebujete přijmout jaký je, bez představování, jaký byste chtěla, aby byl, takový nebude nikdy. Ale když si to připustte, budete hned vědět, jak dál. Jestli se nakonec rozhodnete ve vztahu nebýt, sama určitě nezůstanete, ale berte tento vztah jako poučení se o tom, jak sebe i pratnera vnímat jinak. Posilte svou víru v sebe, buďte ženou, nezařizujte všechno, nebuďte jen vy ta inciatvníí, nechte něco i na něm.

 Jindra se ptá

Dobrý den Jano, zajímalo by mne prosím zda se naše cesty ještě setkají. DěkujiJana odpovídá

Dobrý den Jindro

je mezi vámi něco, co stále brání, abyste se viděli a měla byste to tak v téhle chvíli přijmout. Pravděpodobně se ještě potkáte, ale ne teď a je důležité se na to neupínat , neponořit se tolik do bolesti, strachu a smutku, to ničemu nepomůže. Jen ho to od vás vzdaluje. Vím, že to není vždycky jednoduché a bolí to, ale zkuste se zaměřit jen a jen na sebe a svůj vývoj a odpoutání se od rodiny a všeho, co vás svazuje a pak může přijít i něco nového i láska.

 

Magazín JL/zajímavé články pro vás

Pro ženy Manželé Medunovi oslavili zlatou svatbu

František s Evou se brali 20. února 1971. Františka a Evu spojila společná vášeň – sport. Poznali se v bývalé ...

23.02.2021 /Komentáře ()

Váš politik/podívejte se do naší databáze

Většina společnosti koronavirus za problém považuje, zbytek ne. To stačí k tomu, aby se u nás rozlezl, říká Běhounek

Poslanec Jiří Běhounek (za ČSSD), místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví v rozhovoru pro Český rozhlas ...

24.02.2021 vas-politik.cz

Břížďala: Nemám rád, když někdo něco začne říkat a nedopoví to

Je nutné posílit spolupráci škol a vnějších subjektů, aby bylo vzdělávání více orientováno na reálnou praxi, ...

24.02.2021 vas-politik.cz

Čtenáři píší Jihlavské listy

Kniha

Na zaprášené poličce, dávno odložená, smutně spící. Její pevnou, temně hnědou kůži též zasypal lehoučký prach. Ale co to? ...

25.02.2021 /Komentáře (0)

Zážitkové učení o životních etapách

Během jediného dopoledne jsme prožili 6 etap lidského života! Jak je to možné? Nejdříve zkoušíte vytvarovat z plastelíny embryo ...

24.02.2021 /Komentáře (0)

Blog JL/diskutujte s námi

PRÁVĚ DNES

Je čtvrtek 25. Února 2021. V úterý 25. února 1975. vyšla JISKRA Orgán OV KSČ, nositel řádu práce, ...

25.02.2021 Blog Jihlavských listů/Komentáře (0)
Zdeněk Gryc

Lidský život nebývá jednoduchý

Ve společnostech se vyskytují jevy a události, se kterými se musí lidé i těžko vyrovnávat. Války, nemoci, ...

15.02.2021 Blog Jihlavských listů/Komentáře (125)
Jiří Frühauf
Reklama
23.02.2021 AktualityJihlavské kino Dukla bude mít novou promítačku

Jihlavské kino Dukla bude mít z rozhodnutí městského zastupitelstva ve velkém sále nový projektor za 2,3 milionu korun. Do kina, v němž se konají i projekce mezinárodního festivalu dokumentárních ...

Komentáře (0)
23.02.2021 AktualityV jihlavské MHD občas zkontrolují povinné zakrytí úst strážníci

Dopravní podnik města Jihlavy zajistí respirátory pro své zaměstnance. Vymáhat dodržování přísnějších opatření na ochranu dýchacích cest u cestujících v MHD ale podle ředitele Radima ...

Komentáře (0)
23.02.2021 AktualityPárky v rohlíku na náměstí budu dělat stále dál, říká nový starosta Telče

Po 19 letech má Telč nového starostu. Romana Fabeše (SNK ED), který se chce plně věnovat práci radního na hejtmanství, vystřídal radní města Vladimír Brtník (ODS), kterého do funkce dosadily ...

Komentáře (0)
23.02.2021 KulturaDivadelník Milan Šindelář oslavil v pátek sedmdesátku

Sedmdesáté narozeniny oslavil v pátek dlouholetý člen hereckého souboru Horáckého divadla v Jihlavě Milan Šindelář. Milan Šindelář (pro kolegy v divadle Milánek) působil od mládí ...

Komentáře (0)
23.02.2021 SportNa vozíčkářskou plnoletost jsem pyšný!

Bývalý hokejista Tomáš Zelenka vypráví o životě s handicapem. Od jeho zranění v utkání v Jihlavě uplynulo 20 let. Jak se vám daří, co právě děláte? (úsměv) Na férovku? Ano, ...

Komentáře (0)
22.02.2021 AktualityDo obchodů jen s respirátory, na Vysočině už jsou ale vyprodané

Část lékáren a drogerií na Vysočině už vyprodala zásoby respirátorů FFP2. Zájem o ně vzrostl po pátečním oznámení, že bude od úterý 23. 2. nutné používat kvalitnější ochranu ...

Komentáře (0)
22.02.2021 AktualityVysočina připravuje testování žáků, do nemocnic je opět poptávána asistence Armády

V Kraji Vysočina je evidován za poslední týden růst případů covid-19, pozitivní výsledky tvoří cca 25% všech odběrů. Britská varianta je však potvrzována stále častěji, za poslední ...

Komentáře (0)
22.02.2021 AktualityPtačí chřipka na Vysočině

V Horní Cerekvi na Pelhřimovsku nechali v pátek veterináři kvůli ptačí chřipce utratit přes 300 především vodních ptáků. Farma na oploceném pozemku s dvěma malými vodními nádržemi ...

Komentáře (0)
22.02.2021 Videa JLŠacberk vzdoruje oblevě

I přes vysoké, takřka už jarní teploty byly o víkendu na severním svahu sjezdovky Šacberk ve Zborné u Jihlavy velmi dobré podmínky (video je ze soboty 20. 2.). Celé rodiny se opět vydaly sáňkovat ...

Komentáře (1)
22.02.2021 AktualityS rekonstrukcí starého domu na náměstí pomohou Norové

Dobrá zpráva pro město. Dostane téměř 40milionovou dotaci z norských fondů na rekonstrukci bývalého měšťanského paláce na Masarykově náměstí 21. Dům, ve kterém již mnoho let působí ...

Komentáře (0)
22.02.2021 AktualityDětský Ámos končí s ředitelováním ve škole

Na dlouholetou práci předchozí ředitelky Blanky Vodové Základní a Mateřské školy ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku její nástupce nenaváže. Jiří Palán se totiž rozhodl ve funkci šéfa ...

Komentáře (0)
21.02.2021 AktualityV Brtnici se chtějí koupat v biotopu, inspiraci čerpali v nedaleké Třešti

Aktuální hlad lidí po možnosti bruslařského vyžití v Brtnici město prostřednictvím členů místního Sokola dokázala vyřešit, nyní vedení radnice pracuje na tom, aby uspokojilo požadavky ...

Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. Výroba www stránek a eshopů
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net