Reklama
Dnes je pátek 24.01.2020     svátek má Milena

Na Den zdraví bude bez objednání přístupný mamograf

Ilustrační foto: archiv JL

Ilustrační foto: archiv JL

Den zdraví pro veřejnost se v pondělí 11. listopadu mezi 9 - 14 hodinou koná v jihlavské nemocnici. V přízemí, v modré chodbě spojující interní pavilon nemocnice s diagnostickým budou k dispozici zdravotníci, jenž lidem nabídnou řadu vyšetření. Kuřákům se bude měřit oxid uhličitý v plicích a nabídnuta jim bude pomoc Poradny pro odvykání kouření. Epidemiologická sestra ukáže, jak si správně umýt a vydezinfikovat ruce a vysvětlí, proč je správné mytí rukou důležité.  Měřit se bude také hodnota glykémie. Nutriční terapeuti poradí ohledně výživy, zástupci Státního zdravotního ústavu určí zájemcům výši cholesterolu.

Na místě bude také VZP informovat o preventivních programech. Mamografické vyšetření bude přístupné bez žádanky. Pracovníci z Centra pro zdravotně postižené Kraje Vysočina poradí s výběrem kompenzačních pomůcek. Řešit se bude také očkováním proti klíšťové encefalitidě. Zájemci se dozví informace od Revma ligy.

Pro ženy : 04.11.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net