Reklama
Dnes je pátek 24.01.2020     svátek má Milena

„Třebíčský zázrak“. Žena ve stavu mozkové smrti porodila holčičku

LÉKAŘI z Fakultní nemocnice Brno dokázali přivést na svět holčičku, jejíž matka utrpěla krvácení do mozku a zdravotníci u ní prohlásili mozkovou smrt. Foto: Fakultní nemocnice Brno

LÉKAŘI z Fakultní nemocnice Brno dokázali přivést na svět holčičku, jejíž matka utrpěla krvácení do mozku a zdravotníci u ní prohlásili mozkovou smrt. Foto: Fakultní nemocnice Brno

Vojtěch Votava, třebíčský policejní kynolog se těšil ze spokojeného manželství s chotí Evou. V průběhu prvního těhotenství ale žena dostala epileptický záchvat a po několika vyšetřeních lékaři zjistili arteriovenózní malformaci v mozku. 
Po komplikovaném porodu přivedla na svět zdravého chlapečka Matěje a začala s léčbou. Po dvou letech od porodu vše vypadalo v naprostém pořádku, a proto lékaři Evě povolili další těhotenství. 
Když otěhotněla, společně s Vojtou se těšili z rostoucího bříška. Jejich radost ale překazilo náhlé bezvědomí manželky. I když pomoc přišla okamžitě, zhoršující se zdravotní stav si vyžadoval její okamžitý transport do brněnské nemocnice, kde ji lékaři dlouhé hodiny vyšetřovali. 
Zpráva, kterou lékařka policistu Votavovi sdělila, byla tou nejkrutější zprávou v jeho životě – prasklá malformace způsobila masivní krvácení do mozku a už při převozu sanitkou byla jeho žena mozkově mrtvá a nebylo jí už pomoci.
Miminko bylo podle prvotních vyšetření v pořádku, i když teprve v 16. týdnu těhotenství a tedy příliš malé na přežití. Přesto existovala malá naděje udržet ženu na přístrojích a pokusit se o zázrak. 
A ten se stal - těhotenství se podařilo udržet až do 34. týdne a 15. srpna přivedli lékaři v brněnské nemocnici císařským řezem na svět zdravou holčičku, která dostala jméno Eliška. Děvče vážilo 2,1 kilogramů. Vojtu v ten okamžik čekala ta nejtěžší životní chvíle - přivítal na svět dceru a musel se navždy rozloučit se svou ženou. 
Začátkem minulého týdne si miminko odvezl z nemocnice domů a chopil se role táty dvou malých dětí na plný úvazek. 
„Pravidelně každý možný volný den jsem jezdil do Brna a seděl u nemocniční postele mé milované manželky a doufal v zázrak. Když jsem nemohl jet já, byl u Evičky každý den někdo z naší rodiny. Především nyní musím být silný a musím tady být pro Elišku a Matýska, kteří mě budou moc potřebovat,“ řekl Vojtěch Votava s tím, že by chtěl současně velmi poděkovat také zástupům sdělovacích prostředků za pochopení, slušnost a především za korektnost, s jakou přistupovali ke zveřejňování zpráv, ve kterých popisovali jeho smutný životní příběh.

Pro ženy : 07.09.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net