Reklama
Dnes je středa 18.09.2019     svátek má Kryštof

Víkend zve na otevřené zahrady

Foto: vikendotevrenychzahrad.cz

Foto: vikendotevrenychzahrad.cz

O nadcházejícím víkendu, 8. a 9. 6., se v Česku stejně jako v dalších evropských státech otevřou v rámci Víkendu otevřených zahrad stovky zelených oáz.

Na Vysočině budou moci lidé objevovat krásy 33 běžně přístupných i nepřístupných míst. Jsou mezi nimi zámecké, klášterní i školní zahrady a parky, arboreta, květinové farmy, komunitní prostory nebo historické hřbitovy. Ve většině je připraven i speciální program často v podobě komentované prohlídky.

Z Jihlavska se brány chystá otevřít arboretum SOU a SOŠ v Třešti (prohlídka od 14 do 18 hodin) a zahrada Domova seniorů ve Ždírci (od 8 do 18).

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti vznikl ve Velké Británii v roce 1998 a koná se vždy druhý červnový víkend. Česko se k akci připojilo v roce 2010 a zapojují se do ní i běžně navštěvovaná místa, ale s doplňkovým programem. Organizátoři chtějí zvýšit povědomí lidí o zahradním umění, zahradní architektuře, parcích, zahradách a veřejných prostorech a současně jim představit příběhy a tajemství jednotlivých zelených zákoutí.

 

Dům, byt, zahrada : 05.06.2019  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net