Reklama
Dnes je středa 18.09.2019     svátek má Kryštof

V kraji loni ukradli devět motorek

KRIMINALISTÉ se v závěru srpna museli začít zabývat pátráním po motocyklu BMW. Značkový stroj zmizel z lomu u obce Borek na Havlíčkobrodsku. Foto: PČR

KRIMINALISTÉ se v závěru srpna museli začít zabývat pátráním po motocyklu BMW. Značkový stroj zmizel z lomu u obce Borek na Havlíčkobrodsku. Foto: PČR

Celkem 428 motocyklů bylo v loňském roce ukradeno v celé ČR. Majitelům vznikla škoda ve výši 23 milionů korun. Vyplývá to ze zprávy firmy FIY Prague, která ze zabývá PR a marketingem.

Dle zprávy jsou počty odcizených motocyklů každý rok přibližně stejné. Zvyšuje se však škoda způsobená jejich majitelům. Ve srovnání s rokem 2016 narostly loni majitelům ukradených motocyklů škody o pět a půl milionu korun.

Podle výzkumu společnosti TOKOZ dochází k odcizení motocyklů zejména v důsledku podcenění jejich zabezpečení. Podle Kateřiny Brázdové ze společnosti TOKOZ motocyklisté v současné době berou jako samozřejmou součást své výbavy kotoučové zámky i odolné řetězy.

„Často ale zapomínají na zabezpečení garáží, nebo vozidel, v nichž motorky převážejí, a zloději se velice rychle naučili této slabiny využívat,“ doplnila Brázdová. 

Na základě aktuálních statistik bývá v ČR každý týden ukradeno průměrně osm motorek. „Jedna taková krádež znamená, kromě nepříjemností pro majitele stroje, také průměrnou škodu 54 tisíc korun,“ upozornil mluvčí FYI Prague Martin Tchoř. 

V krádežích motocyklů na tom byla v loňském roce nejhůře Praha, kde došlo k 97 krádežím. Naopak nejlépe na tom byli v Karlovarském a Moravskoslezském kraji, kde loni evidovali pouhých sedm krádeží motocyklů.

Hned za zmíněnými dvěma kraji se umístila Vysočina. V regionu bylo v roce 2017 odcizeno celkem devět motocyklů. Jejich majitelům vznikla v důsledku krádeží celková škoda ve výši téměř 1,3 milionu korun. 

Pro motoristy : 28.10.2018  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net