Reklama
Dnes je čtvrtek 17.10.2019     svátek má Hedvika

Podzimní dekorace pro radost

Foto: archiv JL

Foto: archiv JL

Podzim nám nabízí pestrou paletu barev, a je jen na každém z nás, jak toho využijeme. Pro radost a potěchu oka si můžete společně s námi a Danielou Zvolánkovou z květinářské prodejny v jihlavské Rantířovské ulici připravit pěknou tematickou dekoraci. Tak pojďme na to.

 

1. krok

Nejdříve si připravíme materiál. Truhlík (může být ale i košík, či jiná ozdobná nádoba), hlínu, keramzit, vázací drátky, ozdobná lýka.

Z rostlinek se hodí vřesy (různé druhy – růžové, fialové, zelené), břečťan, drátovec. Nemusíte se bát, že by vám v truhlíku nevydržely. Všechny zvládnou přezimovat. Jen je třeba je občas zalít. Zvlášť, když nebude sníh, aby neuschly.

Na ozdobu se hodí dýně, šípky, hloh…

2. krok

Jestliže máte samozavlažovací truhlík, tak nemusíte na dno dávat keramzit. Jinak jej použijte – zaručí vám, že v nádobě nebudou rostlinky zahnívat. Pak začnete nádobu osazovat. Pravidla žádná nejsou. Můžete si dát třeba jen jednu rostlinu doprostřed, a pak dozdobovat. Každý má volnou ruku.

Není potřeba ani žádné hnojení.

POZOR, když rostlinky zasadíte, je lepší je rovnou zalít a nechat chvíli odpočinout. S dozdobováním dekorace začněte až potom.

3. krok

Když máte nádobu osázenou, vrch můžete zasypat keramzitem. Je to jednak z estetických důvodů, ale i kvůli tomu, aby  truhlík nevysychal. Keramzit můžete nahradit i mechem, nebo mramorovou drtí.

 

4. krok

Osázený truhlík nazdobte podle libosti. Můžete volit ozdoby přírodní i umělé. Vévodit by jim měla především žlutá a oranžová barva. Každopádně vám dekorace vydrží až do doby předvánoční. Rostlinky necháte, dýně, šípky… vyndáte a nahradíte je šiškami a chvojím, a je to…

5.krok

Pořizovací cena rostlinek do dekorace vychází zhruba na 200 korun. Radost ale udělá po celý podzim, a vlastně i zimu. Hodí se na okno, terasu, schody i balkon.  Můžete ji využít i na hřbitov.

Dům, byt, zahrada : 24.09.2018  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net