Reklama
Dnes je úterý 17.09.2019     svátek má Naděžda

Babety a mopedy ovládly Bába cup

Všudypřítomný zvuk motorů je známkou druhého ročníku už tradičního nezávodu Bába cup v Přísece. Pro tuto akci totiž platí přísloví, že je hlavně důležité se účastnit.

Právě bije 13 hodina poslední neděle v květnu, a k příseckému zámku se sjíždí téměř padesátka historických motorek — Jawy, Stadiony, Babety. „Počasí nám přeje,“ směje se pan Roman, který akci nejen spoluorganizuje, ale sám se jí účastní.

Letošní Bába cup začíná soutěží pomalosti, kdy se jezdci snaží objet kruhový objezd u příseckého zámku co nejpomaleji. Pak už se motoristé vydávají plnit další úkoly. Na letišti v Komárovicích bojují historické motorky ve sprintech.

Poslední zastávka je v Lukách nad Jihlavou, kde jezdci zvládají vědomostní úkol.
Celá 15kilometrová trasa vede z Příseky přes Komárovice, Svatoslav, Luka nad Jihlavou, Předboř, Puklice a zpět do Příseky, kde se rozdávají ceny.

„Tolik nádherných motorek na jednom místě je prostě paráda,“ říká nadšeně pan Jaromír z Jihlavy, který se o akci dozvěděl náhodou. Na nultém ročníku, který se konal v roce 2016, se Bába cupu účastnilo okolo 30 jezdců. Loňský první ročník jelo 37 motoristů, a letos jich bylo 47.

Pro motoristy : 06.06.2018  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net