Reklama
Dnes je neděle 21.10.2018     svátek má Brigita

Chcete doma změnu? Pořiďte si opravdu trendy schody

SCHODIŠTĚ z tvrdého dřeva.

SCHODIŠTĚ z tvrdého dřeva.

Přemýšlíte-li nad výběrem schodiště, mohlo by se vám hodit pár tipů, jaké materiály v současné době u schodišť „letí“…

Dřevěná lehkost bytí

Trefou do černého, co se týče volby materiálu schodiště, je pro někoho na první pohled netradiční kombinace dřeva a skla. Z tvrdého dřeva vyrobené nášlapy unesou prakticky cokoli a celoskleněné zábradlí bude v interiéru působit lehkým a vzdušným dojmem.

„V případě tvrdých dřevin, ze kterých vyrábíme nášlapné plochy například schodišť WING a HARMONY, můžete vybírat mezi bukem, dubem, javorem nebo jasanem. Nášlapy jsou rovněž na svém povrchu upraveny lakováním, tudíž skvěle odolávají mechanickému opotřebení, a vám se tak nestane, že byste na povrchu schodů našli rýhy nebo vrypy,“ vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel přerovské společnosti zabývající se výrobou interiérových schodišť.

Elegantní dojem pak u třmenového schodiště HARMONY podtrhuje způsob upevnění jednotlivých stupňů, které jsou kotveny přímo do zdi.

Sklo a kov

Dalším horkým trendem v oblasti materiálu pro schodiště je snoubení skla s kovovou konstrukcí. A přesně tím se pyšní bočnicové schodiště LASER. S přesností a ostrostí pomyslného světelného paprsku je ukotveno pouze do nosné zdi.

„Jeho prostorovou lehkost navíc umocňuje doplnění o celoskleněné zábradlí, které je vyrobeno z odolného kaleného skla. Nemusíte se tak obávat, že by se zábradlí neopatrným zacházením rozbilo,“ říká Petr Paksi.
Trendy tip

Pokud chcete dát svému schodišti skutečně originální vzhled, zkuste sáhnout po točitém schodišti „tango“. To působí, podobně jako stejnojmenný tanec, doslova dramatickým a nepřehlédnutelným dojmem. „Jeho dominantním prvkem je středový dřevěný sloup ve tvaru šroubovice, kterým se schodiště kotví do podlahy. Příjemným bonusem je fakt, že si druh masivu i odstín jeho moření můžete zvolit podle vlastních představ,“ dodává Petr Paksi.

A co víc… díky svému točitému tvaru je schodiště vhodné i do malých prostor, kde vám pomůže ušetřit místo, a ještě u toho bude dobře vypadat.

Dům, byt, zahrada : 01.12.2017  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net