Reklama

Popřejte v neděli svým tatínkům

Ilustrační foto: Pixabay

Ilustrační foto: Pixabay

 

 

  Každoročně si v květnu připomínáme Den matek, v březnu slavíme Mezinárodní den žen, ale vzpomeneme si na tatínky?

 

  Víte, že právě na třetí červnovou neděli – tedy na teď - 18. 6., připadá jejich svátek?

 

  Na řadě míst v republice se koná několik akcí, které mají za úkol si tento svátek připomenout. Například v Telči je na nadcházející víkend v prostorách Telčského domu připraven vyloženě tatínkovský program. V plánu jsou závody na autodráze a ochutnávky minipivovarů a vinařství.
Za zviditelněním Dne otců stojí Liga otevřených mužů, která již delší dobu upozorňuje na to, že otcové jsou pro děti, rodiny i společnost důležití a svůj svátek si zaslouží.

 

  Přitom se Den otců poprvé slavil už v červnu 1910, v americkém městečku Spokane ve státě Washington. Tam tradici založila Sonora Smartová Doddová na počest svého otce, který ji a její bratry sám po smrti jejich matky vychoval.
Na nápad zakladatelka tradice přišla při mši na Den matek. Mínila, že by si ocenění za péči zasloužili i muži, kteří se odpovědně a s láskou starají o své potomky a rodiny. Postupně se svátek rozšířil do desítek zemí světa. Někde se ale slaví v jiném než červnovém termínu, a oslavy také mívají různou podobu.

Pro ženy : 17.06.2017  Nový komentář   Komentáře (0)

Komentáře


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net