Dnes je neděle 20.01.2019     svátek má Ilona

Zpříjemněte si čekání na Ježíška tvořením

 

Je zima, tak hurá, jdeme stavět sněhuláka. Že není žádný sníh? Nevadí. Děti ze 3. A ZŠ T. G. Masaryka v Jihlavě si poradit umí i tak. Stačí mít šikovné ruce. Prozradily nám návod na stavbu sněhuláka, kterou si můžete zpestřit čekání na Ježíška. Popis práce nám popsala jejich třídní učitelka Monika Koukalová.

 

1. Co si musíte připravit:

 
Na tělo - menší hliněný květináč, polystyrenovou kouli (koupíte v papírnictví).
Na čepici -  žinylkovou ponožku, bambulku (můžete koupit hotovou, nebo si vyrobit z vlny).
Na dodělání – proužek molitanu na ruce (stačí i bílá čtvrtka), černá čtvrtka (na rukavičky, oči, knoflíky – vystřihneme požadované tvary), červená čtvrtka na nosík, mašlička na ozdobení okraje, barevný odstřižek na šálku.
Na lepení Herkules nebo tavnou pistoli.

 

2. Úplně ze všeho nejdříve si den předem natřeme květináček bělobou. Druhý den na něj přilepíme polystyrenovou kouli. Po zaschnutí nasadíme na kouli ponožku jako základ čepice. Zastřihneme podle toho, jak chceme „čepici“ mít dlouhou a svážeme na konci nitkou.

 

3. Tavnou pistolí nebo Herkulesem čepici přilepíme na hlavu (polystyrenovou kouli). Na konec čepice přilepíme bambulku.

 

4. Spodek květináče přetřeme lepidlem, nebo přejedeme tavnou pistolí, a nalepíme mašličku pro ozdobu.

 

5. Těsně pod krk budoucího sněhuláčka dáme z každé strany kapku lepidla a přilepíme ruce z molitanu, nebo čtvrtky.  Až spoj pořádně zaschne přilepíme na druhý konec rukou rukavice – předem vystřižené z černé čtvrtky.

 

6. Vezmeme delší proužek barevného odstřižku a uvážeme sněhuláčkovi kolem krku. Šála je na světě!

 

7. Ze čtvrtky si vystřihneme čtyři menší kolečka na knoflíky, dvě větší na oči a nalepíme na tělíčko a hlavu. Pro ulehčení práce se dají samolepící kolečka koupit již hotová v papírnictví.

 

8.  Zbývá už jen nos a pusa. Nos vystřihneme z červené čtvrtky a nalepíme. Na úsměv vezmeme  silnou černou fixu.

 

9. A je to! Když nepočítáme barvení květináčku, trvala nám práce na sněhuláčkovi společně s třeťačkou Amálkou necelou hodinku. 

 

Líbí se vám nápad dětí ze 3. A? To jsme rádi.
A jestli máte i vy nějaké své nápady na předvánoční tvoření, budeme rádi, když se s námi o ně podělíte. Stačí, když nám napíšete na e-mailovou adresu: brabencova@jihlavske-listy.cz.

Pro ženy : 26.11.2016  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net