Reklama
Dnes je čtvrtek 18.10.2018     svátek má Lukáš

Nový automobil využijí v Třeštici všichni, ne jen dobrovolní hasiči

SBOR dobrovolných hasičů v Třeštici má k dispozici zbrusu nový dopravní automobil (zcela vpravo). Bude mít široké využití. Sloužit bude nejen sboru, ale také obci, a v případě potřeby také místním obyvatelům. Foto: David Kratochvíl

SBOR dobrovolných hasičů v Třeštici má k dispozici zbrusu nový dopravní automobil (zcela vpravo). Bude mít široké využití. Sloužit bude nejen sboru, ale také obci, a v případě potřeby také místním obyvatelům. Foto: David Kratochvíl

 

Hasiči v Třeštici na Telčsku mají nový automobil. Bude sloužit celé obci. Děti v případě kalamity v zimě dopraví do školy.

 

Mají jen 143 obyvatel, přesto se v Třeštici na Telčsku mohou od soboty oficiálně pyšnit dalším dvoustopým přírůstkem určeným pro tamní jednotku Sboru dobrovolných hasičů. Jejich vozový park se rozrostl o dopravní automobil Ford Tranzit kombi.

 

„Příští rok v červnu oslavíme 130. výročí založení sboru, takže jsme si dali takový předčasný dárek,“ říká k tomu starosta sboru i obce Martin Kodys.

 

Podotýká, že ve vísce využili v únoru vypsaného dotačního titulu ministerstvem vnitra a krajem. Na Vysočinu letos přijede do samospráv celkem 56 dopravních automobilů, přičemž na Jihlavsku se žádostí uspěla kromě Třeštice ještě Černíč, Strachoňovice, Rohozná a Kamenička. „Dotační titul byl určen hlavně pro malé obce, takže jsme toho využili a jsme rádi, že jsme byli úspěšní,“ podotýká k tomu starosta.
Nové vozidlo stálo více než 900 tisíc korun. Obec získala od kraje Vysočina a ministerstva vnitradotaci celkem 750 tisíc korun.

 

Zbývající částku uhradila z vlastního rozpočtu. Techniku zástupci sboru oficiálně převzali při slavnosti v sobotu v podvečer.

 

Vůz bude mít v obci široké využití. Kromě potřeb hasičů, kteří ho využijí na dopravu na soutěže v požárním útoku a při zásazích, bude sloužit i obyvatelům Třeštice a obecnímu úřadu.

 

„V zimě se čas od času stane, že kvůli kalamitě například nedorazí autobus. Takže děti naložíme a odvezeme je do školy tímhle autem,“ říká Kodys s tím, že vůz pojme do přepravy až devět osob. Vůz využijí případně i pro přepravu seniorů například k lékaři.

Pro motoristy : 30.10.2016  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net