Reklama
Dnes je pátek 21.09.2018     svátek má Matouš

Na křižovatce u City Parku mají být od ledna spuštěny kamery

KŘIŽOVATKA u jihlavského City Parku bude od příštího roku pod dohledem kamer. Radnice si od toho slibuje, že si dají řidiči větší pozor a budou páchat méně přestupků. Ilustrační foto: archiv JL

KŘIŽOVATKA u jihlavského City Parku bude od příštího roku pod dohledem kamer. Radnice si od toho slibuje, že si dají řidiči větší pozor a budou páchat méně přestupků. Ilustrační foto: archiv JL

 

Častá jízda na červenou je častým jevem na frekventované křižovatce u City Parku. Radnice zde proto chce v příštím roce spustit kamerový systém, který by odhaloval pachatele těchto přestupků.

 

„Jeho provoz by měl být spuštěn na konci ledna,“ informoval náměstek primátora pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal (ODS). Podle jeho slov umožní vysoká kvalita kamer pořizovat fotografie i videa vozidel jedoucích v těchto místech na červenou. „Na záběrech bude krásně vidět SPZ takovéhoto vozidla,“ doplnil Vymazal.

 

Rychlé vyhodnocení údajů umožní napojení kamer na nový městský informační systém, který se instaluje na radnici. Tento systém v Jihlavě funguje již na křižovatce ulic Jiráskova a Fritzova.

 

Na této křižovatce bylo podle náměstka Vymazala zaznamenáno okolo 1.100 dopravních přestupků, spočívajících v jízdě na červenou. Na frekventované křižovatce u City Parku je, dle vyjádření náměstka primátora, situace obdobná. Některé tyto situace se neobejdou bez dopravních kolizí. „Rozhodli jsme se proto jízdu v těchto místech trochu ukáznit a zkultivovat,“ vysvětlil Vymazal.

 

Dle jeho vyjádření jsou již kamery na křižovatce u City Parku instalované, a čeká se pouze na jejich propojení s informačním systémem na magistrátě. Podle Vymazala činí v současné době nejnižší sazba pokuty za jízdu na červenou dva a půl tisíce korun.

Pro motoristy : 19.12.2015  Nový komentář   Komentáře (0)

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net