Reklama
Dnes je pondělí 19.08.2019     svátek má Ludvík

KESAT: Nabízíme ucelená řešení na klíč

 

 KESAT, a.s. byla založena v roce 1991 bývalými pracovníky Výzkumného ústavu dřevařského v Jihlavě a rakouskou společností KEBA AG.

 

 Obory činností firmy? Optimalizace, automatizace a vizualizace výrobních procesů v průmyslu, zejména pak ve zpracování dřeva, kamene, v robotice a v průmyslu zpracování plastů.

 

 Od 90. let až do současnosti se podnik zaměřuje na automatizaci zpracování dřeva, od roku 2000 společnost doplňuje výrobní program o projekty technologií zpracování surovin v kamenoprůmyslu.

 

 Nástup finanční krize v roce 2008 byl pro KESAT, a.s. impulsem pro rozšíření portfolia nabízených služeb a počíná obchodovat s automatizací KEBA AG, od roku 2011 pak nabízí ucelená řešení na klíč. Jedná se o robotická pracoviště pro broušení a leštění a rekonstrukce a modernizace vstřikolisů.

 

 Od založení do současnosti podnik realizoval stovky projektů pro široké spektrum zákazníků, počínaje dodávkami nových nebo modernizovaných elektrických a softwarových vybavení pilařských provozů až po komplexní dodávky provozních, řídících a vizualizačních elektronických automatizačních systémů, samozřejmostí je záruční a pozáruční servis.

 

Míříme do celého světa!

 Naše zařízení pracují prakticky po celé Evropě, s programy robotických pracovišť a rekonstrukcí vstřikolisů pak míříme do celého světa. Hlavní důraz je kladen na vysokou přidanou hodnotu pro zákazníka, vyšší efektivitu ve zpracování suroviny a energetickou úsporu technologického procesu při využití vlastního a stále zdokonalovaného know-how.

 

 Rádi bychom informovali širší veřejnost zejména o vysoce inovativních programech dodávek aplikací automatizační techniky KEBA. Dodávky robotických pracovišť pro broušení a leštění vychází z požadavku trhu na dodávku a instalaci celého pracoviště vč. robota, pohyblivých stolů a speciálních manipulačních přípravků pro uchopení obráběného předmětu.

 

 Vlastním vývojem je pneumatická příruba ACF, garantující 100%  opakovanost prováděné operace (tedy broušení a leštění). Využíváme roboty Stäubli s rozhraním Unival2, přes které je implementováno na robota kompletní řízení KEBA, umožňující řízení i dodatečných externích os. Zákazník nemusí kombinovat několik řídících jednotek, ale pracuje pouze s jedním výkonným počítačem.

 

 Toto řešení vede k úsporám nákladů pořizovacích i provozních. Po prvotním vyjádření představ klienta a zadání požadavků se zpracují varianty možných technologického řešení pracoviště.

 

 V dalším kroku se pak zpracuje model vybrané realizace, vč. návrhu logistiky skutečného provozu buňky.

 

 Situace je zkoumána a prověřována dle skutečných možností umístění a parametrů vyžadovaných od robota, velký důraz je kladen na bezpečnost a co nejvyšší efektivitu ve využití robota (úspora provozních nákladů a pořizovacích nákladů).

 

 Čas uspoří i zkušení programátoři

 

 Úsporu provozních nákladů přináší i ovladač KeTop T10, který na loňském Hannover Messe získal cenu Robotics Award. Toto ocenění získávají inovativní řešení a technologie pro robotiku, jež mají velký význam pro praktické využití.

 

 Odborná porota při svém rozhodování posuzuje mimo jiné například ekonomické přínosy pro průmysl, míru dopadu na životní prostředí a společnost. Příkladem pracovní úlohy typické pro KeTop T10 může být obsluha robotů, kde jsou realizovány přesuny těžkých břemen, nebo tam, kde jsou aplikovány sekvenční souřadnicové úlohy komplikované pro Teach-in programování.

 

 Provádění tzv. volné jízdy je i u choulostivích aplikací (málo místa, krátké dráhy s vysokou dynamikou) jednoduché, rychlé a bezpečné. Pohybem  KeTopu T10  a prací s joystickem se robotu ukazuje a zadává požadovaná dráha, ale i rotační pohyby.
Zkušenosti ukazují, že i zkušení programátoři opravdu uspoří 20 % času ve srovnání s klasickým Teach-in programováním, u aplikací pro broušení a leštění může být tato úspora ještě vyšší (kombinace s aktivní kontaktní přírubou  ACF od KEBA AG).

 

 Obsluha může pozici či pohyb specifikovat pohybem joysticku vpřed, nebo vzad, rotační pohyby pak pohybem joysticku vlevo, nebo vpravo. Programátor tedy nepotřebuje nezbytně znát hodnoty požadovaných souřadnic. Při změně operátora je čas pro zaučení nového pracovníka minimální, pro stanovení dráhy pohybu není nutno využívat služeb specialisty na roboty, tuto úlohu zvládne i zaučený operátor.

 

 Špička v oboru

 Možnosti využití robotických leštících buněk jsou velmi široké a nejsou prakticky ničím omezené. Reference naleznete nejen v automobilovém průmyslu (zejména dodavatelé komponentů, jako jsou nárazníky a spoilery, nebo přesné nanášení různých tmelů a pojiv s následnou kompletací několika částí). Ale třeba i ve výrobě brýlových obrouček, kde robot provádí finální povrchovou úpravu hned v několika krocích. Robot může současně převzít i úkoly manipulátoru, podávat si předměty k obrábění samostatně a po provedení operace je následně ukládat do připravených palet.

 

 Na shodné HW platformě je realizováno i řízení vstřikolisů KePlast. KESAT se zaměřuje na modernizace strojů a snižování jejich energetické náročnosti.
Řešíme jak stroje hydraulické, elektrické, tak i hybridní koncepce. Rozhraní Euromap 67 pro spolupráci vstřikolisu a manipulátoru je samozřejmostí. Intuitivní HMI rozhraní SW KePlast je delší dobu v oboru špičkou.

 

 Programová nádstavba KePlast EasyNet 2.0 zvyšuje produktivitu výroby, a to jejím průběžným monitoringem. Sleduje provozní stavy, servisní odstávky, pracovní cykly, teploty stroje aj.

 

 Archiv dat je nepostradatelným zdrojem informací pro plánování výroby a využití jednotlivých strojů. S novým SW modulem “KePlast EasyNet.Mobile” je možné monitorovat veličiny i přes chytré dotykové telefony.

 

 Hydraulické servočerpadlo KePlast Speed Pump může uspořit až 30 % nákladů na energie. Komplet jednotky čerpadla a měniče doplňuje SW, jednoduše implementovatelný do KePlast prostředí.

 

 Komunikační rozhraní CANopen a EtherCAT garantují bezproblémové propojení s řídící jednotkou, veškerá nastavení a úrovně kastomizace lze obsluhovat jak  z externího notebooku, tak přímo z ovládacího panelu IMM.

 

 Data poskytovaná z KePlast SpeedPump jsou archivována pro potřeby kontroly či dalšího zpracování, zpětnou analýzou hodnot je čerpadlo stále optimálně nastaveno (např. sledování teploty motoru umožní optimalizované délky pracovních cyklů a výkon vstřikolisu se tak blíží maximu).

 

 Zaujala vás naše firma a máte znalosti s programováním? Chtěli byste pracovat se špičkovými technologiemi v plastikářství a pracovat v ČR i zahraničí? Pak neváhejte a kontaktujte nás! Rádi vás přivítáme na osobní schůzce v sídle firmy!

VYSOČINA kraj, kde podnikáme : 03.03.2015  Nový komentář   Komentáře (0)
  Přihlaste se prosím do diskuze JL

email / login:

heslo:

Komentáře ke článkům mohou vkládat pouze registrovaní čtenáři

Registrace nového uživatele

Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net