Reklama
Dnes je neděle 17.11.2019     svátek má Mahulena

Primátorka: Špinavou práci uděláme my a oni si do nás ještě mohou kopnout

Primátorka Karolína Koubová na mimořádném zasedání zastupitelstva 29. července 2019.
Primátorka Karolína Koubová na mimořádném zasedání zastupitelstva 29. července 2019.

2.8.2019 Bez kategorie/Komentáře (9), autor:
Petr Klukan

Po červnové rezignaci náměstka primátorky Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) následovala jeho rezignace na koaliční smlouvu a stal se opozičním zastupitelem. To se poprvé projevilo na mimořádném zasedání jihlavského zastupitelstva, které se konalo v pondělí 29. července. Zasedání se nakonec nekonalo, protože se po vzájemných neshodách zastupitelé nedohodli na programu schůze.

Opozice, která trvala na vysvětlení řady kroků vedení města, včetně toho, proč došlo k výměně advokátní kanceláře ve „sporu o vodu“ města Jihlavy a Svazu vodovodů a kanalizací, se poté informace mohla dozvědět na neveřejném pracovním semináři. Ten se konal těsně po zasedání zastupitelstva. Jaromír Kalina na seminář odmítl přijít.

Primátorka města Karolína Koubová ve středu 31. července vydala k mimořádnému zasedání zastupitelstva na svém facebookovém profilu toto prohlášení:

 

„Máme za sebou mimořádné zastupitelstvo, které bylo opravdu zvláštní. Opozice, hlavně z hnutí ANO, ho vyvolala pod záminkou řešení vodohospodářského sporu, ale navrhla body, které se zmíněné problematiky vůbec netýkaly.

Když jsme se jim snažili s vedením vysvětlit, že jejich program je úplně mimo, a navíc část i protizákonná, dočkali jsme se jen urážek, vydírání a vyhrožování. Navrhli jsme jim pracovní seminář, na kterém jim rádi odpovíme na všechny otázky, protože se jedná mnohdy o velmi citlivé informace, které pokud padnou veřejně, protistrana, se kterou se soudíme, okamžitě využije proti nám.

Opozici však nešlo o informace a blaho Jihlaváků, kterým se ohánějí. Šlo jim o politickou exhibici před veřejností a sbírání bodů. Jinak by totiž na seminář zůstali a neodešly by jich dvě třetiny domů. Tak na co si hrají? Ti největší křiklouni zmizeli v okamžiku, kdy se vypnuly kamery a odešli novináři. A největší paradox? Většina opozice informace už stejně měla před tímto zastupitelstvem, protože jsem se osobně sešla v minulých dnech jak se zástupci ANO, tak např. ČSSD nebo KSČM.

Chci opět zdůraznit, že naše kroky v oblasti vymáhání vodohospodářského majetku jsou vedeny právě snahou o vymožení všeho, co nám SVAK dluží. Majetku i peněz. A jsem přesvědčená, že opozice je šťastná, že jsme do toho hnoje konečně hrábli a začali mnohaletou špínu kydat. Dokonce to v soukromých rozhovorech sami přiznávají!

Včera za zavřenými dveřmi padlo z úst minulého vedení, jaké problémy vyvstávaly. Opakovaně se potvrdily dohady o tom, že vedení města dostávalo informace od advokáta, městské společnosti a náměstka jen po kouskách a tak, jak se jim hodilo. Jenže bývalé vedení nenašlo na radikální řešení v předchozím období odvahu. Takže teď mohou zabít dvě mouchy jednou ranou. Špinavou práci uděláme my a oni si do nás ještě mohou kopnout, protože dobře vědí, že nemůžeme veřejně prozrazovat např. obchodní tajemství.

To, že jsme rozbili letitý klan náměstka, advokáta a ředitele městské společnosti, mělo jediný cíl. Konečně utnout praxi, že se dělalo strategické rozhodování mimo vedení města. Mimo to vedení, které je zodpovědné za veřejné finance, mimo to vedení, které jediné má rozhodovat o postupu ve sporu. Ředitel městské společnosti neřídí firmu s péčí řádného hospodáře, nechce vydat svému majiteli zásadní data a je zvyklý, že když má problém, náměstek Kalina ho za něj vyřeší.

Pro mě jako primátorku je zásadní problém v tom, že jsem měla náměstka (Jaromíra Kalinu), který tyto problémy kryje a není s ním rozumná řeč, když má zbytek vedení snahu to řešit. Navíc náměstek nedával ucelené informace nejen vedení města, ale ani svému výboru, své vlastní straně.

To vše potvrdil svým včerejším odstoupením od koaliční smlouvy, které neprojednal ani se svou vlastní stranou. Podrazit nejen koalici, ale i svou vlastní stranu, to už vyžaduje opravdu silný žaludek. Jsem z toho smutná. Jsem smutná i naštvaná z toho, že osobní zájmy určití lidé nadřazují zájmům města a vlastně i z toho, že opozice tohoto neakceptovatelného chování zneužívá pro svůj boj proti současnému vedení.

Já vím, „tohle je přece politika“, řekne si mnoho lidí. Mně je ale z takové politiky prostě nevolno. Situace v koalici není jednoduchá, to už jistě chápou všichni. Já si však svých partnerů vážím. Vážím si kolegů z ODS, ŽiJ i KDU-ČSL a věřím, že všem devatenácti koaličním zastupitelům jde o Jihlavu, která bude hezká, prosperující a očištěná od všech klientelistických vazeb a politických kamarádčoftů. Děkuji, kolegové, a děkuji i vám, milí Jihlaváci, za podporu, kterou nám vyjadřujete.“

 

Dovětek Karolíny Koubové:

V prohlášení, které jsem vydala dne 30. 7. na svém facebookovém profilu, informuji o situaci na radnici týkající se rezignace náměstka Kaliny a souvisejících okolností. V textu jsem záměrně neuváděla jména aktérů kolem vodohospodářského sporu, což bohužel vede k domněnkám a spekulacím, které mě netěší. 

Nadstandardní vztahy, o kterých v prohlášení mluvím, vznikly mezi ředitelem městské společnosti Jiřím Benáčkem, advokátem Miroslavem Šianským a náměstkem Jaromírem Kalinou. AK Ondruš, s.r.o., ve které pan Šianský jako koncipient pracoval a následně s ní jako advokát spolupracoval, tuto spolupráci ukončila. Po ukončení spolupráce AK Ondruš s.r.o. poskytuje nad rámec svých povinností potřebnou součinnost městu tak, aby nebylo ohroženo ani vedení sporu, ani majetek města.

 

 

Nový komentář

Komentáře

Paní primátorka se nepochlubila, že k cca 500 zaměstnancům radnice přijali dalšího pracovníka. Manažéra pro sociální začleňování.:-))))  Kolik bude lid stát? Někdo se není schopen 500 let začlenit a druhýmu - malému dítěti- postaví školku, kam  děti budou chodit na noční.Ty se tvrdě a bez rozmazlování musí začlenit okamžitě. Jsou to vyhozený peníze. Musí nastoupit tvrdá represe,hýčkání z daní pracujících už bylo dost. Plození nekonečného množství parazitů na sociálním systému musí být trestáno jako nejzávažnější ekonomický zločin. Tím by se mělo začít.
km | 2019-08-04 19:32:24 | Reagovat
tohle se vlídností nedá zvládnout, přznejte si to dokud je čas


https://www.televizeseznam.cz/video/vtipky-a-srandicky/sokujici-rom-ma-22-deti-nepamatuje-si-jejich-jmena-72472
km | 2019-08-04 19:36:17 | Reagovat
°;°
Humorná vložka v době vrcholící politické krize – Fórum shání přeběhlíky z opozice 
https://www.obcasnik.eu/krize-primatorky-forum-shani-prebehliky-z-opozice/
blade | 2019-08-13 11:11:18 | Reagovat
https://www.facebook.com/100008808543743/videos/2092458487724416/
Zdejší konšelé káleli a zřejmě dál kálí na prostý jihlavský lid a podle toho ta Jihlava taky vypadá. Jenom žabomyší války o korýtka, koalice a další nesmysle, ale že má být např. se sjezdem z přivaděče vybudovaný taky nájezd to neví nebo jsou líní to zajistit. Konšelé to nevidíte kudy ty auta zbytečně jezdí?! Náměstí jak rozpálený buzerplac hlavně pro plecháče. M. park – no toho architekta bych přerazil a ne zaplatil. Kde je ta odpověď z Kronospanu na konšelský dopis?  Hlavně bezhlavě povolit kdejakou logistickou krabici kdejakému vydřiduchu bez dopravní i stavební koncepce. Místní silnice a chodníky jsou neustálý tankodrom a jen neustálé výmluvy na to či ono. Když to neumíte tak se do toho vy stranické či hnutí skupiny neserte a táhněte do háje a přenechte to fundovaným odborníkům! K čemu jsou prostým jihlavanům nějaké strany, hnutí, koalice, když jde Jihlava ve všech směrech do kopru?!
blade | 2019-08-21 16:11:22 | Reagovat
Jak na to?
Jihlavská politika není jednoduchá.
Je třeba si uvědomit spoustu následků svého jednání.
I když vše není "Košer", nebudem si nic nalhávat, je asi potřeba dělat nějaký ten kompromis, či rozumnou dohodu.
Mám na mysli to, že NIC nejde vyřešit- lusknutím prstů.
Nezříkám se tíživých problémů našeho města, ale netlačil bych tolik na pilu a šel do toho s rozumem.
A bylo by dobré se zaměřit na všechny problémy, ne jen na ty "Líbivé"
Z těch padesáti vysázených třešní se opravdu "Nenažerem".
Václav
 
omg | 2019-08-23 00:33:24 | Reagovat
Apropo
Slyšel jsem. Že by se měly zvednout, hodně, poplatky za odpady.
Co je na tom pravdy?
V
omg | 2019-08-23 00:41:28 | Reagovat
Trestat obyvatele za snahu třídit
případným zvednutím poplatků zajímavá to politika :o(((
https://www.jihlava.cz/mistri-v-jihlave-vyborne-tridi-a-vyhazuji-o-tretinu-mene-odpadu-nez-prumerni-cesi/d-526235

https://www.jihlava.cz/nejlepe-tridi-odpady-obyvatele-jihlavy/d-519540

 
blade | 2019-08-24 15:02:14 | Reagovat
z Aktuálně:

Kandidují na primátora, jak vyřeší potíže Jihlavy?
Otázka:
5) Byl/a byste pro zbourání Prioru?
Odpověď:
Karolína Koubová (Forum Jihlava:
Jsme pro nastartování procesu celkové revitalizace centra Jihlavy. Vyřešení otázky Prioru k němu jednoznačně patří. Do centra středověkého města takovéto stavby nepatří a je naší ostudou, že jsme s tím zatím nedokázali nic udělat. Chceme otevřít širokou diskusi mezi obyvateli a odborníky, jak tuto záležitost řešit. Forum Jihlava navrhuje již v jiných městech vyzkoušené řešení, a tím je návrat původní zástavby. Tj. v případě Jihlavy zbourat PRIOR a postavit na jeho místě budovu odpovídající vzhledu původního Kreclu. Uvědomujeme si, že je to cesta na dlouhou trať, ať již z pohledu majetkového, či finančního. Proto chceme celý proces nastartovat co nejdříve, aby Jihlava už konečně začala nabírat směr ke konkrétnímu řešení.

No vida, tak bourat se přece jen bude °;°
blade | 2019-08-29 18:39:39 | Reagovat
Jít s dobou
Tož, já bych postavil pyramidu, ať jsme světoví.
V
omg | 2019-09-01 04:39:31 | Reagovat
Reklama
05.11.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)Novým náměstkem jihlavské primátorky je Martin Laštovička

Koaliční krize na jihlavské radnici skončila. Všechny čtyři koaliční strany zastoupené ve vedení města Jihlavy – Fórum Jihlava, ODS, Žijeme Jihlavou a KDU-ČSL, se dohodly na obnovení ...

25.10.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)Novým předsedou jihlavských lidovců se stal Josef Kodet ml.

Jihlavská městská organizace KDU-ČSL má nového předsedu. Stal se jím Josef Kodet mladší, který ve funkci vystřídal Jaromíra Kalinu. Nový předseda Kodet si jako jednu z priorit vytkl ...

25.10.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)Kalina: Budu i nadále hájit zájmy obyvatel Jihlavy

Členská schůze jihlavských lidovců rozhodla o změně svého vedení. Do funkce předsedy jihlavské KDU-ČSL zvolila Josefa Kodeta mladšího, který tak vystřídal Jaromíra Kalinu. Nový předseda ...

26.09.2019 Bez kategorie/Komentáře (2)Primátorka: dáváme stížnost na advokáta Ondruše. Advokát to považuje za nehorázné

Na svém facebookovém profilu primátorka Jihlava Karolína Koubová (Fórum Jihlava) zveřejnila v den zasedání zastupitelstva, v úterý 24. září, text, v němž vysvětluje, proč se vedení města ...

23.09.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)Pavel Šlechtický (KSČM): Je to cirkus s řadou úletů

Noviny jihlavské radnice - září Opoziční jihlavský zastupitel za KSČM Pavel Šlechtický reaguje na rezignaci náměstka Kaliny a vysvětluje, jaké návrhy koalice podpořit nemohl. Na ...

20.09.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)Geist: Kandidovat v krajských volbách? Nepřišlo mi to dosud na mysl

Počátkem září složil slib a stal se novým krajským zastupitelem Zdeněk Geist (za ODS). Nahradil Radovana Necida (ODS), který vyhrál konkurz na šéfa krajských silničářů a na funkci zastupitele ...

20.09.2019 Bez kategorie/Komentáře (5)Jihlava postrádá životodárnou složku – studenty z vysokých škol

Noviny jihlavské radnice – září 2019 Jihlavská radní Silvie Čermáková (Žijeme Jihlavou!) je iniciátorkou nové podoby jihlavských Vánoc i letošního výročí sametové revoluce, projektu ...

11.09.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)Novým krajským zastupitelem se stal Zdeněk Geist

Novým členem Zastupitelstva Kraje Vysočina se 10. září 2019 stal po složení slibu Zdeněk Geist (za ODS). V zastupitelstvu nahradil Radovana Necida (ODS), který se mandátu vzdal poté, co byl ...

30.08.2019 Bez kategorie/Komentáře (0)R. Necid rezignuje na krajského zastupitele, nahradit ho má Z. Geist

Radovan Necid se stane ředitelem krajských silničářů, na funkci krajského zastupitele za ODS rezignuje. Nahradit ho má Zdeněk Geist, který však už není členem strany. Krajští silničáři ...

02.08.2019 Bez kategorie/Komentáře (9)Primátorka: Špinavou práci uděláme my a oni si do nás ještě mohou kopnout

Po červnové rezignaci náměstka primátorky Jaromíra Kaliny (KDU-ČSL) následovala jeho rezignace na koaliční smlouvu a stal se opozičním zastupitelem. To se poprvé projevilo na mimořádném ...

15.07.2019 Bez kategorie/Komentáře (2)Řízení ve věci přestupku proti zastupiteli Paulovi bylo zastaveno a odpověď M. Paulové

Jihlavské listy 12. července 2009 Městský úřad v Havlíčkově Brodě zastavil řízení ve věci přestupku proti jihlavskému zastupiteli Petru Paulovi (SPD). Jihlavský zastupitel Petr Paul ...

04.07.2019 Bez kategorie/Komentáře (1)Lidovecký náměstek Kalina rezignoval

K 30. červnu náměstek primátorky Jaromír Kalina (KDU-ČSL) rezignoval na svou funkci náměstka. Důvodem je skutečnost, že město Jihlava vypovědělo smlouvu s advokátní ...


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net