Dnes je pátek 18.01.2019     svátek má Vladislav

Tolerance II.

Foto: autor
Foto: autor

17.1.2018 Čtenáři píší/Komentáře (3), autor:
Zdeněk Gryc

Ilustrační foto ukazuje současný stav malého volebního plakátu Jiřího Drahoše, vylepeného do spodního levého rohu, na plakátovací ploše v ulici U hřbitova za Krystalem. Bilbord druhého usměvavého kandidáta, třeba ten v bazénu Rošického je také takový jaký je. Tento stav, by měl volič nejenom v donátorských vztazích, vzít v úvahu. Nenechat se zblbnout rafinovanou dlouhodobou propagandou. Přemýšlet o současných politických tanečcích politiků, KAMPANI - NEKAMPANI a tanečcích politiků, kteří dosahují úspěchu demagogickým štvaním. Pozor Hitler byl zvolen demokraticky na vlně anti-něčeho. Něco se vždycky najde! Přeji vám toleranci a pohodu v symbolickém roce 2018.

Nový komentář

Komentáře

VZKAZ STUDENTŮ NÁRODU 1989 a 2018
"V říjnu 1989 naplánovala organizace Nezávislé studentské sdružení STUHA na 17. listopad 1989 pietní akci k 50. výročí uzavření českých vysokých škol nacisty. Akce se měla odehrát na pražském Albertově. Oficiálním účelem mělo být uctění památky Jana Opletala,
----------------------------------------
avšak radikálnější části studentů mínili využít této akce k vyjádření nespokojenosti se současnou společenskou situací a k volání po změně.
---------------------------------------
 K organizaci pietní akce se připojila i pražská organizace Socialistického svazu mládeže (SSM). Aby mohla být akce oficiálně povolena, museli se organizátoři vzdát původně zamýšleného plánu na pochod do centra města. Místo toho měla demonstrace zamířit opačným směrem, na Vyšehrad. Tato podoba demonstrace byla nakonec ústředním výborem KSČ a následně i obvodním národním výborem schválena. Organizátoři demonstrace zatím vyzývali zúčastněné, aby si na manifestaci přinesli květiny.
Na přípravě a průběhu demonstrace se na žádost studentů nepodílely žádné disidentské organizace, aby představitelé moci nedostali důvod k zakázání či potlačení demonstrace. Většina disidentů se demonstrace nezúčastnila, neboť byla organizována SSM.[23] Značný podíl měly ale děti disidentů Marek Benda, Jiří Dienstbier, Jan Dus, kteří společně se Šimonem Pánkem měli rozhodný vliv v nasměrování průvodu do středu města po nábřeží, což se posléze stalo roznětkou revoluce."
----------------------------------------------------------------------------
"Druhé kolo prezidentských voleb
vyhrál u studentů drtivě Drahoš.
U studentů zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Získal 75,86 procenta hlasů a vyhrál ve všech krajích.
Pro současného prezidenta Miloše Zemana hlasovalo 24,14 procenta voličů z řad studentů.
Podle pořadatelů studentských voleb ze společnosti Člověk v tísni výsledky v řádném termínu odeslalo 298 škol a platný hlas odevzdalo 38 557 studentů.
Dnes 18:12 "Výsledky studentských voleb by neměly být přeceňovány, ale ani přehlíženy.
Jsou specifickou výpovědí o nejmladší generaci,"
uvedl zakladatel a ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota.
Dodal, že je lze chápat i jako určitý vzkaz těm starším, generaci rodičů a prarodičů."
 
Zdeněk | 2018-01-17 22:03:42 | Reagovat
(bydlím s ním v jednom domě) ! zajímavé že ?
 Alexander Tomský
Ovšem pozor, budeme jistě překvapeni.
Já totiž Jiřího Drahoše dobře znám
(bydlím s ním v jednom domě),
on rozhodně není žádné „želé” ani „kejvač”, má pevné názory evropského (stále ještě) hlavního proudu.
 Věří v integraci Evropské unie a možná i celého lidstva, podporuje svobodnou migraci za zaměstnáním v Schengenu i přijetí společné měny bez referenda a trestně stíhaného premiéra podruhé jmenovat nehodlá.
 V předvolební kampani formuloval svůj postoj opatrně a takticky, dobře věděl, že mu některé názory, zvláště podpora nadnárodního eura (ztráta hospodářské suverenity), voliče nezíská.

Jediné, co vnáší nepatrné pochyby do mé spekulace, je akademikovo zjevné úsilí o důstojnost.
„Nic totiž neuráží lidový instinkt více než důstojný muž
a nedůstojná žena” (G. K. Chesterton).
 
Zdeněk | 2018-01-18 16:59:32 | Reagovat
"NEVÍM OPRAVDU NEVÍM". . .
Aktuální volební propagandu a podpásovky dobře ilustruje,  v dnešních odpoledních hodinách,  stav plakátu  na ilustrační fotografii. Na něm má Drahoš symbolicky vyškrábané oči.
Jedinou obranou proti obdobné anonymní sebrance, je přečíst si řádně autorizované vyjádření známých osobností, lékaře:
 Světově proslulého kardiochirurga profesora Jana Pirka.
V Česku je známý mimo jiné i tím, že se nebojí vyjadřovat k politice. Má třeba jasný názor na prezidenta Miloše Zemana, o kterém se před časem vyjádřil v médiích, že je nemocný a neměl by znovu kandidovat.

Vědec a astrofyzik Jiří Grygar v nedávné debatě v Českém rozhlase.
Tématem byla i blížící se prezidentská volba.
Podle Jiřího Grygara by bývalý šéf Akademie věd Drahoš byl velmi dobrým prezidentem.
„Je to velmi věrohodný člověk,“ uzavírá rozhovor.
-------------------------------------------------------------------
"Ilustrační foto ukazuje současný stav malého volebního plakátu Jiřího Drahoše, vylepeného do spodního levého rohu, na plakátovací ploše v ulici U hřbitova za Krystalem.
Bilbord s Hradem před bazénem Rošického,  je veliké ve výšce dobře umístěné tablo.  Krásné svěží barvy velkého panoramatu Hradčen. Drobné autorizace vlevo dole:
Zadavatel: Přátelé Miloše Zemana z.s
Zhotovitel: Přátelé Miloše Zemana z.s
--------------------------------------------------------------------
17. LEDNA 2018 16:19, AKTUALIZOVÁNO  20:14 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > DOMOV
‚Osm milionů pro Zemana? Nevím, kdo to platil.‘ Veleba je přitom členem spolku, který peníze daroval
JAN VELEBA, PŘEDSEDA SPO A SENÁTOR | FOTO:  FRANTIŠEK VLČEK, MAFRA
PRAHA „Nevím, opravdu nevím“.
Senátor, předseda Strany práv občanů a Zemanův sympatizant Jan Veleba neumí vysvětlit, kde se vzaly peníze určené na kampaň současné hlavy státu, které daroval spolek Přátelé Miloše Zemana. A to i přesto, že je sám členem tohoto spolku. Nejde přitom o zanedbatelnou částku. Na účet doputovalo osm milionů korun.
Ve výčtu sponzorů Zemanovy kampaně se pod kolonkou „nepeněžité plnění“ mimo jiné objevuje spolek Přátelé Miloše Zemana. Podle Veleby jsou členové spolku lidé, se kterými Zeman přicházel do kontaktu a kteří jej podporují.
Spolek daroval bezmála osm milionů korun na velkoplošnou venkovní reklamu a další služby spojené s propagací před volbami.
V prezidentských volbách navíc spolek vedl kampaň na podporu Miloše Zemana, aniž by byl registrován jako třetí osoba pro volbu prezidenta na stránkách Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Zakládajícími členy spolku byli Vratislav Mynář, Martin Nejedlý, Miroslav Grégr, Karel Srp, Miroslav Šlouf či nyní už zesnulý Eduard Votava. Server Lidovky.cz se pokoušel spolek kontaktovat. Marně.
Kdo konkrétně tuto sumu zaplatil? „Nevím, opravdu nevím,“ nedokázal odpovědět senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba. „Já ani nevím, kolik těch billboardů třeba je. Někdo to určitě musel zaplatit,“ sdělil mimo jiné dále v rozhovoru pro DVTV. Ve dvacetiminutovém interviewu, v němž se vyhýbal odpovědi a před jehož skončením rozzlobeně odešel ze studia, také zmínil, že je potřeba se zeptat přímo současné hlavy státu.
„Nejsem předseda tohoto spolku,“ odvětil na výtku moderátora, že by kampaň měla být transparentní a že by jako jako jeden ze členů spolku měl vědět, z čí kapsy peníze ne Zemanův účet přitekly.
Stejně reagoval i na dopolední dotaz serveru Lidovky.cz, zda na kampaň přispěla Strana práv občanů, jíž předsedá. A také na otázku, jestli zmíněná partaj organizuje Zemanovu kampaň. To ale Veleba v telefonickém rozhovoru vyloučil. „Každý, kdo zná pana prezidenta a kdo je v té straně, pro něj chce něco udělat,“ uvedl. Strana jako taková ale prý nic neorganizuje.
Veleba zároveň vyjádřil radost z toho, že podporu cítí i od mnoha lidí „zvenčí“, nejen ze Strany práv občanů. „Mohu doložit, že mi chodí desítky vzkazů denně o tom, že lidé chtějí pomoci Zemanovi,“ sdělil a pokračoval líčením konkrétního příběhu jedné podporovatelky současné hlavy státu.
Z údajů o nepeněžitém bezúplatném plnění, které musí kandidáti před volbami zveřejnit, ovšem vyplývá, že Strana práv občanů dala přes milion korun na výrobu a instalaci reklamních ploch či na dobrovolnické práce a drobné propagační materiály.
O kampani současné hlavy státu tedy Veleba nesdělil bližší informace. Na otázku, od jakého momentu vlastně vede prezident kampaň, zřejmě nechtěně sdělil: „Miloš Zeman od vstupu na Hrad, což bylo 8. března před pěti lety, začal absolvovat cesty po republice.“
Po námitce moderátora však po chvilce dodal, že si nepřeje, aby jej chytal za slovo. Vysvětlil, že tím měl na mysli plnění Zemanových plánů po nástupu do funkce. Hájil tak pravděpodobně slova samotné hlavy státu, která již dlouho před prvním kolem prezidentské volby avizovala, že nevede žádnou kampaň.
„Teď už to bude kampaň,“ uvedl Veleba s tím, že se Zeman po zveřejnění výsledků první fáze kampaně rozhodl vyhovět Drahošovu přání setkat se tváří v tvář před televizními kamerami.
V rozhovoru mimo jiné Veleba několikrát zkritizoval současnou podobu volebního zákona, která určuje limit finanční stránky kampaně. „Je potřeba, aby všichni měli stejné podmínky,“ zmínil potřebu novelizovat volební zákon kvůli financování kampaní jednotlivých kandidátů. Nelíbí se mu, že kandidáti údajně nemají stejné podmínky.
Narážel tím na to, že Drahoš získal podporu od několika vypadnutých uchazečů o Hrad. Například Michal Horáček mu již poskytl desítky propagačních ploch k libovolnému využití.
ŠÁRKA KABÁTOVÁ
Zdroj: https://www.lidovky.cz/my-kampan-zemanovi-neorganizujeme-kazdy-mu-pomaha-po-svem-rekl-veleba-za-spo-1v4-/zpravy-domov.aspx?c=A180117_130445_ln_domov_sk
 
Zdeněk | 2018-01-19 19:34:16 | Reagovat
Napište i vy, svůj vlastní článek - formulář ZDE
Reklama
Reklama
22.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0) Jak dětem zprostředkovat atmosféru před 17. listopadem 1989?

Originální způsob zvolil náš učitelský sbor v rámci projektového dne, který měl žákům přiblížit předlistopadovou atmosféru ...

21.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (3)Oslavy první republiky si všichni užili. Byl charleston i škubánky s mákem

Ve znamení elegance a tance se nesly oslavy první republiky na Základní škole Evžena Rošického v Jihlavě. Pro žáky byla v pátek 26. 10. ...

21.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Školou znělo „Ach synku, synku“

Pátek 26. října byl na naší škole velice slavnostním dnem. Byl celý věnován oslavám 100. výročí založení republiky. ...

21.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Trikolóry, muzeum i dort

Téměř celý letošní rok se nese ve znamení oslav 100. výročí založení Československa. I naše Základní škola speciální ...

15.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Častrovský Libkovanka fest počtvrté: kapely uctily i republiku

Cesta za dalším dárkem k mým půlkulatinám směřovala tentokrát do nedaleké obce Častrov. V sobotu 20. října se ve zdejším kulturním ...

13.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (4)Sláva, skončila nám uzavírka Brněnského mostu.

Největší dopravní zátěž během opravy mostu nesly bez reptání Březinky, resp.ulice Okružní. Již dříve zde hygiena měřila hladinu hluku, ...

12.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)ZŠ Polná rozkvetla vlajkami aneb Kdo neslaví, není Čech

Také Základní škola Polná se na oslavy 100. výročí vzniku samostatného československého státu pečlivě připravovala. Školní ...

12.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (2)Slavila i jihlavská ZŠ Křížová

V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa, které si připomeneme 28. října, proběhlo na naší škole několik akcí. Dne 23. 10. se ...

08.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Republika našima očima…

… takový byl název projektového dne, kterým jsme si v pátek 26. 10. připomněli v Základní škole v Batelově 100. výročí vzniku ...

08.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Téma pro stonařovské školáky: Česká republika, moje vlast

Ve středu 24. 10. žila celá naše škola stoletým výročím vzniku Československa. Žáci zpracovávali státní symboly, škola ...

05.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Připomenutí vzniku Československa v Užhorodu

V neděli dne 28. října jsme si připomněli sté výročí vzniku Československa, které se stalo jedním z nástupnických států Rakousko-Uherska. ...

05.11.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Dušičky

Máme tady svátky Památky zesnulých a tak jsem se vydal na Šacberk ke krematoriu. Byl jsem zde naposled v létě na pohřbu, ale když jsem se byl podívat ...


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net