Reklama
Dnes je úterý 21.08.2018     svátek má Johana

Tolerance II.

Foto: autor
Foto: autor

17.1.2018 Čtenáři píší/Komentáře (3), autor:
Zdeněk Gryc

Ilustrační foto ukazuje současný stav malého volebního plakátu Jiřího Drahoše, vylepeného do spodního levého rohu, na plakátovací ploše v ulici U hřbitova za Krystalem. Bilbord druhého usměvavého kandidáta, třeba ten v bazénu Rošického je také takový jaký je. Tento stav, by měl volič nejenom v donátorských vztazích, vzít v úvahu. Nenechat se zblbnout rafinovanou dlouhodobou propagandou. Přemýšlet o současných politických tanečcích politiků, KAMPANI - NEKAMPANI a tanečcích politiků, kteří dosahují úspěchu demagogickým štvaním. Pozor Hitler byl zvolen demokraticky na vlně anti-něčeho. Něco se vždycky najde! Přeji vám toleranci a pohodu v symbolickém roce 2018.

Nový komentář

Komentáře

VZKAZ STUDENTŮ NÁRODU 1989 a 2018
"V říjnu 1989 naplánovala organizace Nezávislé studentské sdružení STUHA na 17. listopad 1989 pietní akci k 50. výročí uzavření českých vysokých škol nacisty. Akce se měla odehrát na pražském Albertově. Oficiálním účelem mělo být uctění památky Jana Opletala,
----------------------------------------
avšak radikálnější části studentů mínili využít této akce k vyjádření nespokojenosti se současnou společenskou situací a k volání po změně.
---------------------------------------
 K organizaci pietní akce se připojila i pražská organizace Socialistického svazu mládeže (SSM). Aby mohla být akce oficiálně povolena, museli se organizátoři vzdát původně zamýšleného plánu na pochod do centra města. Místo toho měla demonstrace zamířit opačným směrem, na Vyšehrad. Tato podoba demonstrace byla nakonec ústředním výborem KSČ a následně i obvodním národním výborem schválena. Organizátoři demonstrace zatím vyzývali zúčastněné, aby si na manifestaci přinesli květiny.
Na přípravě a průběhu demonstrace se na žádost studentů nepodílely žádné disidentské organizace, aby představitelé moci nedostali důvod k zakázání či potlačení demonstrace. Většina disidentů se demonstrace nezúčastnila, neboť byla organizována SSM.[23] Značný podíl měly ale děti disidentů Marek Benda, Jiří Dienstbier, Jan Dus, kteří společně se Šimonem Pánkem měli rozhodný vliv v nasměrování průvodu do středu města po nábřeží, což se posléze stalo roznětkou revoluce."
----------------------------------------------------------------------------
"Druhé kolo prezidentských voleb
vyhrál u studentů drtivě Drahoš.
U studentů zvítězil ve druhém kole prezidentských voleb bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Získal 75,86 procenta hlasů a vyhrál ve všech krajích.
Pro současného prezidenta Miloše Zemana hlasovalo 24,14 procenta voličů z řad studentů.
Podle pořadatelů studentských voleb ze společnosti Člověk v tísni výsledky v řádném termínu odeslalo 298 škol a platný hlas odevzdalo 38 557 studentů.
Dnes 18:12 "Výsledky studentských voleb by neměly být přeceňovány, ale ani přehlíženy.
Jsou specifickou výpovědí o nejmladší generaci,"
uvedl zakladatel a ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota.
Dodal, že je lze chápat i jako určitý vzkaz těm starším, generaci rodičů a prarodičů."
 
Zdeněk | 2018-01-17 22:03:42 | Reagovat
(bydlím s ním v jednom domě) ! zajímavé že ?
 Alexander Tomský
Ovšem pozor, budeme jistě překvapeni.
Já totiž Jiřího Drahoše dobře znám
(bydlím s ním v jednom domě),
on rozhodně není žádné „želé” ani „kejvač”, má pevné názory evropského (stále ještě) hlavního proudu.
 Věří v integraci Evropské unie a možná i celého lidstva, podporuje svobodnou migraci za zaměstnáním v Schengenu i přijetí společné měny bez referenda a trestně stíhaného premiéra podruhé jmenovat nehodlá.
 V předvolební kampani formuloval svůj postoj opatrně a takticky, dobře věděl, že mu některé názory, zvláště podpora nadnárodního eura (ztráta hospodářské suverenity), voliče nezíská.

Jediné, co vnáší nepatrné pochyby do mé spekulace, je akademikovo zjevné úsilí o důstojnost.
„Nic totiž neuráží lidový instinkt více než důstojný muž
a nedůstojná žena” (G. K. Chesterton).
 
Zdeněk | 2018-01-18 16:59:32 | Reagovat
"NEVÍM OPRAVDU NEVÍM". . .
Aktuální volební propagandu a podpásovky dobře ilustruje,  v dnešních odpoledních hodinách,  stav plakátu  na ilustrační fotografii. Na něm má Drahoš symbolicky vyškrábané oči.
Jedinou obranou proti obdobné anonymní sebrance, je přečíst si řádně autorizované vyjádření známých osobností, lékaře:
 Světově proslulého kardiochirurga profesora Jana Pirka.
V Česku je známý mimo jiné i tím, že se nebojí vyjadřovat k politice. Má třeba jasný názor na prezidenta Miloše Zemana, o kterém se před časem vyjádřil v médiích, že je nemocný a neměl by znovu kandidovat.

Vědec a astrofyzik Jiří Grygar v nedávné debatě v Českém rozhlase.
Tématem byla i blížící se prezidentská volba.
Podle Jiřího Grygara by bývalý šéf Akademie věd Drahoš byl velmi dobrým prezidentem.
„Je to velmi věrohodný člověk,“ uzavírá rozhovor.
-------------------------------------------------------------------
"Ilustrační foto ukazuje současný stav malého volebního plakátu Jiřího Drahoše, vylepeného do spodního levého rohu, na plakátovací ploše v ulici U hřbitova za Krystalem.
Bilbord s Hradem před bazénem Rošického,  je veliké ve výšce dobře umístěné tablo.  Krásné svěží barvy velkého panoramatu Hradčen. Drobné autorizace vlevo dole:
Zadavatel: Přátelé Miloše Zemana z.s
Zhotovitel: Přátelé Miloše Zemana z.s
--------------------------------------------------------------------
17. LEDNA 2018 16:19, AKTUALIZOVÁNO  20:14 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > DOMOV
‚Osm milionů pro Zemana? Nevím, kdo to platil.‘ Veleba je přitom členem spolku, který peníze daroval
JAN VELEBA, PŘEDSEDA SPO A SENÁTOR | FOTO:  FRANTIŠEK VLČEK, MAFRA
PRAHA „Nevím, opravdu nevím“.
Senátor, předseda Strany práv občanů a Zemanův sympatizant Jan Veleba neumí vysvětlit, kde se vzaly peníze určené na kampaň současné hlavy státu, které daroval spolek Přátelé Miloše Zemana. A to i přesto, že je sám členem tohoto spolku. Nejde přitom o zanedbatelnou částku. Na účet doputovalo osm milionů korun.
Ve výčtu sponzorů Zemanovy kampaně se pod kolonkou „nepeněžité plnění“ mimo jiné objevuje spolek Přátelé Miloše Zemana. Podle Veleby jsou členové spolku lidé, se kterými Zeman přicházel do kontaktu a kteří jej podporují.
Spolek daroval bezmála osm milionů korun na velkoplošnou venkovní reklamu a další služby spojené s propagací před volbami.
V prezidentských volbách navíc spolek vedl kampaň na podporu Miloše Zemana, aniž by byl registrován jako třetí osoba pro volbu prezidenta na stránkách Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. Zakládajícími členy spolku byli Vratislav Mynář, Martin Nejedlý, Miroslav Grégr, Karel Srp, Miroslav Šlouf či nyní už zesnulý Eduard Votava. Server Lidovky.cz se pokoušel spolek kontaktovat. Marně.
Kdo konkrétně tuto sumu zaplatil? „Nevím, opravdu nevím,“ nedokázal odpovědět senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba. „Já ani nevím, kolik těch billboardů třeba je. Někdo to určitě musel zaplatit,“ sdělil mimo jiné dále v rozhovoru pro DVTV. Ve dvacetiminutovém interviewu, v němž se vyhýbal odpovědi a před jehož skončením rozzlobeně odešel ze studia, také zmínil, že je potřeba se zeptat přímo současné hlavy státu.
„Nejsem předseda tohoto spolku,“ odvětil na výtku moderátora, že by kampaň měla být transparentní a že by jako jako jeden ze členů spolku měl vědět, z čí kapsy peníze ne Zemanův účet přitekly.
Stejně reagoval i na dopolední dotaz serveru Lidovky.cz, zda na kampaň přispěla Strana práv občanů, jíž předsedá. A také na otázku, jestli zmíněná partaj organizuje Zemanovu kampaň. To ale Veleba v telefonickém rozhovoru vyloučil. „Každý, kdo zná pana prezidenta a kdo je v té straně, pro něj chce něco udělat,“ uvedl. Strana jako taková ale prý nic neorganizuje.
Veleba zároveň vyjádřil radost z toho, že podporu cítí i od mnoha lidí „zvenčí“, nejen ze Strany práv občanů. „Mohu doložit, že mi chodí desítky vzkazů denně o tom, že lidé chtějí pomoci Zemanovi,“ sdělil a pokračoval líčením konkrétního příběhu jedné podporovatelky současné hlavy státu.
Z údajů o nepeněžitém bezúplatném plnění, které musí kandidáti před volbami zveřejnit, ovšem vyplývá, že Strana práv občanů dala přes milion korun na výrobu a instalaci reklamních ploch či na dobrovolnické práce a drobné propagační materiály.
O kampani současné hlavy státu tedy Veleba nesdělil bližší informace. Na otázku, od jakého momentu vlastně vede prezident kampaň, zřejmě nechtěně sdělil: „Miloš Zeman od vstupu na Hrad, což bylo 8. března před pěti lety, začal absolvovat cesty po republice.“
Po námitce moderátora však po chvilce dodal, že si nepřeje, aby jej chytal za slovo. Vysvětlil, že tím měl na mysli plnění Zemanových plánů po nástupu do funkce. Hájil tak pravděpodobně slova samotné hlavy státu, která již dlouho před prvním kolem prezidentské volby avizovala, že nevede žádnou kampaň.
„Teď už to bude kampaň,“ uvedl Veleba s tím, že se Zeman po zveřejnění výsledků první fáze kampaně rozhodl vyhovět Drahošovu přání setkat se tváří v tvář před televizními kamerami.
V rozhovoru mimo jiné Veleba několikrát zkritizoval současnou podobu volebního zákona, která určuje limit finanční stránky kampaně. „Je potřeba, aby všichni měli stejné podmínky,“ zmínil potřebu novelizovat volební zákon kvůli financování kampaní jednotlivých kandidátů. Nelíbí se mu, že kandidáti údajně nemají stejné podmínky.
Narážel tím na to, že Drahoš získal podporu od několika vypadnutých uchazečů o Hrad. Například Michal Horáček mu již poskytl desítky propagačních ploch k libovolnému využití.
ŠÁRKA KABÁTOVÁ
Zdroj: https://www.lidovky.cz/my-kampan-zemanovi-neorganizujeme-kazdy-mu-pomaha-po-svem-rekl-veleba-za-spo-1v4-/zpravy-domov.aspx?c=A180117_130445_ln_domov_sk
 
Zdeněk | 2018-01-19 19:34:16 | Reagovat
Napište i vy, svůj vlastní článek - formulář ZDE
ReklamaReklamaReklamaReklama
Reklama
13.06.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Den dětí v Bezděčíně

Děti v Bezděčíně měly možnost užít si svůj dětský den. Na minulou sobotu pro ně místní hasičský sbor připravil setkání s pracovníkem ...

07.06.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Vicemistr soutěže je z jihlavské stavebky

SŠ stavební Jihlava dosáhla zatím největšího úspěchu v historii celorepublikové soutěže „Učeň instalatér“. Ve 21. ročníku ...

06.06.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Světový den orientačního běhu v parku zámku

Orientační běh je moderním sportem pro všechny generace. Od nejmenších závodníků za doprovodu rodičů, přes elitní běžce, až po veterány, ...

31.05.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Oslava narozenin v mateřské škole

Všechny děti mají rády oslavy a těší se, jak oslaví své narozeniny nebo svátek jak v rodinném kruhu, tak třeba i v mateřské škole. Učitelky ...

31.05.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Neběhejte od rodiny, běhejte raději s rodinou…

…tak znělo motto Senohraní, které se v sobotu 12. 5. uskutečnilo v rámci Týdne pro rodinu v Jihlavě na Skalce. Rodiče i prarodiče s dětmi během dne společně ...

23.05.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Stáž tesařů a elektrikářů SŠ stavební Jihlava ve Finsku

V rámci programu Erasmus + měli žáci naší školy společně s učiteli možnost opětovně vycestovat na odbornou stáž do finského města Tampere.Tentokrát ...

19.04.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Vítání ptačího zpěvu

Zveme všechny fanoušky přírody na Vítání ptačího zpěvu. Akce se uskuteční v sobotu 5. 5. v Jihlavě. Sraz je v 8 hodin na křižovatce ulic ...

18.04.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Jubilejní 10. Noc s Andersenem v Lukách nad Jihlavou

Už i u nás je jedinečná pohádková noc minulostí. S námi čtyřmi dospěláky ji strávilo v loucké knihovně 18 příjemně unavených ...

16.04.2018 Čtenáři píší/Komentáře (1)Surrealistické zátiší

Aktuálně je k nahlédnutí z lávky přes Ulický rybník v Telči surrealistické zátiší. Inspirace k jízdě na kole, nebo k "jarnímu ...

11.04.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Noc s Andersenem ve školní knihovně - už podesáté, letos s pejskem a kočičkou

V pátek 23. a v sobotu 24. března se v naší škole uskutečnil desátý ročník mezinárodní akce Noc s Andersenem, konaný na památku ...

10.04.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Vajíčkový den v 1. A (Luka nad Jihlavou)

Prvňáci ze ZŠ Luka nad Jihlavou oslavili příchod jara a Velikonoc Vajíčkovým dnem. Děti pracovaly formou skupinového vyučování. Vzájemně ...

09.04.2018 Čtenáři píší/Komentáře (0)Hledání znaků jara v Jihlavě se vydařilo

V sobotu 7. dubna se konala celostátní akce Mladých ochránců přírody, z.s. Hledání jara. Akce, kterou pořádal ČSOP ZO 59/11 Jihlava, pobočný ...


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net