Reklama
Dnes je pondělí 22.01.2018     svátek má Slavomír

Jana Mayerová (ANO) se stane neuvolněnou náměstkyní primátora. Na starosti bude mít pouze strategie


9.11.2017 Bez kategorie/Komentáře (0), autor:
Pavel Bajer

07.11.2017 Jihlavské listy

Zastupitelé v pondělí 6. listopadu  na svém zasedání rozhodli o dalším osudu náměstkyně jihlavského primátora Janě Mayerové (ANO), která se nachází již několik měsíců ve stavu nemocných. Ta ještě před týdnem ČTK potvrdila, že ze zdravotních důvodů zvažuje rezignaci. Tu nakonec nepodala.

Jihlavští zastupitelé proto rozhodli, že Mayerová náměstkyní primátora zůstane, avšak neuvolněnou. Za to jí bude náležet odměna 8300 Kč. Navíc přestane být první zástupkyní primátora, a v pořadí náměstků se přesouvá na čtvrté místo.

Sama Mayerová se zastupitelstva nezúčastnila. Zastupitelům poslala mailem vysvětlení, proč chce být zbavena části svých kompetencí.

„Ponechává si kompetenci strategií, kde má rozjeté některé projekty, a je vhodné, aby na ně dohlížela i nadále,“ doplnil Popelka.

Dle Popelky se zastupitelský klub ANO rozhodl, že do funkce náměstka primátora na plný úvazek za Mayerovou nebude nikoho nominovat.

Primátor města Rudolf Chloupek (ČSSD) připomněl, že současné zastupitelstvo za necelý rok skončí, a nový náměstek primátora, než by se v dané problematice zaběhl, tak by končil.

Zastupitelé za ODS se však podivili, že o nabízenou funkci náměstka primátora neprojevil nikdo ze zastupitelského klubu ANO zájem. „Docela mě mrzí, že ANO nemá nikoho, žádný potenciál, který by nabídlo,“ podivil se například zastupitel Jaroslav Huňáček (ODS).

Kromě strategií byly ostatní kompetence Mayerové rozděleny mezi primátora a tři jeho náměstky.

Mayerová v současné době čelí trestnému stíhání v kauze možného zneužití evropských dotací na výstavbu farmy Andreje Babiše - Čapí hnízdo.

Pro změnu pracovního zařazení Mayerové hlasovalo 23 zastupitelů z řad koalice. Dva zastupitelé hlasovali proti (Marek Hovorka – TOP 09 a Matěj Kolář – Forum Jihlava). Pět zastupitelů, především z řad ODS, se zdrželo hlasování.

Náměstkyně Jana Mayerová všem zastupitelům poslala dopis, ve kterém svůj požadavek vysvětluje (dopis je krácen - pozn.red.):

Vážené kolegyně, vážení kolegové zastupitelé,

Touto cestou bych si Vás dovolila požádat o podporu pro změnu svého mandátu z uvolněného náměstka na náměstka neuvolněného, s tím související úpravu kompetencí a to vše s platností od 6.listopadu 2017.

Vzhledem k tomu, že jsem v pracovní neschopnosti již od konce července a kvůli svému zdravotnímu stavu ještě minimálně do konce listopadu nebudu schopná plnohodnotně pracovat, což bude již víc než 4 měsíce, tak nepovažuji za správné nadále zůstávat v uvolněné funkci.  Ačkoliv se sice snažím alespoň částečně pracovat, neodpovídá to potřebám úřadu a už vůbec ne tomu, co bych sama ráda odváděla. Situace ve které jsem se v poslední ocitla a která je mediálně obecně známa (a velice ráda s kýmkoliv z Vás proberu osobně) můj původní zdravotní problém jenom zhoršila. Jelikož je to moje první neschopenka v životě a každým týdnem jsem věřila, že v nejbližších dnech již budu v pořádku a budu moct do práce, tak mi rozhodování o změně mandátu trvalo možná až moc dlouho. Doufám, že to pochopíte.

Celou současnou situaci jsme detailně prodiskutovali na klubu ANO a jelikož nikdo neprojevil zájem o uvolněnou funkci náměstka, odhlédnouc od faktu, že z hlediska chodu úřadu by to nebylo nejvhodnější protože by šlo o pozici pouze na necelý rok, tak jsme si dovolili navrhnout výše uvedený postup.  Důvodem je, že bych velice ráda dokončila alespoň některé úkoly které jsme rozjeli, protože to vnitřně vnímám tak, že to dlužím všem, kteří mi věřili či věří.

Také jsme to probrali ve vedení města a s ohledem na načasování, kolegové tento krok podporují.

Doufám, že s ohledem na finanční úsporu a fakt, že to nezasáhne zásadně do výkonu žádných klíčových činností na městě, to podpoříte také. Důvody jsou čistě zdravotní – plný úvazek je momentálně nad moje síly.  Prosím, nic jiného zatím nehledejte. Prostě přišla doba, kdy si organizmus rozhodl vybrat svoji daň za dosavadní nešetrné zacházení. I s účtenkou :-). A jelikož nejsem věštkyně, ani kartářka (ačkoliv to někteří novináři takhle uvádí), tak jsem tento vývoj rozhodně nepředpokládala, protože je to poprvé v životě co mně zdraví nutí dělat kroky, které nejsou v souladu s mými pracovními představami.

Věřím, že navržené řešení shledáte v současné situaci za vhodné, legislativně průchozí a rozumné.

Předem mockrát děkuji za pochopení.

ReklamaReklama
Reklama
02.06.2017 Bez kategorie/Komentáře (0)Náměstkyně pro dopravu Mayerová o hokejové Dukle, dopravě u City Parku i novinářce Slonkové

02.06.2017, Jihlavské listy Chceme prosadit, aby v případě nehody nemohly sjíždět kamiony z dálnice, říká náměstkyně jihlavského primátora ...

02.06.2017 Bez kategorie/Komentáře (1)Poslanec Lank skončil s Úsvitem, je u Realistů

02.06.2017, Jihlavské listy Ačkoliv vysočinský poslanec Martin Lank opustil řady Úsvitu, hnutí po něm nechce, aby složil poslanecký mandát. Před ...

01.06.2017 Bez kategorie/Komentáře (0)Popelka: Naši členové funkci v dozorčích radách zvládnou

19.05.2017, Jihlavské listy Opozice kritizuje Hnutí ANO za to, že někteří jeho zástupci v městských společnostech nemají dostatečnou kvali ikaci. Chceme ...

01.06.2017 Bez kategorie/Komentáře (1)D. Beke: ANO je v personální krizi

19.05.2017, Jihlavské listy Ekonomiku SMJ kontroluje žena z ostrahy nemocnice. Opozice kritizuje Hnutí ANO za to, že někteří jeho zástupci v městských společnostech ...


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net