Reklama
Dnes je neděle 24.09.2017     svátek má Jaromír

„Odborák“ jde do nové sezóny s novými sociálkami u sálů a vraty na jeviště

PROSTORY DKO Jihlava patřily během prázdnin instalatérům či obkladačům, sociální zázemí sálů bude v novém. Práce koordinuje vedoucí provozu DKO Libor Němec (na snímku vpravo). Foto: Jiří Varhaník

 

Divadla, koncerty i zábavu přinese v nové sezóně kulturní dům DKO Jihlava. Přes milion se v něm o prázdninách investovalo také do nového zázemí pro interprety i diváky.

Rekonstrukcí sociálního zařízení u obou velkých sálů, Divadelního a Společenského, žil o prázdninách kulturní dům DKO. Akci za cca 800 tisíc Kč zainvestovali majitelé objektu (odborové svazy). V současné době se finišuje, hotovo musí být nejpozději v první třetině září. 

„Stavební dispozice toalet je daná, zvětšit je nemůžeme. Ale zvýší se komfort i estetika sociálních zařízení,“ říká vedoucí provozu DKO Libor Němec, který práce koordinuje.  

Vylepšené podmínky čekají také na interprety vystupující na jevišti Divadelního sálu: „Investorem byla opět Praha. Nákladem 120 tisíc korun byla vyměněna vrata z jeviště do kulisárny, takže v zimě na umělce nepotáhne chlad,“ říká ředitelka a jednatelka DKO  Věra Podhorská. Jak vysvětluje, jde o rozměrná vrata – železnou konstrukci s hliníkovou výplní a izolační vrstvou.  

Reklama

 

Aristokraté i cikáni

Tradičně bude DKO v sezóně nabízet vlastní pořady, anebo bude poskytovatelem prostoru pro akce dalších promotérů.

Už do prosince je v nabídce několik divadelních titulů. Adéla Gondíková s Jiřím Langmajerem přivezou 24. září hru Ani za milion, komedii režiséra Petra Hrušky o střetu Francouzky z lepší společnosti a svérázného správce majáku.

Hudební tragickou baladu Cikáni jdou do nebe přiveze 8. října Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem. Na repertoáru ji má od roku 2015, režíroval Bronislav Kotiš.

Anna Polívková, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová a další herci Divadla Na Jezerce přijedou 18. října s Poslední aristokratkou, komediálním příběhem rodiny hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky, jehož rodina se vrací z emigrace a na rodovém sídle potkává panoptikální společnost českých figurek. Režíroval Arnošt Goldflam.

Dalším divadlem bude v DKO 1. listopadu francouzská komedie Chlap na zabití (o zabijákovi a sebevrahovi) s Filipem Blažkem či Miroslavem Vladykou v režii Jakuba Nvoty.

Ještě 21. listopadu  přiveze Eva Holubová v režii Patrika Hartla svoji One Woman Show Hvězda o fiktivní seriálové herečce a 13. prosince sehrají Jana Janěková, Jitka Čvančarová či Alexej Pyško  hru Cena za něžnost. Ta vznikla podle pětioskarového stejnojmenného filmu z roku 1984, režírovala Viktorie Čermáková.

Pro děti nabídne DKO před Vánocemi Krkonošské pohádky Boženy Šimkové v nastudování Divadla Pohádek.

 

Nejen „křaplavky“

Z hudebních souborů a osobností bude hostit DKO v prvním kvartále nové sezóny Hradišťan Jiřího Pavlici (29. 9.), Hanu Zagorovu s Petrem Rezkem (10. 10.), Davida Kollera na jeho akustickém turné (13. 11.), kapelu Wohnout (18. 11.), Jakuba Smolíka (8. 12.), Ondřeje Havelku  & Melody Makers s pořadem První křaplavky jazzové (12. 12.) nebo Čechomor (19. 12.).

Představí se také interpreti z Jihlavska. Galakoncert k 90. výročí svého založení uvede v DKO 1. října pěvecký sbor Foerster při TJ Sokol Jihlava. Zatrestband Třešť a Sto zvířat zahrají 13. 10. na Tančírně a tři koncerty (22. 10., 5. 11. a 17. 12.) uvede Filharmonie G. Mahlera Jihlava.  

Z aktérů zábavných programů budou k vidění intelektuálský bavič Ivo Šmoldas s Janou Rychterovou  (14. 9.), Lukáš Pavlásek se svojí Stand-Up Show (11. 10.) nebo travesti skupina Screamers (14. 12.).

Speciálním programem pak bude návrat k semaforským Návštěvním dnům  Miloslava Šimka. Pásmo písniček, povídek, scének a vyprávění se bude hrát v DKO 15. listopadu a jeho aktéry mají být Luděk Sobota, Jiří Krampol, Petr Jablonský, Viktor Sodoma, Miluška Voborníková, Jana Svobodová nebo Adriana Sobotová. 

 

Malá scéna

Několik hostů se chystá také na Malou scénu DKO. Tady má zahrát 17. 10. písničkář Oldřich Janota, 7. listopadu v jazzovém duchu Ester Kočičková s Moody Cat Bandem a 5. 12. divadlo Vosto5 se svým Teatromatem.

Už tradičně bude DKO hostit také veletržní akce. Bude to 10. listopadu 21. Přehlídka středních škol oblasti Vysočiny a 24. a 25. listopadu druhý Veletrh her, hraček a potřeb pro děti.

Autor: Jiří Varhaník
Kultura : 11.09.2017  Nový komentář   Komentáře (0)
Za pády v centru na Březinkách

Za poslední dva roky spadl z ochozů jihlavského... více

Aktuality: 24.09.
Oblastní charita oslaví

Svoji činnost představí... více

Aktuality: 24.09.
Petice požaduje zrušení

Zákaz kouření... více

Aktuality: 23.09.
Multifunkční hřiště dokončují

Letošní největší... více

Aktuality: 23.09.
Dukla ulovila „modrokabátníka“

Avizované hledání... více

Aktuality: 23.09.
Budete stát frontu na kotlíky?

Nekonečné fronty před... více

Aktuality: 22.09.
Vymazal: Díky cyklostezkám

Vzáří slaví dobrovolný... více

Aktuality: 22.09.
Z vůně gulášů vzejde

Nejméně jedenáct... více

Aktuality: 22.09.
Jihlava se zítra rozloučí

Zítra se přátelé,... více

Aktuality: 22.09.
Rozhodly nervozita a chyby

I když neuhrály ani... více

Aktuality: 22.09.
Vysočině hrozí žaloba

Kraj neschválil zřízení... více

Aktuality: 22.09.
Titul Miss Prima křivky 2017

Chtěla zvítězit. Nijak se tím ani netajila.... více

Aktuality: 22.09.
Reklama