Reklama
Dnes je pondělí 25.09.2017     svátek má Zlata

Chirurg zkompletoval zlatý hattrick

LÉKAŘ zažil nominaci už na pátý turnaj reprezentačních výběrů, složený výhradně z lékařů. Fotbalisté se tentokrát sjeli do Rakouska, a příští rok budou hostit šampionát na domácí půdě. Foto: David Kratochvíl

 

Až příště půjdete do jihlavské nemocnice, dobře se podívejte na jméno chirurga, který vás ošetřuje. Dost možná budete v péči Tomáše Engela, doktora, který se už pár týdnů může pyšnit tím, že je trojnásobným fotbalovým mistrem světa.

V českém reprezentačním výběru slo-ženém výhradně z lékařů, má roli štístka, protože vždy, když je součástí kádru právě tenhle věčně usměvavý doktor z metropole Vysočiny, mančaft se domů nikdy nevrátí bez medaile.

„Letošní šampionát pro mě byl pátým v řadě. A je pravda, že pokaždé jsme získali medaili, ale to, že jsme zkompletovali zlatý hattrick, těší samozřejmě nejvíc, protože rok od roku je turnaj těžší,“ předesílá.

I když se může zdát, že s lékařskou fotbalovou reprezentací získal už všechno, co se získat dalo, motivaci do dalších bojů má pořád dál. „Turnaje nejsou o tom, že bychom všechny přehrávali rozdílem třídy. Někdy je to hodně o štěstí, ale zatím se vždy přiklonilo na naši stranu,“ předesílá.

Reklama

Navíc v příštím roce české lékaře čeká domácí šampionát. „Bylo by krásné, kdybychom jako úřadující mistři tuhle sérii ještě dokázali prodloužit právě doma, před našimi fanoušky. To by bylo krásné,“ říká k tomu.

Ale už letošní turnaj ukázal, že cesta k obhajobě bude pořádně složitá. Aby dokázali zopakovat úspěch z Ameriky, Španělska a Rakouska, budou muset mít opět na své straně už zmíněné štěstí, protože  turnaj u našich sousedů toho byl jednoznačným důkazem.

V sedmi dnech Engel a spol. odehráli šest zápasů v sedmi dnech. Ve skupině porazili Kolumbii (2:0), Litvu (2:0), a na závěr základní části porazili 6:0 Mexiko. Postup z prvního místa do čtvrtfinále  jim zaručil souboj s Maďary, přes které prošli do semifinále až po penaltovém rozstřelu, protože v normální hrací době se hrálo bez branek.

V semifinále čeští doktoři vyzvali Uzbekistán, a nováčka turnaje porazili 1:0. Finále už bylo jednoznačnou záležitostí, protože Češi porazili Ukrajince 3:0.   

Autor: David Kratochvíl
Aktuality : 19.08.2017  Nový komentář   Komentáře (0)
Kraj plánuje opravy Brněnského

V Jihlavě bude příští rok uzavřen... více

Aktuality: 25.09.
Dýňový svět zdobí pyramidy

Až do 5. listopadu bude otevřen Dýňový svět... více

Aktuality: 25.09.
Spaní v separačním hnízdě

Vášnivý... více

Aktuality: 25.09.
Pokuty za „špatné“ topení

Od ledna letošního... více

Aktuality: 25.09.
Za pády v centru na Březinkách

Za poslední dva roky spadl z ochozů jihlavského... více

Aktuality: 24.09.
Oblastní charita oslaví

Svoji činnost představí... více

Aktuality: 24.09.
Petice požaduje zrušení

Zákaz kouření... více

Aktuality: 23.09.
Multifunkční hřiště dokončují

Letošní největší... více

Aktuality: 23.09.
Dukla ulovila „modrokabátníka“

Avizované hledání... více

Aktuality: 23.09.
Reklama