Reklama
Dnes je sobota 23.09.2017     svátek má Berta

Tragédie na D1: šoféři se nevěnovali řízení, zemřeli

TRAGICKY skončil náraz do stojícího kamionu na dálnici pro padesátiletého šoféra Porsche. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 1.580 000 korun. Foto: PČR

 

Hned dvě tragické autonehody během dvou dnů museli do statistik zaevidovat policisté na vysočinském úseku nejvytíženější dálnice v Česku – D1. Oba zemřeli poté, co narazili do stojícího nebo popojíždějícího kamionu před nimi.

V úterý po nárazu do kamionu přišel o život cizinec (50) v Porsche u Velké Bíteše. O den později nepřežil u Humpolce střet s náklaďákem šofér (20) dodávky. Obě nehody mají podle dosavadních výsledků policejního vyšetřování s největší pravděpodobností navlas stejnou  příčinu.

Oba řidiči, kteří při nehodách zemřeli, se nejspíše plně nevěnovali řízení vozidla a nesledovali dopravní situaci před sebou. „Po dálnici projížděli nepřiměřenou rychlostí a nedokázali včas a adekvátně zareagovat na situaci, která nastala v silničním provozu před nimi,“ popsala obě tragické nehody krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

První nehoda se stala v úterý odpoledne u Velké Bíteše. Řidič osobního vozidla Porsche Cayenne, se slovenskou registrační značkou, utrpěl při nehodě zranění neslučitelná se životem a na místě nehody zemřel.

Reklama

Druhá tragédie se odehrála ve středu odpoledne u Humpolce, kde zemřel mladý řidič dodávky. „Po nárazu zůstal řidič uvnitř zaklíněný. Ve vozidle cestoval sám,“ doplnila pro úplnost mluvčí s tím, že na silnicích Vysočiny letos zemřelo 21 osob. Na vysočinském úseku dálnice jde o třetí karambol s tragickým následkem.

 

Autor: David Kratochvíl
Aktuality : 18.08.2017  Nový komentář   Komentáře (0)
Petice požaduje zrušení

Zákaz kouření... více

Aktuality: 23.09.
Multifunkční hřiště dokončují

Letošní největší... více

Aktuality: 23.09.
Dukla ulovila „modrokabátníka“

Avizované hledání... více

Aktuality: 23.09.
Budete stát frontu na kotlíky?

Nekonečné fronty před... více

Aktuality: 22.09.
Vymazal: Díky cyklostezkám

Vzáří slaví dobrovolný... více

Aktuality: 22.09.
Z vůně gulášů vzejde

Nejméně jedenáct... více

Aktuality: 22.09.
Jihlava se zítra rozloučí

Zítra se přátelé,... více

Aktuality: 22.09.
Rozhodly nervozita a chyby

I když neuhrály ani... více

Aktuality: 22.09.
Vysočině hrozí žaloba

Kraj neschválil zřízení... více

Aktuality: 22.09.
Titul Miss Prima křivky 2017

Chtěla zvítězit. Nijak se tím ani netajila.... více

Aktuality: 22.09.
Reklama