Dnes je sobota 19.08.2017     svátek má Ludvík

Případ plameňák: Charita se pokusí zabránit žalobě

Ilustrační foto: archiv JL

 

Oblastní charita Jihlava vstupuje jako zprostředkovatel do situace mezi zoo Jihlava a rodiči dětí, které v zahradě nedávno ubily plameňáka. Rodiče zatím ohledně úhrady škody nekomunikují.

 

Škoda za plameňáka, kterého 10. března v Zoo Jihlava ukamenovala skupina tří chlapců, má být na přání rodičů řešena mimosoudním vyrovnáním. Policie už případ odložila s ohledem na dětský věk pachatelů.

 

Škoda však zatím uhrazena není a podle ředitelky zoo Elišky Kubíkové rodiče nereagují na výzvy právního zástupce zahrady. Finanční hodnota chovatelsky významného ptáka byla vyčíslena na částku přes 32 tisíc Kč, šlo o perspektivního chovného samce.

 

„Rodiče nekomunikovali s naším právním zástupcem, ale protože komunikují s Charitou, tak ta nyní dělá zprostředkovatele. Její pracovnice si domluvila schůzku s naším právním zástupcem, a uvidíme, jaký to bude mít vývoj,“ řekla JL Kubíková.

 

Podle ředitelky už zoo zřejmě nebude hledat další možnosti  smírného řešení. „Vidím to tak, že stanovíme hranici na konec měsíce května. Pokud se do té doby nestane něco zásadního  - ve smyslu, že se škoda buď splatí, anebo se uzavře nějaká solidní smlouva o tom, kdy a jak se bude splácet, tak to normálně budeme řešit soudně,“ sdělila na dotaz JL. 

 

Zahrada se snaží posílit opatření, aby se podobný případ neopakoval. „Těch možností moc není, pokud nechceme ta zvířata  zabarikádovat. Je dost obtížné dělat konkrétně u plameňáků nějaké fyzické překážky,“ uvažuje Kubíková. 

 

Zahrada se tedy chce soustředit na posílení kamerového systému. „V tom směru jednáme s magistrátem, chtěli bychom se včlenit do koncepce, kterou on připravuje, protože je složité tohle řešit jen vlastní cestou,“ argumentuje ředitelka.

 

Zkontrolováno a zpevněno bylo také oplocení zoo a posíleny byly hlídky Městské policie, které zahradou procházejí.

Autor: Jiří Varhaník
Aktuality : 19.05.2017  Nový komentář   Komentáře (4)

Komentáře

Při obdrzeni dopisu od právního zástupce Zoo, jsem 3x volala na uvedeny telefon v dopise, abych se zeptala, zda částka v dopise uvedena, je 32 tis pro každou rodinu, či celkem. Ani jednou jsem se nedovolala. Zpátky jsem také nebyla kontaktována. Pokud právní zástupce chce opravdu komunikovat, nechť mi zavolá.Červinková 777007723
jihlavanka | 2017-05-19 13:07:31 | Reagovat
Při neplacení škody se uplatňuje celkem jasný postup  vyzkoušený  na běžných ovčanech. Pokud v tomto případě utratí Charita jedinou korunu z peněz na charitu na úhradu této škody odradí velkou část lidí ochotných na charitu přispívat.  Zdenek,,
Zdenek,, | 2017-05-19 13:25:27 | Reagovat
Já měl za to, že charita má pomáhat těm, kteří pomoc potřebují a zaslouží si jí. Charita funguje ze sponzorských darů, je dotovaná z rozpočtu. Jak je možné, že se charita stará o pachatele trestného činu? Nevychované děti se sklony k agresivitě a nefungující rodina, kde se zřejmě zanedbává výchova dětí snad nepotřebují pomoc charity, ale naopak by zde měl nastoupit odbor sociální péče, která by měla zmapovat to, jak se rodiče starají o výchovu těchto dětí apod. Chování dětí je nejvíce ovlivněno tím, v jakém prostředí vyrůstají, jaký příklad dávají rodiče atd. Na charitu nedám již ani korunu, ani špinavý kapesník. Pomoc si má člověk zasloužit, ne jí zneužívat, což v tomto případě se tak děje. 
Marek | 2017-05-19 17:53:33 | Reagovat
národy, které si hýčkají jejich parazity zanikají- a jen poznámku, město tvrdí, že na výskyt hnědočechů v centru nemá vliv, prý jim byty pronajímají soukromníci, minimálně u domu v Komenského ulici proti divadlu, který je plný cikánských obyvatel, lže!!! Dle katastru patří statutárnímu městu. A toho plameňáka zaplatíte stejně vy všichni- buď přímo nebo nepřímo přes sociální dávky- budou jim je muset zvednout, jelokož budou nuceni platit škodu, když jejich fakani zavraždili zatím jen plameňáka. Co si zasejeme- sklidíme- jak je patrno z černého náměstí, za generaci se násobí.........
km | 2017-05-20 05:27:36 | Reagovat
Uzavřou silnici na Pelhřimov

V příštích... více

Aktuality: 18.08.
Dukla prošla licenčním

Hotovo, schváleno. Návratu hokejové Dukly... více

Aktuality: 18.08.
Tragédie na D1: šoféři

Hned dvě tragické autonehody... více

Aktuality: 18.08.
Kometa byla i podruhé nad

V odvetě podali lepší výkon, přesto... více

Aktuality: 18.08.
Občané Velkého Beranova

Několik stovek let starý... více

Aktuality: 18.08.
Růžový most září v Lukách

Tmavý železniční... více

Aktuality: 18.08.
Jedinečné divadlo oživí

Dnes a zítra ožije okolí... více

Aktuality: 18.08.
Splněný sen cyklisty Hirta:

Stačil jeden podpis na novou smlouvu, a cyklistovi Janu Hirtovi... více

Aktuality: 18.08.