Reklama
Dnes je pátek 22.09.2017     svátek má Darina

Útok dětí na plameňáky řeší i sociálka

ÚTOK třech malých kluků na plameňáka stále vyšetřuje policie. Odpovědnost za ukamenování zvířete v jihlavské zoo nejspíš ponesou rodiče. Snímek pořízen ze záznamů Městské policie Jihlava. Reprofoto: JL

 

Je to přesně týden, co trojice výrostků (5, 6, 8 let) ukamenovala v jihlavské zoologické zahradě plameňáka a další kvůli jejich brutálnímu útoku bojoval o život.

 

Ve středu odpoledne ale dorazila ze zoo dobrá zpráva: „Sice ještě trochu kulhá, ale bude v pohodě,“ popisuje aktuální stav druhého ptáka mluvčí zahrady Martin Maláč.

 

Zoo v souvislosti s útokem přemítá, jak zvýšit bezpečnostní opatření zejména kvůli větší ochraně zvířat. „Chceme najít koncepční řešení. Neunáhlit se. Na druhé straně chceme zůstat zoologickou zahradou a ne se proměnit v nějaké vězení,“ dodává k tomu mluvčí.

 

Maláč také potvrdil, že budou vymáhat odškodnění za smrt plameňáka, jehož cena je zhruba 50 tisíc korun. Policisté v této souvislosti zahájili v minulém týdnu úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a trestného činu poškození cizí věci.

 

„V současné době probíhá ve věci prověřování,“ doplnila policejní komisařka Jana Kroutilová. Zoo, než podnikne příslušné kroky, chce počkat na konec vyšetřování. „Je pravděpodobné, že následně budeme škodu vymáhat po rodičích útočníků, jakožto po jejich zákonných zástupcích,“ předestřel k tomu Maláč.

Reklama

 

Strážci zákona také informovali odbor sociálně právní ochrany dětí. „Odbor už s těmito konkrétními rodinami nezletilých dětí  pracuje, a to z důvodu vyskytujícího se závadového chování jiných dětí v rodině (sourozenců – pozn. aut.). Jedná se o rodiny s větším počtem dětí. Rodiny bydlí v jednom obytném domě,“ doplnil k tomu mluvčí jihlavské radnice Radek Tulis, pod který odbor spadá.

Autor: David Kratochvíl
Aktuality : 18.03.2017  Nový komentář   Komentáře (4)

Komentáře

Takový pranýř to byl vynález.   Z,,
Zdenek,, | 2017-03-18 09:06:54 | Reagovat
Zcela mimořádně s tebou souhlasím
XXXXX | 2017-03-18 10:15:53 | Reagovat
Jsem velice zvědav, jaký úspěch bude mít vymáhání škody po rodičích útočníků, jakožto jejich právních zástupcích, aby to nebyla dyškryminácia.
pozorovatel | 2017-03-18 09:31:23 | Reagovat
tak to je úkol pro tisku, dále sledovat, co rodiče dětských zabíjáků uhradí, případně porovnat náklady na vymáhání se  skutečně vymoženou částkou, osobně jsem názoru, že bude nulová, a znakem degenerace naší společnosti je i to, že místo toho, aby smradi a jejich primitivní rodiče dostali "pořádně po papuli" , tak se bude opevňovat ZOO- což opět zaplatí pracující a nepotrestaná holota se bude doma válet na bůčku na dávkách a lede se tomu snažení smát, dále je smutné, že se k tomuto případu nevyjádřila radnice, klasicky dělá mrtvého brouka a problém s nepřizpůsobivými se v Jihlavě  jen nabaluje a nabaluje, a poslední perlička, dnes byla v TV jed/e/n-a z nejblbějších sluničkářů Džamila S., a prohlásila - 3/4 cikánů prý pracuje a jsou plnohodnotnými členy společnosti, ale vzápětí zase horovala pro zákon o sociálním bydlení- rozuměj, bílý dělník bude dřít nejen na svoji hypotéku, ale i na luxusní bydlení nepřizpůsobivých............čemuž nerozumím, když jsou tak pilní, proč jim máme platit bydlení
km | 2017-03-18 17:09:26 | Reagovat
Budete stát frontu na kotlíky?

Nekonečné fronty před... více

Aktuality: 22.09.
Vymazal: Díky cyklostezkám

Vzáří slaví dobrovolný... více

Aktuality: 22.09.
Z vůně gulášů vzejde

Nejméně jedenáct... více

Aktuality: 22.09.
Jihlava se zítra rozloučí

Zítra se přátelé,... více

Aktuality: 22.09.
Rozhodly nervozita a chyby

I když neuhrály ani... více

Aktuality: 22.09.
Vysočině hrozí žaloba

Kraj neschválil zřízení... více

Aktuality: 22.09.
Titul Miss Prima křivky 2017

Chtěla zvítězit. Nijak se tím ani netajila.... více

Aktuality: 22.09.
Reklama