Reklama
Dnes je úterý 21.08.2018     svátek má Johana

Malé děti zabily plameňáka


15.3.2017 Aktuality/Komentáře (17), autor:
David Kratochvíl

 

Krajská metropole se vzpamatovává ze šoku. Veřejnost, zejména na sociálních sítích, odsuzuje brutální útok trojice malých dětí (5, 6, 8 let), které v pátek odpoledne zaútočily kameny na plameňáky v jihlavské zoologické zahradě. 

 

Účet po řádění výrostků je tragický. Jeden plameňák uhynul, další bojuje o život. Pachatele na Jakubském náměstí zadrželi strážníci městské policie. Na zveřejněném videu je vidět, jak chlapci utíkají ze zoo přes Heulos. "Oznámení jsme přijali přímo ze zoologické zahrady. Operátorka využila kamerového systému a viděla, jak utíkají přes letní kino směrem do centra města, odkud těch východů zase není tolik,“ popisuje okolnosti zadržení zástupce ředitele městské policie Stanislav Maštera, s tím, že hlídka následně přivolala státní policii. 

 

Ošetřovatel jihlavské zoo Richard Viduna pár hodin po útoku na svém facebookovém profilu zveřejnil fotografii ukamenovaného plameňáka. „Bohužel se patrně nikdy všem podobným nehorázným excesům zabránit nepodaří,“ zmínil ve svém příspěvku. V návaznosti na páteční událost ale prosí návštěvníky zoo, kteří dodržují návštěvní řády, aby se dívali, co se kolem nich děje.

 

„Neváhejte, prosím, slušně, leč důrazně, upozornit ostatní, kteří stále nechápou, že je to bezpodmínečně nutné nejen kvůli zdraví, bezpečí a spokojenosti zvířat, ale často i jejich vlastní,“ dodává.
Po útoku se zvedla vlna nevole zejména vůči rodičům malých pachatelů. Lidé je viní ze zanedbání výchovy. „Doufám, že jejich rodiče to dostanou k úhradě. Za nezletilce přece odpovídá rodič,“ míní jedna z pisatelek komentářů na facebooku.

 

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci a týrání zvířat,“ řekla k tomu bez dalších podrobností jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.
Hrůzný čin odsuzuje nejen veřejnost, ale také odborníci. „Musí jít o jedince, kteří jsou emočně naprosto ploší, citově totálně chladné,“ říká k tomu jihlavský psychiatr Miroslav Skačáni.

 

Doporučuje v této souvislosti, aby začal jednat sociální odbor a zaměřil se na poměry v rodině a vedenou výchovu. „Co mám informaci, tak jeden z rodičů, když přišel na policii, ani nevěděl, kolik má jeho dítě let, protože prý má doma šest dětí a nepamatuje si to,“ dodává Skačáni.

 

Tento útok na plameňáky nebyl v jihlavské zoo první. Už v roce 2004 tam vandal jednomu z nich přerazil kovovou tyčí nohu. O deset let později zase zloděj ze zoo ukradl tři kaloně a želvy.

Diskuze u článku byla ukončena. Admin    

Komentáře

Zajímavý článek o dětské brutalitě. Ubližování je zdrojem zábavy. U teroristů je to životní poslání.
Zajímavý článek
o  praktickém využití městského kamerového systému. Ilustruje slovem i obrazem, dobře investované finanční prostředky města.
Zdeněk | 2017-03-15 12:17:25 | Reagovat
úprava komentáře

Mám takový nějaký nejasný dojem, že k tomuto článku již zde nějaké komentáře byly a někam zmizely. Nebo se mýlím? Nyní tu vidím nějaký jiný, bohužel zcela irelevantní.

 

*

Komentáře nebyly smazány, bohužel byly systémem přepsány při nahrávání videa. Omlouváme se.

pozorovatel | 2017-03-15 12:40:31 | Reagovat
Děkuji. Nic se nestalo, chybička se vloudí. 
pozorovatel | 2017-03-15 12:45:03 | Reagovat
Akorát mne velmi mrzí, že se opět neřekla celá pravda o těch dětech. Všichni dobře vědí, co to bylo za děti a čí a taktně se mlčí. Já se ptám proč, páni redaktoři? Opravdu skvělé, potom někomu říkejte kdo je tady diskriminován... zda ti v menšině, nebo ve většině
Strejček Nimra | 2017-03-15 14:19:50 | Reagovat
Byli to přátelé pana Kocába a Dienstbier a dalších sluníčkaru - Cikáni.
km | 2017-03-15 17:41:43 | Reagovat
první příspěvek smazali, takže ještě jednou, pracující je u nás nově nazýván slovním spojením- pracující bída- pro nízké platy, český dělník musí vydělat na vejvar nadnárodních firem,na uměle vytvořený státní dluh,  na rozhazování eráru, na zlodějiny, na privátní sportovní klubíčky, na Bakalovo OKD.............na hnědočechy,kolik nás toto multikulturní obohacení stojí, nám asi neřeknou, ale zhruba- je jich snad 300 000, když by každý stál měsíčně státní kasu cca 10 000, tak je to zhruba 50 000 000 000,- ročně-  jen hnědočech v kriminále vás přátelé stojí 360 000,- za jeden rok. 

a bude hůř, jeden z primitivních rodičů dítěte, které v ZOO v nějakých 8 letech zmasakrovalo zatím jen zvíře, má 6 dětí Ty se budou chovat zhruba jako jejich rodiče, takže  za další dvě generace se dementní matka, která ani neví, kolik je děcku let "naklonije cca 30 x"., soudruzi Sobotka, Marksová a další jim mj.chystají zákon o sociálním bydlení, aby měli pěkný kvartýry ZADARMO,  je to cesta do pekel, to stejně nikdo nebude schopen dlouhodobě financovat, přátelé vy a vaše děti budete platit jako mourovatí, nedivte se, že máte nízké platy a důchody, naše vláda-y, podporuje především uřvanou sprostotu,hulvátství, lenost, lidi bez trochy empatie k lidem natož zvířatům, kteří jen hledají, kde by mohli co sežrat, vybydlet, ukrást, zbít zabít..........a jiný člověk musí makat až do smrti a tuhle chátru živit........to není fňukání, ale REALITA!
-------------------------------------------------------------------------------------  
asi tak nějak bude vypadat typický občan ČR v roce 2060 


http://www.mojevideo.sk/video/16b7d/obcan_gejza_horvath_ma_22_deti.html
km | 2017-03-16 06:40:28 | Reagovat
NEBÝT LHOSTEJNÝ, DÍVAT SE CO SE KOLEM NÁS DĚJE, přemýšlet. . . co, kdo a proč píše komentáře do JL.
Přeloženo do češtiny:
"malé děti zabili plameňáka".
2 komentáře od nové firmy "čtenář", nyní "pozorovatel".
Staronová přitakávačka k "čtenář" Strejček Nimra.
Nic se tedy mimo nové registrace "čtenáře" nezměnilo.
Hle ani ten "oslí můstek" pana kilometr.
-----------------------------------
Byli to přátelé pana Kocába a Dienstbier a dalších sluníčkaru - Cikáni.
km | 2017-03-15 17:41:43 | Reagovat
----------------------------------
Přeloženo do češtiny:
 "Podívejte, za konec totáče a vyhnání okupační armády může Kocáb + Havel"
no a nyní "malé děti zabili plameňáka".
Uvedení jmen Kocába + Dienstbiera + sluníčkáři jsou předvolební kapky pro čtenáře JL,
který má pochopit, že nyní je vše špatně a volit tu správnou stranu starých pořádků.
Také se kriticky podívat na redakci JL jejíž publicita se zastáncům starých pořádků nelíbí,
jak ukazuje Strejčkův dotaz:
   "Já se ptám proč, páni redaktoři?
Ideologicky sehraná "staro-nová kapela JL",  že?
Vždycky kritika!

Nikoho nenapadlo pochválit dosti fantastický čin:
Operativní oznámení ZOO
Skvělou práci operátorky kamerového systému
Operativní práci městské policie, která přivolala státní policii.
Práci státní policie. 
Dílo pracovníků Magistrátu, kteří šikovně umístili kamery.
Jejich práce, operativní koordinace, by měla být nějak odměněna, aby inspirovala k další podobné akci.
 Na základě poznatků a rozboru akce do městského kamerového systému vložit další kamery.
Také Jihlavské listy, autor: David Kratochvíl,
za žurnalisticky dobře zpracovanou reportáž,
s vloženou výzvou:
"V návaznosti na páteční událost ale prosí návštěvníky zoo, kteří dodržují návštěvní řády,
aby se dívali, co se kolem nich děje"...

Nikoli politická agitka anonymů,
tohle je  POSELSTVÍ ČLÁNKU.
Zdeněk Gryc


 
Zdeněk | 2017-03-16 07:39:58 | Reagovat
poznámka: tohle je napsáno v kontextu na první komentář pana km, ten druhý jsem uviděl až po odkliknutí.
Zdeněk | 2017-03-16 07:50:59 | Reagovat
1.taky jsem si myslel , že Kocáb a Havel někoho odsunuli, s odstupem času musím ale konstatovat, že odsunuli leda tak h...., přiznejme si konečně, že mocnosti si nově rozdělily kolonie, nejen ti dva byli jen takový nicotný figurky na šachovnici

2.ten fantastický čin, který popisujete, jen stojí peníze a stejně nevede k nějakýmu pozitivnímu výsledku, kamery je sice odhalily a co? Zaplatí pokutu? Nahradí škodu? Dostanou rodiče exekuci na dávky?  Asi ne. Takže k čemu ta šaškárna?  Jen pro připomenutí, pan Havel otevřel brány věznic a pustil ty nejhorší zločince, on také  stál u vzestupu hulvátství a sprostoty. Teď jsem někde četl, když přijal rodiče zneužité a zavražděné holčičky v nemocnici, kterou zamordoval jím propuštěný kriminálník- prezentoval je jako politický vězně, tak  u toho plakal. Slušný člověk se svědomím by po takovým průseru  odstoupil, ale on si zaplakal a přihlížel další morální a ekonomické devastaci státu. 
km | 2017-03-16 09:08:34 | Reagovat
Vážený pane km, tom co jste napsal: "a bude hůř", už léta vím a nějak podobně přemýšlím, leč myslím, že by se měla najít nějaká jiná forma presetace.
....a bude hůř, jeden z primitivních rodičů dítěte, které v ZOO v nějakých 8 letech zmasakrovalo zatím jen zvíře, má 6 dětí Ty se budou chovat zhruba jako jejich rodiče, takže  za další dvě generace se dementní matka, která ani neví, kolik je děcku let "naklonije cca 30 x".,
--------------------
S pozdravem: Zdeněk Gryc
Zdeněk | 2017-03-16 10:48:38 | Reagovat
presentace
Zdeněk | 2017-03-16 10:50:04 | Reagovat
surovost a sprostota se musí prezentovat bez obalu na rovinu
km | 2017-03-16 10:55:50 | Reagovat
Vážený pane km, tom co jste napsal: "a bude hůř", už léta vím a nějak podobně přemýšlím, leč myslím, že by se měla najít nějaká jiná forma presentace.
Právě jsem vložil do blogu něco o svém spolužáku ekologu Otakaru Štěrbovi,
kterého zaujal jeho učitel Profesor Hrabě.
Je známo, že zde jdu na nervy se svým Profesorem Rozehnalem.
Dobře se ví, jak dokázal posunout naše zdravotnictví.
Na universitě a technice bych hledal metody, jak se pokusit aby národ v duchu sokolského hesla měl ve zdravém těle zdravý duch.
To co jsem si dovoli z Vašeho textu citovat, je natolik závažné, že si s tím asi žádný politik nedovolí vystoupit.
Já plavu s postiženými dětmi. Ti by měli být bohatě dotování.
V těch rodinách o kterých píšete je štěstím mít dotaci na postižené dítě, aby bylo na cigarety.
Myslím, že mi rozumíte.
Jak na to by asi chtělo u senátorů a poslanců,
kteří to chápou hovořit otevřeně, 
bez strachu o židli nějak eticky a s rozumem…
"surovost a sprostota se musí prezentovat bez obalu na rovinu". . . to tedy ne,
ale pokud to nebude řečeno tvrdě a jasně a svatouškové nebudou ze své svatosti populisticky profitovat…
Zajisté, že nyní upadnu v nemilost,
myslím, že by to dokázali jenom politici otevřené huby a pohledu na svět,
jména podobně fonetického jako ŠTĚ - RBA,  ŠTĚ - TINA.
Alois Jirásek napsal : Proti všem, tím se to ale nevyřeší. Musíme také napsat proč a proč jsme pro koho.
Já jsem holt přes ty Profesory a držel palce:
Jan Švejnar (* 2. října 1952 Praha) je česko-americký ekonom a pedagog. V současnosti působící jako profesor a jako ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku (Center on Global Economic Governance) na Kolumbijské univerzitě v New Yorku a jako vedoucí projektu think tanku IDEA.
V roce 2008 kandidoval na post prezidenta České republiky.
V zemi, kde se hraje na populistickou nenávist nemá osoba jeho formátu naději.
Demagogie a propaganda holt investuje jinam.
Divide et impera. . .
viz Zemanův předvolební koresponenční lístek s diagnostikou Pražské kavárny.
Funguje to i nadále. Prachy vyhozené na budoucí volby jsou pro kočku. Je stejně dávno rozhodnuto, tak jak to předvedl  Zeman se svými konzultacemi a poradci ve své předvolební frašce.
Je hezky, jdu do plenéru Zdeněk Gryc
 
Zdeněk | 2017-03-16 12:34:59 | Reagovat
Pane Zdeňku, Vy mně opravdu někdy připadáte jako ti naši moderátoři a komentátoři v ČT (a JL rovněž). Vždy řeknou jenom polovinu zprávy a často ani to ne. Totéž bylo s těmi dětmi, tak o co Vám vlastně jde. A k té poznámce k minulým volbám jste mi také neodpověděl, jak byste to dělal Vy, když chcete jít k volbám a nemáte koho volit, tak příště mlčte.
Děláte ze sebe všem kolem, s prominutím, šaška.
Strejček Nimra | 2017-03-16 11:02:29 | Reagovat
pane Strečku,ptejte se rozumných lidí,kterých si vážíte,neptejte se šaška! návod na prázdnou obálku byl i na něho moc !
Zdeněk | 2017-03-16 12:37:43 | Reagovat
Ten a odstoupit ?
Lidé mají lepší paměť, než si ten podvodník s krátkými kalhotami myslel. Určitě si každý pamatuje, jek kafral, že bere funkci pouze na jedno volební období, načež se věnuje práci dramatika. A jak se toho držel, jako něco košile, šašek počmáraný.
pozorovatel | 2017-03-16 09:14:56 | Reagovat
ReklamaReklamaReklamaReklama
Reklama
18.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Bernsteinovy připomínají kameny u dveří

Tři nové kameny na památku obětí holocaustu jsou od úterý položeny v Jihlavě, před vstupem do domu Mahlerova č. 4. Dva z mosazných kamenů připomínají ...

17.08.2018 Aktuality/Komentáře (6)Vitásková u soudu: Zničili jste mi život

„Zničili jste mi život, zdraví, rodinu a přátele, společenské postavení a uplatnění. Zničili jste mi kariéru, kterou jsem budovala od 17 let poctivou ...

17.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Děsivé fotky z povodní vystavují v muzeu

Loucké muzeum nabízí pestrá zákoutí z historie Luk a přilehlého okolí z doby dávné i nedávné. K vidění v budově ...

17.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Z Třeště úplná uzavírka nebude

Řada uzavírek komplikuje život řidičům na Jihlavsku. S dopravním omezením musí šoféři počítat při výjezdu z Třeště. Tady ve směru ...

17.08.2018 Aktuality/Komentáře (22)Výročí okupace připomenou i u „Klíčů“

Představení divadla VOKO, pohádka, výtvarný happening, nebo hry pro malé či velké. Na to se mohou těšit lidé, kteří přijdou v neděli ...

17.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Zemřel MUDr. Josef Ehl

Ve středu 8. srpna zemřel po těžké nemoci ve věku nedožitých 66 let urolog a bývalý jihlavský zastupitel MUDr. Josef Ehl. „První volební období, ...

17.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Historické slavnosti ve Velkém Meziříčí připomenou dobu první republiky

Dobová móda, swingové melodie, pohádka pro děti ale i ukázka armádní výstroje a výzbroje. To je jenom malá ochutnávka z programu, ...

16.08.2018 Aktuality/Komentáře (1)O revitalizaci jihlavského náměstí má zájem 12 odborných týmů

Do soutěže Revitalizace Masarykova náměstí v Jihlavě bylo odevzdáno 12 návrhů od stejného počtu architektonických týmů. Přihlášky ...

16.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Jihlavu z filmu nešlo vynechat

S brněnským režisérem Martinem Mišíkem jsme během jihlavského natáčení hovořili o jeho vznikajícím dokumentu 28. říjen 1918 na ...

16.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Velký hasičský veletrh

Největší setkání požárních automobilů, jejich řidičů a osádek v České republice bude o víkendu 17. – 18. 8. hostit letiště ...

16.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Kolisté si vyšlápnou Javořici

Letošní XI. ročník tradičního cyklistického výjezdu na Javořici se koná už v sobotu 18. srpna. Dosud se akce uskutečňovala především ...

16.08.2018 Aktuality/Komentáře (0)Také mimojihlavští žádají v krajském městě o řidičáky

Od července si můžete zažádat o výměnu řidičského průkazu na jakémkoliv úřadě s rozšířenou působností. Na tom, kde máte trvalé ...


Reklama
© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I
S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net